در اواخر سال گذشته، مایکروسافت و کوالکام در یک حرکت انقلابی اعلام کردند که آن ها در حال همکاری برای آوردن ویندوز ۱۰ به پردازنده های ARM کوالکام هستند. اجرای نسخه ی کامل ویندوز ۱۰ بر روی پردازنده های ARM خبر بسیار بزرگی برای مایکروسافت و آینده ی بازار کامپیوتر به شمار می رود، به خصوص این که شاهد تکامل هر چه بیش تر پردازنده های اسنپ دراگون شرکت کوالکام در هر نسل جدید آن هستیم. اکنون اخبار رسمی جدیدی در رابطه با زمان از راه رسیدن این دستگاه ها به گوش می رسد.

در جریان معرفی اولیه ی ویندوز ۱۰ بر روی پردازنده های ARM، مایکروسافت اظهار داشت که این شرکت برنامه دارد اولین رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ با پردازنده های ARM کوالکام در سال ۲۰۱۷ معرفی شوند.

امروز مدیر عامل شرکت کوالکام، Steve Mollenkopf، تایید کرد که اولین رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ مبتنی بر پردازنده های ARM در سه ماهه چهارم سال جاری ( درحدود ماه های اکتبر و دسامبر) معرفی خواهند شد.

Mollenkopf اظهار داشت:

ما یک فرصت برای به هم زدن تامین کنندگان موجود در بخش کامپیوتر های شخصی و مراکز داده داریم. تراشه اسنپ دراگون ۸۳۵ ما در حال گسترش به کامپیوتر های موبایلی در حال اجرای ویندوز ۱۰ می باشد که برنامه ریزی شده در سه ماهه چهارم سال جاری رونمایی شوند. در مرکز داده ها، ما همکاری خود با مایکروسافت را اعلام کردیم و ویندوز سرور که در حال اجرا بر روی پردازنده ۱۰ نانومتری کوالکام Centriq ما، اولین پردازنده سرور ۱۰ نانومتری در این صنعت، بود را نمایش دادیم.

همان طور که گفته شد دستگاه های ویندوز ۱۰ مجهز به پردازنده های کوالکام اسنپ دراگون ۸۳۵ اواخر امسال وارد خواهند شد، اما با این حال انتظار نداریم که در همان ابتدا شاهد طیف وسیعی از رایانه های شخصی با این پردازنده باشیم. به احتمال زیاد مدت زمانی نیاز است تا شرکت های تولید کننده از پردازنده های کلاسیک اینتل به سمت پردازنده های اسنپ دراگون کوالکام حرکت کنند، اما دیدن اولین مجموعه از رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ مجهز به چیپ ست اسنپ دراگون ۸۳۵، به عنوان تلاش مایکروسافت برای آوردن نسخه کامل ویندوز به پردازنده های ARM جالب خواهد بود.

نظر شما در مورد این اتفاق چیست؟

منبع :

MSPU

2132 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

خب پس احتمالا شاهد سرفس پرو با پردازنده آرم هستیم.

ຖ໐rt໐ຖ
پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

این دومین خبریه که حرف محمود نبی در مورد اومدن سرفیس فون در اواخر اکسال رو تایید میکنه

علی
پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

این (ຖ໐rt໐ຖ) دوستمون ظاهرا از همون افرادی هستند که هرجا میرسن از دولت قبل بد میگن برا خودشون فیگور روشنفکری میگیرن.خوب گوش کون ببین چی میگم تو هزار بار هم تلاش بکنی چیزی بفهمی نهایتا یک حشره در یک بطری نیستی چطور با مغز فندقی ات مبانی روانشناسی و جامعه شناسی زیر سوال میبری که شرکت هایی همچون گوگول و مایکروسافت و اپل دارن ازش استفاده میکنن.بزرگان دنیای علوم انسانی همچون. فروید ماکس وبر .امیل دورکیم .اگوست کنت.میشل فوکو.و بزرگ همه اینها پیربوردیو

  محمدرضا
  پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

  این بنده خدا یه کلمه در مورد محمود (کاربر سایت که اخبار خاص و درجه یکی میده) گفت چی شد اینقدر شاکی شدین !
  به دولت چه ربطی داره اصلا D:
  بیخیال بابا P: فکر کن اصلا چیزی ننوشته D:

  ezat
  پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

  شما چی میزنی داداش؟حالت خیلی خرابه

  ຖ໐rt໐ຖ
  پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

  مورد اول:هیچ دولتی رو به هیچ جای هیکلم نمیگیرم چون همشون از یه قماشن
  مورد دوم:من روشنفکر توی بطری ام یا شما که همینجوری دیگران رو با تمام بی ادبی قضاوت میکنی؟؟؟؟

  مملی
  پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

  کتاب چیه؟ تو قرصاتم درست نخوردی. هزار بار گفتم اون شیار رو قرص جای پیچ گوشتیه. بعد خوردن بپیچش سفت شه. گوش ندادی اینم نتیجش

علی
پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

البته این منفی ها برای من باعث افتخاره.این افراد که شاید بتوان اانها با شامپانزه مقایسه کرد.دراین جمله اصل قیاس بر مطالعه و چون مطالعه نکردن نتیجه همان احمق بودن است همچون شامپانزده.اینا اگر ۱ چهارم کتابهایی من خوندم میخونند این مدلی برخورد نمیکردن.

  m23
  پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

  احمق لطفا خفه شو
  اگه چهارتا کتاب خونده بودی که شعور نداشتتو به رخ همه نمیکشیدی

  وحید
  پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

  لیلا مواد سنتی را با مواد صنعتی مخلوط نکنید

علی
پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

بهرحال هرکسی طرفدار برنده خودشه ولی این دلیل نمیشه شما تیکه بندازی دنیای کامپیوتر یا موبایل همیشه در رقابت و سودش به نفع مصرف کننده است.این جانب از اردوگاه نئوالیبرالیسم و مکتب نوواقع گرایی هستم.

علی
پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

M23 تو که تکلیفت مشخصه.نمیخوام باهات دهن به دهن بشم.بنده اینقدر هول ورت داشته که اصلا به جمله تو نکردی کفتم کسانی که منفی دادن نه همه.

  alireza
  پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

  خودت اومدی اینجا مسخره بازی در اووردی و این جا رو شلوغ کردی حالا دو قورت و نیمت هم باقیه؟؟ مردم چه رویی دارن!!
  جمع کن بساط رمال بازیت رو.

  AndromedA
  پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

  اسکول خان ، منظور ایشون کاربری به نام محمود بود، ولی شما با دمپایی پریدی وسط سفره که ای هوار چه ربطی به محمود احمدی نژاد و دولت قبلی داره!!! هنوز هم چشماتو بستی دهن گنده تو باز کردی ور ور میکنی! یه دقیقه خفه شو پلیز

arzh
پاسخ دهید جمعه 1 اردیبهشت 1396

بی صبرانه منتظر سرفس فون با اسنپدراگون و انبوهی از اپ هستم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,