به بخش پرسش و پاسخ سایت وینفون خوش آمدید، اینجا مکانی است برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
لطفا قبل از پرسیدن سوالی ابتدا جستجو کنید شاید قبلا کسی سوال شما را مطرح کرده باشد.

مشکل حافظه داخلی

0 امتیاز
51 بازدید
سلام
میخوام گوشی رو اپدیت کنم ولی حافظه داخلی میگه کم است،کش تلگرام هم پاک کردم ولی وقتی میرم تو حافظه داخلی زده ۴۰۰ مگ تلگرام و ی قسمت  temporary  حدود ۸۰۰ مگ فضا گرفته و پاک نمیشه.با نرم افزار cleaner هم تست کردم نمیتونه پاک کنه.بنظرتون چطور میتونم پاک کنم این temporary  رو؟
سوال شده 21 دی 1396 در سوالات عمومی گوشی توسط sam9 (510 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز
با سلام
شما میتونی از قسمت Storage و سپس گزینه This Device و سپس قسمت Apps & Games رفته و در اونجا گزینه Sort By: رو بزارید رو Size تا حجیم ترین برنامه ها بیان اول لیست،‌ در اونجا به ترتیب از اول برنامه ها که حجم بیشتری رو دارن منتقل کن به SD Card، برای هر برنامه باید منتظر بمونی تا عمل انتقال انجام بشه و سپس برنامه های بعدی رو هم به همین شکل منتقل کن حدود یک تا یک و نیم گیگ به این شکل بتونی فضای آزاد به دست بیاری کارت راه میوفته، البته قبل از آپدیت کردن حتماً یه بار گوشی رو راه اندازی کن.
بعد آپدیت سیستم عامل میتونی برنامه ها رو دوباره به همین شکل به حافظه داخلی منتقل کنی اما این بار به جای This Device باید وارد SD Card بشی و بقیه ماجرا.
پاسخ داده شده 21 دی 1396 توسط maziar2000 (650 امتیاز)
نرم افزارها فضای زیادی نگرفتن.میخوام بدونم چجوری اون فضای. Temporary  داخل storage رو باید پاک کنم.نزدیک ب ۸۰۰ مگ رو اشغال کرده و پاک هم نمیشه حتی با نرم افزار  cleaner pro
برنامه های جانبی نمیتونن پاک کنن!
اگه بعد از زدن هر سه تیک داخل Temporary Files و سپس زدن Remove Files باز هم فایلهای موقت پاک نشدن به قسمت پایینتر یعنی Microsoft Edge Settings برید و بعد از داخل مرورگر Edge علامت سه نقطه و سپس Settings رو بزنید، بعد کلید Choose What To Clear رو بزنید و در قسمت جدید تمام تیکها رو فعال کنید، سپس کلید Clear رو بزنید تا فایلهای موقت مرورگر هم پاک بشن، احتمال داره اینطوری روی قسمت Temporary هم تاثییر بزاره. البته قبل از این کار یه نگاه به پوشه دانلودها بکنید که فایلهای مهم رو اونجا نزاشته باشید چون احتمال داره اون پوشه هم خالی بشه.
اگه درست نشد دیگه چیزی بیشتری به ذهنم نمیرسه امیدوارم که مشکلتون حل بشه.
یه مورد هم الان به ذهنم رسید،‌ ممکنه در حین آپدیت کردن گوشی فایلهای نصب آپدیت دانلود شدن و به علت کمبود فضا و عدم موفقیت در نصب فایلهای آپدیت، این فایلها در پوشه تمپرری موندن و فعلاً پاک نمیشن تا زمانی که بتونید این پروسه آپدیت رو کامل کنید، برای آپدیت هم چاره ای نیست جز موردی که در روش اول گفتم یعنی انتقال موقت برنامه های نصب شده به حافظه جانبی، بعد نصب موفقیت امیز آپدیت فایلهای تمپرری هم پاک میشن.
...