وب اپلیکیشن‌های پیشرو

در کنفرانس بیلد 2018 مایکروسافت برخی از ویژگی‌ها و امکاناتی که در آینده به وب اپلیکیشن‌های پیشرو اضافه خواهند شد را معرفی کرد. وب اپلیکیشن‌های پیشرو امید مایکروسافت برای زنده نگه داشتن استور خود است. با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت در ادامه قصد بهبود Service Worker در مرورگر اج را خواهد داشت. این بهبود در نهایت وب اپلیکیشن‌های پیشرو را قادر به استفاده از ویژگی‌هایی مانند همگام‌سازی تناوبی یا Periodic Sync خواهد کرد.

مایکروسافت قصد دارد تا به وب اپلیکیشن‌های پیشرو اجازه دسترسی به API‌های WinRT را بدهد، همچنین کوکی‌ها و کش مرورگر وب را در اختیار وب اپلیکیشن‌های پیشرو قرار دهد. این تغییرات به شما اجازه خواهد داد تا تاریخچه و اطلاعات ورود خود را در مرورگر و وب اپلیکیشن پیشرو به صورت یکپارچه مشاهده کنید و مستقیماً از طریق مرورگر اقدام به نصب وب اپلیکیشن‌ها کنید.

ویژگی‌های دیگر شامل حالات نمایش خواهد بود. حالت تمام‌صفحه و حالت مینیمال که در حالت تمام‌صفحه، دکمه‌‌های عقب، جلو، بارگذاری مجدد و نوار آدرس مرورگر مخفی خواهند شد که در حالت مینیمال خلاف این موضوع را شاهد هستیم.

وب اپلیکیشن‌های پیشرو

مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک وب اپلیکیشن‌های پیشرو را به صورت مستقیم از وب دریافت خواهد کرد. این وب اپلیکیشن‌ها باید از پروتکل HTTPS استفاده کنند، به صورت آفلاین قادر به فعالیت باشند و از پروسه تایید استور مایکروسافت عبور کنند.

توسعه دهندگانی که نمی‌خواهند محتوای وبسایت آنها به صورت خودکار به وب اپلیکیشن پیشرو تبدیل شود، می‌توانند با استفاده از یک فایل robot.txt از بینگ درخواست کنند تا این کار را انجام ندهد اما در صورتی که محتوا به وب اپلیکیشن پیشرو تبدیل شد می‌توانند با ایمیل reportapp@microsoft.com در تماس باشند و درخواست حذف وب اپلیکیشن پیشروی خود را ثبت کنند.

منبع :

MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,