عرضه عمومی کامپیوترهای همواره متصل بسیار نزدیک است، کوالکام به‌عنوان یکی از ستون‌های اصلی این پلتفرم اکنون با انتشار چند ویدیو از برتری‌های این دستگاه‌ها می‌گوید.

در ماه جاری اولین تبلت مبتنی بر ویندوز 10 آرم یعنی تبلت HP Envy x2 که پیشتر به بررسی دقیق آن پرداختیم وارد بازار خواهد شد. در ادامه نیز اولین لپ‌تاپ این پلتفرم یعنی Asus NovaGO نیز از راه خواهد رسید. پلتفرم کامپیوترهای همواره متصل را دو غول دنیای فناوری یعنی مایکروسافت و کوالکام بنا نهاده‌اند، اکنون در آستانه عرضه عمومی این دستگاه‌ها کوالکام با انتشار چند ویدیو برتری‌ها و مزیت‌های کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده اسنپدراگون را به کاربران نشان می‌دهد.

عمر باتری بسیار بالای این دستگاه‌ها، حرارت بسیار اندک دستگاه هنگام پردازش‌های سنگین، اتصال پیوسته به اینترنت سیم کارت و حالت اسلیپ درست مشابه گوشی‌های هوشمند از مهم‌ترین برتری‌های این دسته از کامپیوترها در مقایسه با کامپیوترهای رایج است. کوالکام امروز سه ویدیو منتشر کرده که در هر کدام به یکی از نقاط قوت این دستگاه‌ها اشاره شده است.

در اولین ویدیو همانطور که مشاهده می‌کنید عمر باتری خارق‌العاده 22 ساعته لپ‌تاپ ایسوس نشان داده شده است. البته باید اشاره کنیم که این تست عملکرد دستگاه هنگام پخش پیوسته یک فایل ویدیویی را نشان می‌دهد و در استفاده روزمره که تنوع بیشتری در فعالیت کاربر وجود دارد عمر باتری پایین‌تر خواهد بود. برای مثال در بررسی تبلت Envy x2 مشخص شد که این تبلت هیبریدی قادر است مدت 15 ساعت استریم ویدیو از طریق اینترنت سیم کارت انجام دهد که همچنان رقم بسیار بالایی است.

در ویدیو دوم تاکید زیادی روی کارکرد پیوسته و بدون وقفه دستگاه شده است. پردازنده اسنپدارگون 835 باعث شده تا حالت اسلیپ این کامپیوترها درست مانند گوشی‌های هوشمند باشد و زمان ورود و خروج دستگاه از حالت اسلیپ مانند یک گوشی هوشمند بدون وقفه باشد.

آخرین ویدیو شرکت کوالکام بر کارکرد کاملا خنک کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 روی آرم اشاره داد. آنچه که مسلم است ایجاد گرمای زیاد در هنگام انجام پردازش‌های سنگین باعث ایجاد گلوگاه شده که در نهایت به کندی دستگاه ختم می‌شود. کوالکام با تاکید بر همین مزیت عنوان داشته که عملکرد بسیار خنک این کامپیوترها از ایجاد گلوگاه جلوگیری می‌کند و در نتیجه پردازش یک کامپیوتر مبتنی بر آرم در شرایط مختلف کاملا یکسان خواهد بود.

آیا دلایل کوالکام توانسته شما را به خرید یک کامپیوتر همواره متصل راضی کند؟

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,