چندی قبل در خبری به اطلاع شما رساندیم که مایکروسافت با همکاری کوالکوم توانسته ویندوز۱۰ رایانه را بر روی چیپ مجتمع اسنپ دراگون ۸۲۰ اجرا کند، و اولین محصول تجاری ناشی از این همکاری از چیپ مجتمع اسنپ دراگون ۸۳۵ بهره خواهد برد. حال ظاهرا قرار است این همکاری از ویندوز۱۰ رایانه به ویندوز سرور هم کشیده شود.

بر طبق خبری که امروز از سوی ردموندی ها منتشر شده است مایکروسافت نسخه ای از ویندوز سرور را به منظور استفاده داخلی در مایکروسافت بر اساس پلتفرم Centiq 2400 شرکت کوالکوم توسعه داده است.

بر طبق اعلامیه شرکت مایکروسافت، این شرکت ظاهرا سال ها سرگرم توسعه این نسخه از ویندوز بوده است. در حال حاضر این نسخه از ویندوز سرور که برای اجرای بر روی چیپ های شرکت کوالکوم طراحی شده است، صرفا جهت استفاده در دیتا سنتر های خود مایکروسافت در نظر گرفته شده است. البته در همین اعلامیه شرکت کوالکوم قول داده که این همکاری توانایی پوشش چندین نسل از سخت افزار ها و نرم افزارها و سیستم های آینده را دارا خواهد بود.

شرکت کوالکوم در این بیانه عنوان داشته:

اجرای ویندوز سرور بر روی چیپ های شرکت کوالکوم ماحصل همکاری در زمینه های مختلف و در سطوح متفاوت بین دو شرکت بوده است، که نتیجه آن امکان استفاده از چیپ های ARM در طیف بیش تری از دیتا سنتر ها خواهد بود. همکاری اخیر ما جنبه های مختلفی را به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری شامل شده که از آن جمله توسعه بوردها، فریمور، سیستم عامل، کامپایلر، و ابزارها و CoreCLR را شامل می شود.

در ماه های اخیر مایکروسافت و کوالکوم رابطه بسیار نزدیک و دوستانه ای را در پیش گرفته اند که یکی از مهم ترین نتایج این همکاری انقلابی بود که منجر به اجرای نسخه کامل ویندوز۱۰ بر روی چیپ های آرم بود، و محصولاتی که از این تکنولوژی بهره می برند تا انتهای سال جاری وارد بازار می شوند.

اجرای ویندوز سرور بر روی چیپ های شرکت کوالکوم حرکتی است که از سوی دیگر شرکت اینتل را تحت فشار قرار خواهد داد، باید ببینیم در ادامه اینتل چه حربه ای برای حفظ سهم خود در چیپ های سرور نشان خواهد داد.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
HaMeD
پاسخ دهید پنجشنبه 19 اسفند 1395

اینتلو دوست دارم
انگار اخراشه تو قسمت پردازنده
مگه اینکه یه حرکت خفن بزنه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,