_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

شاید کنسول‌های نسل بعد ۴۰۰ دلاری باشند

مشخصات ابتدایی هر دو کنسول ایکس‌باکس اسکارلت (یا هر چیزی که نهایتا مایکروسافت آن را خطاب کند) و پلی‌استیشن ۵ توسط مایکروسافت و سونی مشخص شده است، و هر دوی آن‌ها دستگاه‌هایی جذاب و قدرتمند به نظر می‌رسند. ولی خیلی از گیمرها سوال اصلی‌شان این است که قیمت این دو کنسول در چه سطحی قرار خواهد داشت و در واقع با توجه به آن مشخصات سخت افزاری، چه قیمت‌گذاری برای این دو کنسول مناسب خواهد بود.

با توجه به این که هر دو کنسول به حافظه داخلی و SSD مجهز هستند، آیا این قضیه نهایتا منجر به آن خواهد شد که با دو کنسول گران قیمت روبرو شویم؟ طبق گفته‌های یکی از تحلیل‌گران دنیای بازی‌های ویدئویی یعنی «مایکل پکتر» (Michael Pachter)، چنین نخواهد شد. اخیرا از او سوال شده که با توجه به مشخصات منتشر شده از این دو کنسول، نهایتا قیمت آن‌ها در بازار چقدر خواهد بود و به شکلی شاید بتوان گفت غافل گیر کننده، پکتر اعتقاد دارد که این کنسول‌ها زیادی گران نخواهند بود و حتی احتمالا با قیمت ۴۰۰ دلاری وارد بازار خواهند شد.

«مشخصات آن‌ها قیمت ۵۰۰ دلاری را احتمال می‌دهد یا همچین چیزی… ولی ارزیابی من این است که مایکروسافت قیمت ۳۹۹ دلاری را مشخص می‌کند و سونی هم از آن تبعیت خواهد کرد.»

سونی قبلا اعلام کرده بود که قیمت کنسول بعدی آن‌ها برای خریداران «مطلوب» خواهد بود با توجه به امکاناتی که به آن‌ها می‌دهد – و این می‌تواند هر رقمی باشد – و در همین حال، مایکروسافت هم اعتراف کرده که قیمت کنسول یک فاکتور بسیار اساسی برای خیلی از خریداران خواهد بود. اگر به شایعات توجه کنیم، شاید بحث قیمت گذاری برای مایکروسافت کمتر دردسرساز شود چرا که گفته می‌شود این شرکت قصد دارد تا دو مدل مختلف از ایکس‌باکس اسکارلت را به بازار عرضه کند که یک مدل ارزان‌تر خواهد بود.

به هر روی، باید منتظر ماند و دید که کنسول‌های نسل بعدی چه قیمتی خواهند داشت.

منبع :

GAMINGBOLT

48 پست
دانیال اصفهانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,