putin

جنگ روسیه و آمریکا تمامی ندارد و این دو قدرت شرق و غرب همچنان درحال جدال هستند و پوتین رییس جمهور روسیه قصد عقب نشینی ندارد و برای مقابله ی قوی تر با آمریکا بزرگترین شرکت تکنولوژی این کشور را انتخاب کرده است و اکنون این مقابله وارد فاز جدید تری شده است. با وینفون همراه باشید.

چندی پیش کرملین تصمیم گرفت تا نرم افزارهای حافظه ابری خارجی را در این کشور مسدود کند و از طرفی برای محصولات مایکروسافت جایگزین پیدا کند.

اکنون روس ها به دنبال مسدود کردن شبکه ی بسیار مهم لینکدین هستند تا باردیگر نشان دهند هرجا که مایکروسافت حضور داشته باشد، آنجا را از دسترس خارج خواهند کرد. به نظر می رسد این اتفاق تا یک هفته دیگر رخ دهد ولینکدین از دسترس مردم روسیه خارج شود.

یک مقام اطلاعاتی اعلام کرده است پوتین به این دلیل مایکروسافت را انتخاب کرده است چراکه بزرگترین نام آمریکایی در حوزه فن آوری اطلاعات است و این راه را برای متقاعد کردن روس ها آسان تر می کند.

روس ها با این اقدامات می خواهند به معنای واقعی نشان دهند که به دنبال اینترنت ملی و مطمئن خود هستند و کسب و کار خود را دنبال می کنند.

مایکروسافت نیز به NBC اعلام کرده است که حاضر به همکای با دولت روسیه برای جاسوسی های مدنظر آن ها نیست و به همین خاطر مورد خشم روس ها قرار گرفته است. Dominic Carr مدیر روابط عمومی مایکروسافت با قاطعیت مواضع این شرکت را بیان کرده است:

” ما برای هیچ کسی جاسوسی نمی کنیم، ما با هیچ دولتی برای جاسوسی دیگران همکاری نمی کند و این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد. ما به دولت ها این اطمینان را نسبت به امنیت نرم افزارهای خود داده ایم. ما به جد به دنبال افزایش حفاظت از حریم خصوصی مشتریان خود هستیم و از مواضع خود کوتاه نمی آییم و این را چندین مرتبه در مقابله با دولت آمریکا نشان داده ایم.”

Adam Schiff دموکرات آمریکایی واکنش های روسیه را قابل پیش بینی خوانده و اصلا بابت این اتفاقات متعجب نیستند. او گفته است: ” پوتین به دنبال فرستادن پیغامی برای مردم خود است که تکنولوژی آمریکایی قابل اعتماد نیست که این به همان پارانویا و آمریکا گریزی روسیه برمی گردد. قسمتی از این پیام با حمله به شرکت های فن آوری آمریکایی حاصل می شود.”

تا امروز کمپین و جدال پوتین با مایکروسافت تاثیر اقتصادی آنچنانی بر این شرکت نگذاشته است و همچنان سهام این شرکت در حوالی ۶۰ دلار جابجا می شود.

مقامات اطلاعاتی آمریکا معتقدند که تلاش های محدود کننده در زمینه مایکروسافت به زودی به پایان خواهد رسید چرا که زیرساخت های تکنولوژی روسیه به شدت به محصولات مایکروسافت وابسته است.

منبع :

NBC NEWS

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حمیدرضا
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

معمولا دیکتاتورها چنین کاری رو میکنن تا مردمشونو به شدت کنترل کنن. روسیه بعد ار کاهش شدید قیمت نفت فشار زیادی رو تحمل میکنه و میخواد فکر مردم رو به جاهای دیگه منحرف کنه

metallica
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

دوستان..چه جوری تاریخ تولد دوستای فیسبوکمو بیارم تو تقویم اوتلوک گوشی… تو تنظیمات فیسبوک سینک کردم..اما هیچی،نشون نمیده تو تقویم.. فقط تو مشخصات کانتکتام نشون میده ☹ چیکار کنم

www.pouyastore.com
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

اولاً کل زیر ساخت جهان از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری وابسته به شرکت Microsoft, Cisco, Dell چه طور میخواین دوباره از اول هر کشوری برای خودش تو این صنعت مستقل بشه؟
دوّماً هیچ جدالی هیچ جنگی نیست بحث سر حسادته که چرا آمریکا تو هر چیزی حرف اولو میزنه چرا کشور ما اینطوری نیست همین…
همین اینترنت برا اساس استاندارد های سخت افزاری و نرم افزاری Cisco و Microsoft
روسیه با فروش چوب به جایی که الان هست رسیده دیگه به من میگن روسیه یاد قطار های حمل چوب میوفتم…
این نظر من بود من انتقاد پزیرم… 🙁

espartan
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

yaroo divoonas eshkal fani dare jane to hala masalan inkaram kardi ? KHOB … BADESH

ایمان
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

بده میخواد داخلی بسازه ؟!
مگه همش باید خارجی استفاده کرد.
این طرحش که عملی نمیشه ولی اینکه داره رو داخلی کار میکنه عالیه. کاری که امریکا کرد الان داره انجام میده

  www.pouyastore.com
  پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

  بعضی استانداردا هست که تابعی هستن نمیشه مستقل باشن…

   ایمان
   پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

   این فکر که همیشه باید استاندارد امریکایی تعیین کن اصلا نمیفهمم. کجا نوشته نمیشه استاندارد خودتو داشته باشی ؟!!

    www.pouyastore.com
    پاسخ دهید پنجشنبه 12 آبان 1395

    استاندارد باید به تصویب جهانی برسه نه آمریکایی باید دید رای جهانیان چیه چون آمریکا تجربه اش تخصصش بیشتره اولویت با آمریکاست بعدشم آمریکا میدونید که چه قدر انگلیسی آلمانی و… داره اصلاً میدونید کشورش چه طوری اینطوری شد؟
    وقتی همه ی ثروتمندا به قاره ی ناشناخته سفر کردند اونجا فقط سرخ پوشت بود و… بقیه داستان تا الان!
    آمریکا که میگیم یعنی تلفیق اروپا آسیا آفریقاییا رو نمیدونم البته تو مقامات آفریقایی هم حضور داشتن آمریکایی واقعی یعنی سرخ پوستا…

MrAshkan
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

مایکروسافت که واسه آمریکا جاسوسی میکنه 😕 رعایت حریم خصوصی فقط یه حرفه که شرکتا تحویل مردم میدن
چندباری هم همدیگه رو دادگاهی میکنن ، واسه عوام فریبی

  www.pouyastore.com
  پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

  اصول زندگی روی چیزای بَده حسادت رقابت میاره که باعث پیشرفته جاسوسی باید باشه نباشه باعث میشه جهان از هم به پاشه جاسوسی یعنی آگاه شدن از اهداف دیگران میخواد هدف نفعی باشه یا… پس آمریکا کارش درسته و جلو همیشه و ما فقط میگیم مرگ بر آمریکا و تا وقتی تو این فازا هستیم هیچ وقت پیشرفت نمیکنیم اینم بگم با تقلیدم به جایی نمیرسیم…
  Microsoft و تمامی شرکت های آمریکایی وابسته به دولتن حالا بحثایی هست که نمیشه گفت یعنی من در درجه ای نیستم که در این باره حرفی بزنم…

   MrAshkan
   پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

   موضوع اینه که شعار میدن : ما برای هیچ دولتی جاسوسی نمیکنیم … که این دروغ محض ه
   نه تنها مایکروسافت واسه امریکا ، بلکه بقیه ی سازمان ها برای دولت کشور خودشون جاسوسی میکنن
   خواستم بگم دلتون رو به ” شرایط استفاده و حریم خصوصی” نبندید

    www.pouyastore.com
    پاسخ دهید پنجشنبه 12 آبان 1395

    چرا همیشه نیمه ی خالی مورد توجه؟؟؟
    اصلاً جاسوسی کنه چی میخواد به دست بیاره میخواد بکشه خوب که چی؟ آقا دهن منو باز نکنید دیگه اینجا نمیشه یه حرفایی رو زد در ضمن سوء تفاهم نشه گفتم دهنمو باز نکن و اینا منظورم حرفای سیاسی بود…

saman
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

همشون جاسوسی می کنن از کشور خودمون تا تمام دنیا

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,