_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

بررسی کنترلر Razer Wolverine Ultimate شخصی سازی صد در صد

مایکروسافت یکی از بهترین کنترلرهای شخص‌ثالث را برای ایکس باکس وان، با نام الیت، منتشر کرده است. با این حال شرکت‌های دیگر همچنان کنترلرهای مختلفی می‌سازند که علاوه بر قابلیت‌های کنترلر الیت، قابلیت‌های دیگری نیز داشته باشد. ریزر یکی از این شرکت‌هاست که با عرضه‌ی کنترلر Razer Wolverine Ultimate توانسته جزو رقیب‌های کنترلر الیت باشد.

کنترلر Razer Wolverine Ultimate علاوه بر قابلیت‌های مختلف، دارای یک نوار نوری در اطراف کنترلر است که به زیبایی آن کمک به سزایی می‌کند. بدنه‌ی این کنترلر از پلاستیک محکم و مشکی رنگ ساخته شده که تقریبا تفاوتی با کنترلر الیت ندارد.

شما می‌توانید دی-پد، شوک‌ها و حتی تریگرها (کلیدهای LB و RB) را تغییر دهید. شش کلید اضافه نیز در پشت این کنترلر قرار دارد که می‌توانید آن‌هارا با توجه به نیازهای خود تغییر کاربری دهید. برعکس کنترلر الیت این کلیدها در جایگاهی بسیار خوب قرار دارند به‌طوری که تقریبا غیرممکن است شما این کلیدها را به اشتباه فشار دهید. می‌توانید به راحتی این کنترلر را در دست بگیرید بدون این‌که نگران باشید پدال‌های پشتی را اشتباها با انگشت خود فشار دهید.

یکی از تفاوت‌های عمده‌ی Razer Wolverine Ultimate با کنترلرهای دیگر، داشتن دو کلید اضافه در پشت دسته است. می‌توانید این کلیدها را به صورت دلخواه تعریف کنید برای مثال می‌توانید در بازی‌های اکشن تعیین کنید که با زدن این کلید بازیکن شما به سرعت طرفی دیگر بچرخد.

بدنه‌ی کنترلر ساخت ریزر مانند کنترلر الیت که ساخته‌ی مایکروسافت است به شما حس به‌خصوص بودن را القا نمی‌کند، برای دی-پد و شوک‌ها از فلز استفاده نشده و تماما پلاستیک هستند و همین مسئله باعث می‌شود که این کنترلر زیاد هم محصولی درجه یک به نظر نیاید. ریزر می‌توانست از متریالی بهتر برای ساخت کنترلر خود استفاده کند.

نکته‌ی جالب راجع به این کنترلر این است که Razer Wolverine Ultimate یک کنترلر سیم‌دار است و باید آن‌را به ایکس باکس یا کامپیوتر خود از طریق پورت یو اس بی متصل کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. نوری که جلوی کنترلر قرار دارد نیز بسیار زیباست اما کارایی خاصی ندارد.

هرچند مواد سازنده‌ی این کنترلر شاید به نظر زیاد مستحکم و قابل اعتماد نباشند اما در مقایسه با کنترلر الیت، در چند روز استفاده‌ی مکرر از این دو محصول، کنترلر ساخت مایکروسافت کمی بیش از حد معمول خود صدا می‌داد اما دسته‌ی ساخت ریزر تغییری نداشت. کلیدهای دی-پد و شوک‌ها در چند مدل قابل تعویض هستند حتی می‌توانید بجای دی-پد یک شوک دیگر جایگزین کنید.

با توجه به این‌که Razer Wolverine Ultimate با سیم است اما قیمت آن با کنترلر الیت یکسان است. هردوی این محصولات با قیمت 160 دلار فروخته می‌شوند. اما برتری کنترلر ساخت ریزر نسبت به سایر رقبا، دوام بالا و هماهنگی با اکثر بازی‌های منتشر شده است.

نظر شما راجع به این کنترلر چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

105 پست
علی سمیعی زفرقندی
تولید محتوا میکنم از همه نوعی مدت کوتاهیه نویسنده وینفونم ولی مدت طولانی ایه که خواننده وینفونم سایت خودم هم اینه: http://ravannegah.com
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,