روز گذشته طی نمایشگاه CES 2018 شرکت کوالکام اعلام کرد که پشتیبانی از کورتانای مایکروسافت در پلتفرم بلندگوهای هوشمند این شرکت افزوده شده است. این مسئله می‌تواند به فراگیرتر شدن کورتانا و افزایش بیشتر این دستیار هوشمند از بازار استراتژیک دستیارهای صوتی کمک شایانی کند.

مایکروسافت کورتانا دستیار هوشمند خود را برای اولین بار همراه با ویندوزفون 8.1 به جهانیان عرضه کرد. این دستیار هوشمند پس از عرضه ویندوز 10 راه خود را به کامپیوترهای شخصی نیز باز کرد. با ادامه تلاش مایکروسافت کورتانا راه خود را به بلندگوهای هوشمند نیز باز کرد. مایکروسافت که به‌خوبی از اهمیت این دستیارهای صوتی در آینده دنیای فناوری آگاه است، دست از تلاش برنداشته و اکنون پس از همکاری گسترده‌ای که با شرکت کوالکام پیدا کرده بستر جدیدی برای عرضه کورتانا با همکاری این چیپ ساز آمریکایی پیدا کرده است.

ویندوز 10 روی آرم آغاز یک مجموعه همکاری گسترده بین این دو غول دنیای فناوری به‌حساب می‌آید، ظاهرا این همکاری محل شروع فعالیت‌های مشترک بیشتری شده است. روز گذشته طی نمایشگاه CES 2018 شرکت کوالکام رسما افزوده شدن پشتیبانی از کورتانا را به پلتفرم بلندگوهای هوشمند خود اعلام کرد. با توجه به آنکه این پلتفرم شامل مجموعه راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است، اکنون شرکت‌های سخت‌افزاری می‌توانند به‌راحتی بلندگوهای هوشمند قدرت گرفته از کورتانا عرضه کنند.

آنتونی موری معاون ارشد و مدیر کل بخش صدا و موسیقی شرکت کوالکام روز گذشته همزمان با اعلام این همکاری عنوان داشته:

ما از بابت پشتیبانی از قابلیت‌های قدرتمند دستیار دیجیتال مایکروسافت در زمینه بلندگوهای هوشمند در پلتفرم خود بسیار خرسندیم.

میزان تقاضا برای کنترل صوتی و سرویس‌های مبتنی بر صدا در خانه‌های هوشمند با سرعت زیادی در حال افزایش است، پلتفرم ما به‌گونه‌ای طراحی شده تا انعطاف پذیری بالاتری را برای تولیدکنندگانی که مایل به ارایه تجربه کاربری شخصی‌سازی شده و پیشرفته کورتانا به کاربران خود هستند، ارایه دهد.

از سوی دیگر مدیران مایکروسافت که در کنفرانس روز گذشته شرکت کوالکام شرکت داشتند نیز از آغاز شکل جدید همکاری بین دو شرکت ابراز رضایت کرده‌اند. جوردی ریباس معاون ارشد بخش هوش مصنوعی مایکروسافت در مورد این همکاری اظهار داشته:

مایکروسافت و کوالکام در زمینه‌های استراتژیک متعددی همکاری دارند، و ما نیز از اینکه شرکت کوالکام پشتیبانی از کورتانا را به پلتفرم بلندگوهای هوشمند خود افزوده بسیار خرسندیم.

پشتیبانی مایکروسافت از پلتفرم شرکت کوالکام باعث خواهد شد تا میزان خلاقیت و بهره‌وری مردم در محیط کار و منزل افزایش چشمگیری یابد.

برطبق اعلام این دو شرکت بستر جدید پلتفرم شرکت کوالکام در نیمه ابتدایی سال جاری در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت. این بدین معنی است که ما در سال جدید میلادی شاهد عرضه بلندگوهای هوشمند بیشتری مبتنی بر کورتانا خواهیم بود.

شما آینده کورتانا را چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع :

MSPU

1194 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 20 دی 1396

سلام تیتر مطلب تو پیج اصلی به جای بلندگو نوشته شده بنلدگو

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,