_سخت افزار پنل جدید

پردازنده اسنپدراگون 7cx ویندوز 10 آرم را به لپتاپ های ارزان قیمت خواهد آورد منتظر طیف بیشتری از کامپیوترهای ویندوز 10 آرم باشید

کوالکام طی دو سال اخیر با معرفی چندین پردازنده جدید نشان داده که بازار کامپیوترهای شخصی مبتنی بر ویندوز 10 آرم را حسابی جدی گرفته است. پردازنده کوالکام اسنپدراگون 8cx محصول پرچمدار این شرکت است که لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های ویندوز 10 بالارده را هدف قرار داده است. این غول چیپ‌ساز آمریکایی ظاهرا برای محصولات ارزان قیمت نیز تدارک ویژه‌ای دیده است، در حقیقت پردازنده معرفی نشده اسنپدراگون 7cx پاسخ این شرکت به نیاز کاربران به محصولات ویندوزی ارزان قیمت خواهد بود.

پلتفرم ویندوز 10 آرم که طی همکاری بسیار نزدیک مایکروسافت و شرکت کوالکام توسعه یافته، کم کم در حال نمایش پتانسیل‌های بالای خود به کاربران و دنیای فناوری است. برای مثال طی نمایشگاه کامپیوتکس 2019 شاهد این مسئله بودیم که پردازنده اسنپدارگون 8cx توانست به راحتی پردازنده Core i5 اینتل را شکست دهد. این مسئله به خوبی حکایت از آن دارد که پردازنده‌های آرم تنها به لحاظ مصرف پایین‌تر باتری رقیب اینتل نیستند، در حقیقت قدرت پردازشی مناسب آنها، عاملی است که می‌تواند پردازنده‌های آرم را به گزینه شماره یک برای بسیاری از اولترابوک ها و تبلت‌های ویندوزی بدل سازد.

در این میان یک مانع بسیار بزرگ بر سر همه‌گیر شدن پردازنده‌های کوالکام و ویندوز 10 آرم در دنیای کامپیوترهای شخصی وجود دارد، این مسئله چیزی جز قیمت تمام شده چنین محصولاتی نیست. برای مثال گلکسی بوک 2 سامسونگ که به پردازنده اسنپدراگون 850 تجهیز شده، قیمتی 1000 دلاری دارد که بسیاری از خریداران را از نزدیک شدن به این محصول باز می‌دارد. چرا که با همین مبلغ پرداختی کاربران این امکان را دارند تا تبلت یا لپتاپی مبتنی بر پردازنده Core i7 اینتل خریداری کنند که نه تنها قدرتی بیشتر دارد، بلکه مشکلی از بابت سازگاری نرم‌افزارهای وین 32 در چنین محصولی وجود نخواهد داشت.

شرکت Qualcomm با علم به این مسئله ظاهرا در پی برطرف کردن این مشکل بزرگ و متنوع‌تر کردن پردازنده‌های مناسب برای پلتفرم ویندوز 10 آرم است. برطبق گزارش سایت  Winfuture.de کوالکام درنظر دارد تا پلتفرم ویندوز 10 روی آرم را به کامپیوترهای ارزان قیمت 300 دلاری بیاورد.

این خبر براساس اظهارات دون مک گایر قائم مقام بخش بازاریابی محصولات شرکت کوالکام به دست آمده است. ظاهرا کوالکام در حال توسعه چیپ جدیدی با قیمت پایین‌تر است که می‌تواند قیمت تمام شده یک کامپیوتر مبتنی بر ویندوز 10 آرم را تا سقف 300 دلار نیز برساند. در حال حاضر اسم نهایی این پردازنده هنوز مشخص نشده، اما با توجه به سبک نامگذاری چیپ‌های موبایل این شرکت، احتمال اسنپدراگون 7cx نام این پردازنده خواهد بود.

این مقام شرکت کوالکام اعلام داشته که چیپ جدید این شرکت طی ماه‌های آینده در قلب دستگاه‌های ویندوزی جای خواهد گرفت. وی در بخش دیگری از اظهارات خود اعلام داشته که نفوذ بیشتر دستگاه‌های ویندوز 10 آرم به ترغیب بیشتر توسعه‌دهندگان نیاز دارد. برای مثال شرکت گوگل روند توسعه مرورگر کروم را برای این پلتفرم آهسته‌تر ساخته است، دلیل اصلی این مسئله را باید تنوع کم و قیمت بالاتر چنین کامپیوترهایی دانست.

رویکرد جدید شرکت کوالکام اما مطمئنا می‌تواند کاربران بیشتری را به هیجان آورده و آنها را ترغیب به خرید یک کامپیوتر ویندوز 10 آرم سازد. شما چطور؟ آیا یک تبلت یا لپتاپ 300 دلاری با پردازنده آرم برای شما وسوسه‌انگیز است؟

منبع : وینفون
1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,