تنها دو هفته به تاریخ انتشار عنوان Rage 2 باقی مانده است و ما هنوز اطلاعات زیادی در مورد داستان بازی نداریم. خب ظاهرا مشخص شده است که دلیلی برای این موضوع وجود دارد. طبق جدیدترین مصاحبه‌ای که مگنوس ندفورس (Magnus Nedfors)، کارگردان Rage 2 داشته است، بازی مانند Red Dead Redemption 2 نخواهد بود. مانند اکثر عناوین جهان باز استودیوهای آوالانچ (Avalanche Studios)، Rage 2 نیز به جای داستان بر روی اکشن بازی و آزادی عمل بازی‌باز تمرکز خواهد کرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

ندفورس در صحبت‌های خود اظهار داشت:

من نمی‌خواهم اینجا بشینم و ادعا کنم که شما به خاطر داستان عمیق باید Rage 2 را تجربه کنید؛ این یک عنوان اکشن است. با این وجود ما سعی می‌کنیم که داستان‌هایی کوتاه را هم از طریق تعامل با NPCهایی که ملاقات می‌کنید و هم از طریق محیط بازی روایت کنیم. این چیزی است که می‌خواهیم بیشتر و بیشتر به جلو ببریم. بازی‌های زیادی وجود دارند که روایت داستان خوبی دارند و در درجه دوم یک عنوان جهان‌باز هستند ولی اشتباه مشترک آن‌ها روایت یک داستان خطی است. بنابراین شما در دادن آزادی به بازی‌باز شکست می‌خورید. من معتقدم که کل صنعت بازی نیازمند یک لحظه جادویی است که در آن شخصی بیاید و تحولی در داستان‌سرایی عناوین جهان باز ایجاد کند.

ندفورس در ادامه این مصاحبه به یکی دیگر از سوالات طرفداران پاسخ داد: آیا Rage 2 بیشتر شبیه عناوین آوالانچ است یا آیدی سافتور (Id Software)؟ اگرچه ندفورس پاسخ دقیقی به این سوال نداد، با این وجود از لحن او پیدا است که بازی بیشتر یک عنوان آوالانچ است:

اینطور نبود که آیدی سافتور نزد ما آمده و بگوید :”ما فکر می‌کنیم که Rage 2 را باید به این شیوه توسعه دهید”. ما این فرصت را داشتیم که خلاقیت خودمان را اعمال کنیم و ایده‌ای را دنبال کنیم که از همان ابتدا در سر داشتیم، قبل از آن که آن‌ها اساسا چیزی به ما بدهند. […] این یک تبادل بزرگ در هر دو جهت بوده است. اوایل کار این پروژه Tim می‌گفت که “درک نمی‌کنم شما چگونه این عناوین جهان باز را توسعه می‌دهید”. من از یک افسانه در صنعت بازی‌ها یاد گرفتم و او هم از ما چیزهایی یاد گرفت.

اما در زمینه کمک‌هایی که آیدی سافتور در این پروژه ارائه کرده است، ندفورس به طور ویژه به چالش‌های ساخت یک عنوان اول شخص اشاره کرد؛ کاری که استودیوی آوالانچ قبلا انجام نداده بود. قطعا مشاهده این که دو استودیوی آوالانچ و آیدی سافتور چگونه ایده‌های خود را ادغام کرده‌اند جالب خواهد بود و امیدواریم که Rage 2 بتواند انتظارات طرفداران از بازی را برآورده سازد.

عنوان Rage 2 در تاریخ سه‌شنبه 24 اردیبهشت ماه 1398 مصادف با 14 می سال 2019 میلادی بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی‌استیشن 4 عرضه خواهد شد.

منبع :

WCCFTECH

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,