+1 امتیاز
133 بازدید
سوال شده در سوالات عمومی گوشی توسط ali-zare (130 امتیاز)
با سلام
مشکلی که پیداکردم خیلی عجیبه.
من و همسرم لومیا 650 و 540 داریم که هر دو از فروشگاه خودتون خریداری شده. ابتدا گوشی من دچار مشکل شد. سیمکارت ها شناسایی میشدن، دستگاه اطلاعات سیمکارت رو میخوند، اما کار نمیکردن و نشانگر آنتن هم نداشتن. چند بار ریست کردم و سیمکارت ها رو عوض کردم و هرکاری که به ذهنم میرسید رو انجام دادم اما هیچ نتیجه ای نداد. آخرین آپدیت ها رو هم داریم. در حال حاضر شرایط اینطوریه:
1. تنها در حالتی که دو سیمکارت همزمان داخل گوشی باشه دستگاه سیمکارت ها رو شناسایی میکنه.
2. اما در هیچ حالتی نمیشه از هر دو سیمکارت استفاده کرد، همیشه یکیشون، اونی که دیتا روش ست نشده کار میکنه. فقط در حد تماس و مسیج. اینترنت در هیچ حالتی ندارم.
3. این نکته رو باید اضافه بکنم که گوشی من با اینکه از نسل چهارم اینترنت همراه پشتیبانی میکنه هرگز و در هیچ شهری و با هیچ سیمکارتی نتونستم از اینترنت نسل سه به بالا استفاده بکنم. در صورتی که سیمکارتم در گوشی های دیگه مشکلی نداشت.
الآنم گوشی همسرم دقیقا دچار همین مشکل شده و وواقعا نمیدونم چه کار میشه کرد. با این تفاوت که تو گوشی اون حتی امکان تماس و مسیج هم نیست.
ممنون میشم اگه راهنمایی بکنین.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط alirezatzr (11.6k امتیاز)
در مورد اینکه نتونستید از اینترنت نسل چهارم استفاده کنید آیا توی تنظیمات قسمت تنظیمات سیم گزینه 4g رو گذاشتید؟ چون به صورت پیش فرض در ابتدا روی 3g هست. و مثلا اگر سیمکارت رو بردارید و ددوباره بذارید یا گوشی رو هادر ریست کنید باید دوباره اون قسمت رو بذارید روی 4g

در مورد مشکل کلی هم اگر جوابی نگرفتید هردو گوشی رو با Windows Device Recovery Tool tفلش کنید و اگر مشکل پابرجا موند معلوم میشه سخت افزاری هست.
به بخش پرسش و پاسخ سایت وینفون خوش آمدید، اینجا مکانی است برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
لطفا قبل از پرسیدن سوالی ابتدا جستجو کنید شاید قبلا کسی سوال شما را مطرح کرده باشد.
...