razers-project-valerieاگر در طی روییداد CES امسال لپ تاپ ۲۱ اینچی ایسر شما را نا امید کرد، نگران نباشید زیرا شرکت ریزر لپ تاپ جدید گیمینگ Blade Pro خود را با ۳ صفحه نمایش تحت عنوان پروژه والری معرفی کرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با همه این اوصاف این دستگاه شگفت انگیز هنوز یک لپ تاپ خوانده می شود. اساسأ پروژه والری هنوز در مراحل مفهومی به سر می برد و  اولین کامپیوتر قابل حملی است که ۳ صفحه نمایش ۱۷.۳ اینچی با کیفیت تصویر (۳۸۴۰×۲۱۶۰) را به همراه دارد. از این رو به طور کلی شما در این لپ تاپ کیفیت تصویر ۲۱۶۰ × ۱۱۵۲۰ پیکسلی را تجربه خواهید کرد.

razers-project-valerie2احتمالأ اکنون فکر می کنید که این لپ تاپ چگونه سرهم می شود یا به عبارت دیگر صفحه نمایش های جانبی لپ تاپ چگونه بسته می شوند؟ درواقع ریزر تصمیم گرفته است تا در این لپ تاپ از طراحی پروانه ای استفاده کند، به این صورت که دو صفحه نمایش جانبی از موتور های لولا دار بهره می برند و هر زمان که نیاز باشد به صورت دو اسلاید از کناره های پنل اصلی بیرون آمده و به راحتی و باز و بسته می شوند که این قسمت قطعأ یکی از بهترین نمونه های از پیشرفت مهندسی است که در نمایشگاه CES امسال شاهد آن بودیم، اما همان طور که گفتیم این تنها یک نسخه مفهومی است و به این زودی برای فروش در دسترس نیست.

در بخش سخت افزار هم Blade Pro همانند سایر لپ تاپ های گیمینگ معرفی شده امسال از از یک کیبرد مکانیکی، کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1080، وزن ۱۲ پوندی (۵.۴۴ کیلوگرم) و ضخامت ۱.۵ اینچی بهره می برد، که قطعأ از واقعیت مجازی هم پشتیبانی می کند. ریزر تمام اطلاعات این پروژه را افشا نکرد. نکته دیگر در رابطه با صفحه های نمایش، نوار های نورانی است که در زیر آن ها قرار دارد که در عمر باتری هم تاثیر به سزایی خواهند داشت البته شما می توانید آن ها را خاموش کنید اما وقعأ چرا باید این کار را بکنید؟ به نظر نمی رسد مشتریان این لپ تاپ قصد استفاده از آن در سفر را داشته باشند.

بی شک ریزر با پروژه والری مشکلات کامپیوتر های دسکتاپ دست و پا گیر را با قرار دادن همه این امکانات در کنار کیبرد های با کیفیت مکانیکی و چند صفحه نمایش ۴K در یک لپ تاپ حل کرده است. بسیار جالب خواهد بود تا ببینیم چقدر طول خواهد کشید تا سایر تولید کنندگان برای رقابت با این محصول چه روندی را در پیش خواهند گرفت. قیمت پایه Blade Pro هم در حدود ۳۴۹۹ دلار است که کمی گران به نظر می رسد.

در زیر می توانید ویدیوی معرفی محصول را ببینید:

نظر شما چیست؟ آیا از محصول جدید ریزر خوشتان آمده؟

منبع :

TECHPP

107 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
دیدگاه کاربران
Reza.T1994
پاسخ دهید جمعه 17 دی 1395

اگه بیاد چه چیزی شاخی میشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: