با هر روز که سپری می‌شود، نزدیک شدن به نسل بعدی کنسول‌های خانگی به یک واقعیت اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. با اطلاعات تقریبا زیادی که سونی در هفته‌های اخیر از کنسول نسل بعدی خود منتشر کرده و آماده شدن مایکروسافت برای ارایه یک نمایش بزرگ در E3 2019، بسیاری بر این باور هستند که به زودی چشم‌مان به جمال کنسول‌های نسل نهم روشن خواهد شد. در ادامه با گفته‌های فردریک از شرکت 3D Realms، همراه وینفون باشید.

سوالی که در ذهن تقریبا تماما بازی‌بازان و علاقه‌مندان به این صنعت گوشه‌گیر شده، این است که در هنگام عرضه کنسول‌های نسل بعدی چه مشخصاتی را در اختیار ما قرار خواهند داد؟ به گفته‌ی فردریک شریبر (Frederik Schreiber)، معاون رئیس شرکت 3D Realms، که اواخر سال میلادی جاری بازی تیراندازی اول شخص Wrath: Aeon of Ruin را عرضه و منتشر خواهد کرد، از آنجا که کنسول‌های نسل بعد به تمایل بازار کنسول برای نزدیک‌تر کردن سخت‌افزار کنسولی به استانداردهای رایانه‌های شخصی ادامه خواهند داد، ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 ویژگی‌های بزرگ زیادی خواهند داشت. او در این رابطه این طور به وب‌سایت گیمینگ بولت توضیح داد:

با هر نسل از پلتفرم‌های خانگی، محیط توسعه به استانداردهای رایانه‌های شخصی نزدیک‌تر شده‌ است که [این امر] برای تمام توسعه دهندگان سودمند است.

ما انتظار داریم نسل بعدی کنسول‌ها در کنار بهبود کلی در عملکرد، توسعه [توسعه بازی‌ها] برای آن‌ها آسان‌تر باشد.

فردریک درباره سرعت و مشخصات کنسول‌های نسل بعد ادامه داد:

[سخت‌افزار] نسل فعلی درحال حاضر سریع است، اما از زمان معرفی نسل فعلی کنسول‌ها، پردازنده گرافیکی، مموری و واحد پردازش مرکزی پیشرفت بسیاری زیادی به خود دیده‌اند، که امیدواریم [این پیشرفت‌ها در سخت‌افزار نسل بعد] فرصت‌های جدیدی در اختیار ما قرار دهد.

سوال دیگر گیمینگ بولت از فردریک این بود که دیدگاه او درباره پلتفرم گوگل استیدیا چیست و اینکه به نظر او پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت دارای مشخصات قدرتمندتری نسبت به پلتفرم شرکت گوگل خواهند بود؟ او در این رابطه پاسخ مختصری ارایه کرد و گفت که کنسول‌های سونی و مایکروسافت «بسیار قدرتمندتر» از گوگل استیدیا خواهند بود.

برخلاف ارایه برخی از مشخصات سخت‌افزاری کنسول بعدی پلی استیشن که در هفته‌های اخیر مارک سرنی، طراح پلی استیشن 4 در اختیارمان قرار داده، مایکروسافت تنها کار کردن بر روی کنسول‌های نسل بعدی خود را اعلام کرده است. اما انتظار می‌رود که این شرکت در جریان کنفرانس خود در E3 2019 از کنسول (یا کنسول‌های نسل بعدی) خود رونمایی به عمل آورد.

در آخر خالی از لطف نیست اشاره کنیم که بازی Wrath: Aeon of Ruin در اواخر سال 2019 میلادی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی، کنسول‌های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ عرضه و منتشر خواهد شد.

منبع :

GAMINGBOLT

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,