تکمیلی 100 درصد بازی یکی از کارهای سخت بازی نیست با این وجود تصمیم گرفتیم که قسمت سیزدهم از راهنمای Red Dead Redemption 2 را به این امر اختصاص دهیم. در جدیدترین مقاله آموزشی این بازی تمام کارها و فعالیت‌هایی که لازمه تکمیلی 100 درصد است را مشاهده خواهید کرد تا بدون مشکل بتوانید آن را کامل کنید. کاربران خوب وینفون در ادامه مانند همیشه همراه ما باشید.

با رفتن به منوی Menu زیر بخش Progress می‌توانید به Total Completion دسترسی داشته و کاهایی که باید انجام دهید را زیر نظر داشته باشید. همچنین با مراجعه به این قسمت مشاهده خواهید کرد که چند درصد از یک کار را انجام داده‌اید. هیچ یک از این کارها از دست دادنی نیستند و می‌توانید بعد از کامل کردن داستان بازی نیز به سراغ این کارها برگردید و هر یک را تکیل کنید. تکمیلی 100 درصد به خودی خود شامل پنج دسته Missions and Events (ماموریت‌ها و رویدادها)، Collectibles (آیتم‌های قابل جمع آوری)، Compendium (لازمه‌های بخش کمپندیوم)، Player (بازیکن) و Miscellaneous (متفرقه) می‌شود. در قسمت‌های بعدی راهنما به طور کامل درباره بخش‌های مهم این پنج دسته صحبت خواهیم کرد و در آخرین قسمت از راهنمای بازی سعی می‌کنیم که هر بخش را به طور کام شرح دهیم.

از الان بگویم که تکمیلی 100 درصد آن طورکه به نظر می‌رسد دشوار نیست و لازمه هر یک از کارها را می‌توانید به راحتی انجام دهید. برای مثال، تنها 50 گونه از 178 نژاد جانوران را از شما می‌خواهد. این مشابه وظایف دیگر است، شما تنها باید بخشی از آنچه که بازی ارائه می‌دهد را انجام دهید. از مثال‌های دیگر می‌توان به 10 خط داستانی بیگانه، 25 ملاقات‌های احتمالی، 10 عدد از 72 قطعه تجهیزات، پیدا کردن 5 کلبه، یافتن 48 از 59 اسلحه بازی، یافتن 10 گونه ماهی از بین 30 نژاد، یافتن 10 گونه از بین 19 نژاد اسب و یافتن 20 گونه گیاه از بین 43 نژاد اشاره کرد. چیزهای زیادی در بخش Compendium وجود دارد که شما به آن‌ها برای تکمیلی 100 درصد نیاز ندارید. با این حال شما باید تمام چالش‌ها و آیتم‌های قابل جمع آوری را انجام و پیدا کنید که این می‌تواند زمان زیادی از وقت شما را طلب کند. بدون مقدمی چینی بیشتر سراغ مطلب اصلی می‌رویم.

صد در صد تکمیلی و چک لیست

Collectibles:

 • Points of Interest: یک بار بایستید و محیط اطراف خود را کامل نگاه و بررسی کنید
 • Graves: نُه قبر را پیدا کنید
 • Cigarette Card Sets: پیدا کردن 144 Cigarette Card
 • Dinosaur Bones: سی استخوان دایناسور را پیدا کنید
 • Legendary Fish: سیزده ماهی لجندری را صید کنید
 • Exotics: تمام ماموریت‌های عجیب مربوط به Algernon Wasp را کامل کنید
 • Rock Carvings: پیدا کردن 10 عدد سنگ‌های حکاکی شده (Rock Carving)
 • Hunting Requests: تمام ماموریت‌های شکاری ایستگاه قطار را کامل کنید
 • Treasure Hunter: یک نقشه گنج را از یک شکارچی گنج (Treasure Hunter) بگیرید و نقشه را دنبال کنید تا به گنج برسید
 • Dreamcatcher: بیست عدد Dreamcatcher را در میان درخت‌های بازی پیدا کنید
 • Homestead Stash Locations: در کل 7 خانه در رد دد ریدمپشن 2 وجود دارد که باید آن‌ها را بررسی و آیتم‌های هر یک را لوت کنید

Missions and Events:

 • Missions: تمام ماموریت‌های داستانی را کامل کنید
 • Strangers: ده ماموریت داستانی شخصیت‌های غریبه (Stranger Missions Strand) را کامل کنید
 • Bounties: کامل کردن پنج باونتیز
 • Chance Encounters: بیست و پنج ملاقات احتمالی داشته باشید
 • Bushwhacked: یک Bushwhacked؛ شما باید توسط یکی از باندهای بازی مورد محاصره قرار بگیرید
 • Gang Hideouts: شش مخفیگاه باندهای بازی را پیدا کنید

Compendium:

 • Animals: پنجاه حیوان مختلف را پیدا کنید
 • Equipment: ده قطعه مختلف از تجهیزات را به دست آورید
 • Fish: پیدا کردن ده نوع ماهی خاص
 • Gangs: پیدا کردن شش باند (گانگستر)
 • Horses: پیدا کردن ده اسب (مناطق کوهستانی)
 • Plants: جمع آوری بیست نوع گیاه مختلف
 • Weapons: از چهل و هشت نوع سلاح‌ها استفاده کنید

Player:

 • Reach Maximum Health, Stamina and Dead Eye: به بالاترین سطح هر یک از <<سطح سلامت، استفامت و قابلیت Dead Eye>> برسید
 • Horse Bonding: سطح ارتباط اسب (Horse Bonding) را به 4 ببرید
 • Challenges: تعداد 9 چالش را کامل کنید

Miscellaneous:

 • Shacks: پنج تا از کلبه‌های چوبی (Shackهای) بازی را پیدا کنید
 • Legendary Animals: پنج حیوان لجندری را شکار کنید
 • Table Games: چهار بار در قمارخانه‌ها بازی‌های میزی را انجام دهید
 • Ranters, Ravers, and Campaigners: با این دسته افراد پنج بار تعامل داشته باشید
 • Bath: در هتل یک بار به حمام بروید
 • Show: یک بار نمایشی را نگاه کنید
 • Theater: یک بار در تئاتر نمایشی را نگاه کنید (در تئاتر Raleur شهر Saint Denis نمایش The Curious And The Degenerate را نگاه کنید)
 • Recipes: یک دستورالعمل پخت، یک داروی نیروبخش، یک نوع مهمات، یک آیتم شکار، یک مورد مراقبت از اسب و یک سلاح را خودتان درست کنید
 • Robberies: هر یک از این سرقت‌ها را یک بار انجام دهید؛ (سرقت از خانه) Home Robbery، (سرقت از فروشگاه) Shop Robbery، (سرقت از قطار) Train Robbery، (سرقت از کالسکه) Coach Robbery

ماموریت‌ها

شرح: هر سفر آغاز و پایانی دارد. همه ماموریت‌های را کامل کنید و داستان گروه هلندی ون در لیند را به نتیجه طبیعی خود برسانید.

راهنما: در کل 100 ماموریت داستانی وجود دارد. با این حال، شما حتی به همه آن‌ها نیازی ندارید چون تعداد کمی از آن‌ها اختیاری هستند و می توان آن‌ها را نادیده گرفت. برای رسیدن به این هدف، تنها باید بخش داستانی Epilogue را به پایان برسانید. اگر یک ماموریت داستانی را از دست داده‌اید، مهم نیست چونکه می‌توانید آن را تکرار کنید.

ماموریت غریبه

شرح: این سرزمین پر از سختی‌ها و فرصت‌هاست. اما همه مهاجران و جستجوگران نمی‌توانند با مشکلات مقابله کنند. این غریبه‌ها را ملاقات کنید که به احتمال زیاد به کمک نیاز دارند. تنها کافیست علامت خود را بر روی زندگی 10 غریبه باقی بگذارید.

راهنما: شما باید 10 ماموریت غریبه را کامل کنید (هر یک از این ماموریت‌ها یک خط داستانی دارند و باید هر یک از از آغاز تا انتها کامل کنید).این ماموریت‌ها چند بخش دارند. نکته خوب این است که پس از پیدا کردن یک غریبه، ماموریت‌های پی در پی آن‌ها درست زمانی که در دسترس قرار می‌گیرند روی نقشه ظاهر خواهند شد. به خاطر داشته باشید که غریبه‌ها تنها زمانی که به آن‌ها نزدیک هستید روی نقشه نمایش داده می‌شوند و برخی تنها در روز برخی دیگر در شب ظاهر خواهند شد.

باونتیز

شرح: داشتن یک باونتی روی سرتان، لزوما شما را از جمع‌آوری باونتی شخص دیگری محروم نمی‌کند. اگر مردم نفهمند که شما واقعا چه کسی هستید، ممکن است یک فرد غیرقانونی بودن به شما کمک کند که آن‌ها را دستگیر کنید. 5 باونتی که کلانتر روی افراد گذاشته است را پیدا و تحویل قانون دهید.

راهنما: شما باید 5 باونتی را برای تکمیلی 100 درصد انجام دهید. در شهرهای بزرگ می‌توانید باونتی‌های که کلانتر در اداره خود پست کرده است را پیدا کنید. با ورود شما به شهر، آیکون باونتی روی نقشه ظاهر می‌شود. 6 باونتی را می‌توانید در Valentine ،Rhodes ،Saint Denis ،Strawberry ،Blackwater و Tumbleweed پیدا کنید.

ملاقات‌های احتمالی

شرح: سفر در طبیعت وحش، سواری بین شهرک‌ها و کاوش در شهرها، هرگز نمی‌دانید که ممکن است به چه چیزی برخورد کنید. این می‌تواند یک آزمایش شخصیت شما یا یک آزمایش جرات شما باشد. 25 ملاقات احتمالی داشته باشید.

راهنما: ملاقات‌های احتمالی، همانطور که از نام آن پیداست، کاملا احتمالی (تصادفی) هستند. در هنگام سواری از شهرها و بیابان، گاهی اوقات شما نقطه‌های سفیدی را می‌بینید که روی نقشه نزدیک شما ظاهر می‌شوند. این‌ها حوادث تصادفی هستند. این حوادث‌ها دائما در حال رخ دادن هستند اما اینکه کِی و کجا اتفاق می‌افتند کاملا احتمالی است. من 25 ملاقات را در حالی که مشغول کاوش و پیدا کردن تمام قسمت‌های نقشه بودم، پیدا کردم. اما بهترین مکان برای پیدا کردن این ملاقات‌ها سنت دنیس است.

رویدادهایی که شما در بیابان با آن‌ها مواجه خواهید شد عبارتند از: زنان دست و پا بسته شده بر روی اسب‌ها (اسب سوار را بکشید)، اسب‌هایی که تا حد مرگ درحال لگد زدن به صاحبان خود هستند، اسب‌هایی که از دست صاحبان خود فرار کرده‌اند (اسب‌ها را با لاسو بگیرید و به‌نزد صاحبان برگردانید)، تیراندازهای که شما را به چالش شلیک به بطری دعوت می‌کنند، اسب سوارهایی که می‌خواهند با شما مسابقه بدهند (مسبقه را قبول کنید)، اسیرهایی که با زنجیر دست و پا بسته هستند (به زنجیرها شلیک کنید)، مردمانی که از روی اسب خود افتاده‌اند (آن‌ها را تا خانه سوار اسب خود کنید)، افراد مریضی که نیازمند دارو هستند (از اینونتوری خود به آن‌ها درمان دهید)، افراد مستی که از شما آدرs جایی را می‌خواهند (راه را به آن‌ها نشان دهید)، دوشیره‌هایی که به ظاهر پریشان و ناراحت هستند اما در اصل سارق و خطرناک هستند (به راهزن‌ها شلیک کنید) و بسیاری دیگر از ملاقات‌های احتمالی دیگر که در جهان بازی مشاهده خواهید کرد.

حمله ناگهانی (Bushwhacked)

شرح: باند داچ تنها گروه شرقی گریزلی نیست. برخی دیگر نیز در آنجا حضور دارند و آن‌ها نسبت به رقابای جدید یا رقاباهای قدیمی خیلی مهربان نیستند. هشیار و آماده باشید که سریع عمل کنید. با حمله ناگهانی یکی از این باندها مقابله کنید.

راهنما: این مورد به طور خودکار با پیشرفت شما در روند داستان برای‌تان پیش می‌آید. گاهی اوقات، خیلی غافلگیرانه توسط دشمنان در تله حمله می‌افتید. برای مثال، با اسب خود در حال گشت و گذار هستید، ناگهان واگنی آتش گرفته به وسط جاده می‌آید و خیابان را مسدود می‌کند، سپس بدانید که دشمن سریعا به سمت شما شلیک می‌کند. این رویدادها زیاد پیش نمی‌آیند اما هر چند وقت یک بار انتظار چنین حملاتی را داشته باشید. رویدادهای حمله ناگهانی کاملا تصادفی هستند و شما روی رخ دادن یا ندادن آن‌ها کنترلی ندارید. از طبیعت وحش لذت ببرید و به کاوش کردن آن بپردازید تا در این میان شاهد این چنین حملات هم باشید.

مخفیگاه باندها

شرح: با پیدایش قانون، آخرین باندهای خلافکاران در خفا خود را برای هر سختی آماده کرده و حاضرند برای حفظ منافع خود با هر احدی وارد جنگ خونین شوند. حال هر جور شده 6 مخفیگاه باند خلافکاران را پیدا کنید.

راهنما: 4 مخفیگاه خلافکاران به صورت خودکار با پیشرفت در روند داستان پیدا می‌شوند. دوتای دیگر یعنی “Thieves Landing” و “Fort Mercer” را می‌توانید در جنوب نقشه، ایالت نیو آستین پس از اینکه داستان بازی را به اتمام رساندید، پیدا کنید.

ایستادن و مشاهده کردن محیط اطراف (Points of Interest)

شرح: شما اولین نفری نیستید که از شهر عبور می‌کنید و مطمئنا آخرین نفر هم نخواهید بود. برای چند لحظه بایستید و به مکان‌ها و چیزهای منحصر به فرد توجه کنید. تنها یکی از Points of Interestهای جهان بازی را پیدا کنید.

راهنما: در یک مقاله دیگر به راهنمای کامل این بخش خواهیم پرداخت.

قبرها

شرح: در این سفر دشوار، تصمیمات بد و بدشانسی گریبان‌گیر تعدادی از همراهان می‌شود. بعد از اینکه از این دنیا رفتند، قبرهای 9 تن از همراهان کشته‌شده را پیدا کنید و به آن‌ها ادای احترام بگذارید.

راهنما: این تنها زمانی که داستان بازی را کامل کردید، در دسترس قرار می‌گیرد. پس از پایان داستان موقیت مکانی هر 9 قبر را روی نقشه مشاهده خواهید کرد. به‌نزد هر یک بروید و به آن‌ها ادای احترام بگذارید.

ست‌های Cigarette Card

شرح: شرکت‌های دخانیات همیشه می‌دانند که چگونه کالاهای خود را وارد بازار کنند. آن را با بیلبورد انجام دهید یا در مسابقه‌ای برای جمع کردن یک مجموعه کامل از کارت‌های یادگاری از بسته‌های سیگار شرکت کنید. می‌توان کارت‌های دور ریخته را پیدا کرد یا بسته‌های پریمیوم را برای جمع کردن یکی از مجموعه‌ها خریداری کنید.

راهنما: در رد دد ریدمپشن 2 Cigarette Cardها منظور همان کارت‌های سیگار نیستد بلکه کارت‌هایی هستند که حاوی عکس گیاه، جانور یا شخصی می‌باشد. در مجموع 144 کارت سیگار در جهان بازی پراکننده شده که برای این کار تنها لازم است یک مجموعه راکه شامل 12 کارت می‌شود، پیدا کنید.

ماهی‌های لجندری

شرح: ماهیگیری یک سرگرمی آرامش‌بخش است اما می‌تواند ثروت و شهرت را به ارمغان بیاورد … البته اگر ماهیگر افسانه‌ای Jeremy Gill را باور داشته باشیم. او را در دریاچه Flat Iron پیدا کنید. ماهی‌های لجندری که درخواست می‌کند را صید و برایش ارسال کنید تا بتواند مجموعه خود از ماهی‌ها را کامل کند.

راهنما: ماهی‌های لجندری همانند حیوانات لجندری سخت‌ترین گونه‌ها برای صید و شکار کردن هستند. در مجموع 14 ماهی لجندری در بازی وجود دارد که باید همه آن‌ها را صید کنید و تحویل جرمی گیل دهید.

عجیب (Exotic)

شرح: مهم نیست که باطن اصلی‌شان تا چه اندازه فروتن است. زمانی که یک مجرم شروع به کسب درآمد می‌کند به‌مرور طمع بیشتری پیدا خواهد کرد. با Algernon Wasp ساکن سنت دنیس ملاقات کنید و درخواست‌های او برای پیدا کردن نادرترین و لوکس‌ترین گیاهان و جانوران روی زمین کمک کنید تا خلاقیت‌های برجسته خود را به نمایش بگذارد.

راهنما: یکی از ماموریت‌های خط داستان غریبه متعلق به شخصی به‌نام Algernon Wasp است. ماموریت او در گوشه بالا سمت چپ سنت دنیس، در خانه‌باغ آغاز می‌شود. ماموریت او با علامت سفید رنگ (?) روی نقشه ظاهر می‌شود و از شما درخواست می‌کند که مواد جانوری و حیوانی خاصی را برای او پیدا کنید.

دایناسور بونز

شرح: فریاد “کلاهبرداری”، “شوخی” و “دیوانه” را نادیده بگیرید. دیرین‌شناس تازه کار Deborah MacGuiness را در Heartlands پیدا کنید و به او برای یافتن مکان دایناسور در سراسر جهان برای پایان دادن به پروژه اکتشافش کمک کنید.

راهنما: در مجموع با 30 استخوان دایناسور طرف هستیم که در مقاله‌ای دیگر موقعیت مکانی هر یک را مشخص می‌کنیم.

سنگ‌های حکاکی شده

شرح: حکاکی‌های عجیبی در صخره وجود دارد، اما آن‌ها چه معنایی دارند؟ Francis Sinclair را در دره بزرگ پیدا کنید و تمام حکاکی‌های روی سنگ‌ها را پیدا کنید تا شاید همه چیز معلوم شود.

راهنما: در مجموع با 10 سنگ‌های حکاکی شده طرف هستیم که در مقاله‌ای دیگر موقعیت مکانی هر یک را مشخص می‌کنیم.

درخواست‌های شکار

شرح: چه راهی بهتر از کشتن موجودات طبیعت و استفاده از آن‌ها در جعبه‌های حمل و نقل برای جشن گرفتن خلقت زیبایی‌های طبیعت وجود دارد؟ خانم L Hobb’s Hunters Sought Posters را در ایستگاه‌های قطار در سراسر منطقه پیدا کنید و همه درخواست‌های شکاری او را به اتمام برسانید.

راهنما: شما می‌توانید پوسترهای مربوط به ماموریت شکار را در ایستگاه‌های قطار پیدا کنید. کندن پوسترها از روی دیوار به شما یک ماموریت شکاری می‌دهد. ابتدا جانور مدنظر را شکار کنید و سپس در اداره پست ایستگاه قطار آن را به شخصی که ماموریت را پست کرده بود ارسال کنید.

شکارچی گنج

شرح: راه دیگری برای بدست آوردن ثروت وجود دارد؛ آن هم با تصاحب کردن گنج دیگران. شکارچیان گنج را در سراسر جهان پیدا کنید و به دنبال سرنخ‌ها باشید تا یک Treasure Hunter را کامل کنید.

راهنما: با غریبه‌هایی در سرتاسر جهان بازی رو به رو خواهید شد که از شما می‌خواهند مجموعه گنجی را برای‌شان پیدا کنید. در کل 4 نقشه گنج در رد دد ریدمپشن 2 وجود دارد. پیدا کردن هر یک از این گنج‌ها بین 10 تا 15 دقیقه از زمان شما را می‌گیرد و هر کدام مبلغی بین 1000 تا 2500 دلار به شما می‌دهند. در مجموع 7000 دلار از چهار گنج بازی کسب خواهید کرد. دو تا از این گنج‌ها در ابتدای فصل دوم در دسترس هستند. یکی در فصل سوم در دسترس قرار می‌گیرد و آخرین گنج در انحصار افرادی است که نسخه‌های Special Edition یا Deluxe Edition را خریداری کرده باشند. در آخر هر شکار گنج، یک شمش طلایی دریافت خواهید کرد که هر یک از این شمش‌ها را می‌توان به قیمت 500 دلار به فروشنده‌های Fence فروخت.

دریم‌کچرها

شرح: اگر هرچند وقت یک بار به بالا نگاه کنید متوجه خواهید شد که از برخی درخت‌ها چیزی آویزان شده است. حال باید 20 دریم‌کچر را پیدا کنید و موقعیت هر یک را یادداشت کنید.

راهنما: در مجموع 20 دریم‌کچر در بازی و در سراسر مناطق آن پراکنده شده‌اند. دریم‌کچرها (یک حلقه کوچک حاوی یک مش اسب یا ساخت مشابهی از رشته یا نخ، تزئین شده با پرها و مهره‌ها است. اعتقاد بر این است که هرکس صاحب یکی از این دریم‌کچرها باشد آرزوهای آن شخص برآورده می‌شوند. Dreamcatchers در اصل توسط سرخپوستان آمریکایی ساخته شدند).

جانوران

شرح: زندگی میان شکارچیان و شکار در طبیعت وحش آمریکا را یاد بگیرید. 50 گونه جانور را کشف کنید. به بخش Animals در Compendium مراجعه کنید تا پیشرفت‌تان را پیگیری کنید.

راهنما: ساده است، تنها 50 گونه جانوری را شکار کنید. در مجموع 178 گونه جانوری در بازی وجود دارد بنابراین شما تنها به یک بخش از آنچه در دسترس است نیاز دارید. بعضی از حیوانات در شب بیشتر از روز دیده می‌شوند (به عنوان مثال گرگ‌ها). پس به خاطر داشته باشید که زمان روز می‌تواند بر نوع گونه‌ای که با آن برخورد می‌کنید تاثیر داشته باشد.

تجهیزات

شرح: برای یک یاغی چیزی بیشتر از اسلحه وجود دارد. 10 قطعه تجهیزات را بدست آورید. به بخش Equipment در Compendium مراجعه کنید تا پیشرفت خود را پیگیری کنید.

راهنما: تنها لازم است که 10 قطعه از 72 قطعه موجود را به دست آورید. 5 تا از این قطعه‌ها با پیشرفت شما در روند داستان در اختیارتان قرار می‌گیرند. بقیه را می‌توانید از فروشگاه اسلحه فروشی، Trappersو Fences خریداری کنید.

ماهی

شرح: رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و مرداب‌ها پر از حیات هستند. 10 گونه از ماهی‌ها را کشف کنید. به بخش Fish از Compendium مراجعه کنید تا پیشرفت خود را پیگیری کنید.

راهنما: در مجموع 30 گونه ماهی در بازی وجود دارند که باید 10 نوع را برای این بخش صید کنید. در رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و مرداب‌ها با طعمه و لورهای مختلف ماهیگیری کنید. قلاب ماهیگیری که یکی از تجهیزات اصلی ماهیگیری است را به صورت خودکار در روند داستان دریافت می‌کنید. در فصل دوم به شما آموزش ماهیگیری داده می‌شود اما با مراجعه به منوی پاز، در بخش Help گزینه Activities را انتخاب کنید و سپس در Fishing می‌توانید دستور العمل نحوه ماهیگیری را مشاهده کنید.

باندها

شرح: ممکن است زمان حکومت قانون‌شکن‌های آمریکایی رو به پایان باشد اما چند گروه هنوز زنده مانده‌اند و هرج و مرج و وحشت را ایجاد می‌کنند. با 6 باند خلافکار رو در رو شوید. به بخش Gangs از Compendium مراجعه کنید تا پیشرفت‌تان را پیگیری کنید.

راهنما: این مورد به صورت خودکار با پیشرفت شما در روند داستان کامل می‌شود. یعنی هیچ کدام از رویارویی‌های شما با این 6 باند از دست دادنی نیستند و به مرور با هر 6 باند رو در رو خواهید شد بنابراین نگران این مورد نباشید.

اسب‌ها

شرح: اسب‌ها را می‌توان هم در اصطبل‌ها (اهلی) هم در حیات وحش (وحشی) پیدا کرد. 10 نژاد اسب را کشف کنید. به بخش Horses در Compendium مراجعه کنید تا پیشرفت‌تان را پیگیری کنید.

راهنما: اگر می‌خواهید بدون زحمت این بخش را کامل کنید تنها کافیست به اصطبل‌های سراسر جهان بازی مراجعه کنید و 10 نژاد مختلف اسب را خریداری و روی آن‌ها مطالعه کنید اما اگر بازیکنی اهل چالش هستید گزینه رام کردن اسب‌های وحشی مناسب شماست. برای رام کردن اسب ابتدا طناب را به دور گردن اسب می‌اندازید و سپس در حالی که طناب را نگه داشته‌اید به سمت اسب به آرامی حرکت می‌کنید. نگه داشتن اسب از میزان استقامت آرتور می‌کاهد در نتیجه باید با دقت به اسب نزدیک شوید. بعد از نزدیک شدن باید با زدن X:square: او را آرام کنید و به آرامی روی اسب سوار شوید. اما چالش اصلی از اینجا آغاز می‌شود. به محض سوار شدن اسب به طرفین حرکات سریع می‌کند و سعی دارد تا آرتور را به زمین بیندازد. برای رام کردن اسب باید با استفاده از استیک چپ در خلاف جهت اسب حرکت کنید. اگر اسب به راست رفت استیک را به چپ بچرخانید، اگر جلو رفت به عقب حرکت دهید و اگر به چپ رفت استیک را به راست حرکت دهید؛ اسب در مدت کوتاهی رام می‌شود (درست همانند رام کردن اسب‌های وحشی در نسخه رد دد ریدمپشن 1). پس از اینکه اسب را رام کردید، به نزدیکی اسب رفته و دکمه :l2::lt: را نگه و سپس :r1: / :rb: را فشار دهید تا اسب را مطالعه کنید.

گیاهان

شرح: جهان بازی وحشی و بی‌رحم است و طبیعت آن می‌تواند چیزی را بکشد یا درمان کند. 20 گونه گیاه را جمع‌آوری کنید. به بخش Plants در Compendium مراجعه کنید تا پیشرفت‌تان را پیگیری کنید.

راهنما: در طبیعت وحش دکمه :l3: + :r3: را فشار دهید تا موقعیت گیاه به شما نشان داده شود. برای این مورد شما باید 20 گونه از 43 گونه موجود را کشف و جمع آوری کنید.

سلاح‌ها

شرح: 59 سلاح منحصر به فرد منتظر شما هستند که آن‌ها را پیدا کنید. حداقل از 48 نوع سلاح استفاده کنید. به بخش Weapons در Compendium مراجعه کنید تا پیشرفت‌تان را پیگیری کنید.

راهنما: تنها 48 مورد از 59 سلاح مورد نیاز است. برخی از این سلاح‌ها از دست دادنی هستند. برخی از آن‌ها توسط دشمنان (مانند همیشه سلاح آن‌ها را بردارید)، برخی از آن‌ها از اسلحه فروشی‌ و Fenceها خریداری می‌شوند، برخی برای انجام ماموریت‌های غریبه پاداش داده می‌شوند و برخی در دنیای باز بازی یافت می‌شوند. برای مثال، شما می‌توانید یک اسلحه فروش و یک Fence را در شهر رودس پیدا کنید که هر دو بعد از ورود شما به شهر روی نقشه مشخص می‌شوند.

رسیدن به حداکثر سطح سلامت، استقامت و دِد آی

شرح: چه در حال مسافرت، نزاح و جدال و شکار هستید یا اینکه در کنار آتش کمپ در حال استراحت کردن هستید، در هر حالت بهترین باشید. سطح سلامت، استقامت و دِد آی خود را به حداکثر برسانید.

راهنما: رد دد ریدمپشن 2 از سیستم “یادگیری به وسیله نزدیک شدن” برای بالابردن آمار‌ها استفاده می‌کند. شما باید کارهای فیزیکی خاصی را به دفعات بالا انجام دهید. از این کارها می‌توان به دویدن برای افزایش استقامت و یا پارو زدن قایق برای افزایش سلامت اشاره کرد. برای اینکه از سطح‌ خود باخبر شوید، وارد Pause Menu شوید، گزینه Player و سپس زیر بخش Your Character سطح سلامت، استقامت و دِد آی را مشاهده کنید.

 • سلامت: سطح سلامت شما را در طول گیم‌پلی افزایش می‌دهد. روی قایق به طول 100 متر پارو بزنید، ماهی‌ها را صید کنید، با کمان یا سلاح‌های پرتاب شونده بکشید، در مبارزه‌های با دست خالی (مشت زنی) برنده شوید، اکسیر Ginseng را میل کنید و چالش‌های این دسته‌ها را کامل کنید: گیاه شناس (Herbalist)، استاد شکار (Master Hunter)، متخصص اسلحه (Weapons Expert) تا سطح سلامت خود را بالا ببرید.
 • استقامت: سطح استقامت شما را در طول گیم‌پلی افزایش می‌دهد. به طول 100 متر بدوید، به مدت 15 ثانیه شنا کنید، با سطح سلامت کمتر از 25 در یک مبارزه جان سالم به در ببرید و چالش‌های این دسته‌ها را کامل کنید: جستجوگر (Explorer)، سوارکار (Horseman)، ناجی (Survivalist) تا سطح استقامت خود را بالا ببرید.
 • دِد آی: سطح دِد آی شما را در طول گیم‌پلی افزایش می‌دهد. پوست حیوان را بکنید، ضربه به سر (هدشات) از فاصله 50 متری یا دورتر، آیتمی را بسازید، غذایی را بپزید و چالش‌های این دسته‌ها را کامل کنید: راهزن (Bandit)، قمارباز (Gambler)، تیرانداز ماهر (Sharpshooter) تا سطح دِد آی خود را بالا ببرید.

سطح ارتباط با اسب

شرح: هر یاغی به یک همدم اسبی نیاز دارد که بتواند به آن اعتماد کند، اسبی که بتواند او را از هرج و مرج برهاند یا بدون ترس به دل خطر بزند. به حداکثر سطح ارتباط با اسبی که دارید برسید.

راهنما: اسب بدون شک مهم‌ترین وسیله در بازی است و داشتن اسبی که بتواند در مسافت‌های طولانی خسته نشود یا به‌ سبب ارتباط خوبی که با آرتور دارد در مواقعی که احساس خطر می‌کند او را زمین نیندازد، اهمیت بسیار زیادی دارد. برای برقراری ارتباط خوب با اسب، روش‌های مختلفی وجود دارند؛ یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از کلید L3 در هنگام سواری با اسب است که آرتور از این طریق به‌نوعی از اسبش تشکر می‌کند و این مساله باعث بهتر شدن ارتباط او با اسب می‌شود. زمانی که با اسب خود وقت صرف می‌کنید، یک پیوند اعتماد و درک با آن ایجاد خواهید کرد. سطح ارتباط با اسب تا 4 است و هر یک مزیت‌هایی به شما می‌دهند.

با موارد پایین می‌توانید سطح ارتباط با اسب خود را افزایش دهید.

 • به اسب خود غذا دهید؛ ابتدا سوار اسب شوید، در همین حالت بدون حرکت باقی بمانید، سپس از بین Item Wheel اسب، یکی از رفتارها را انتخاب کنید. شما می‌توانید در طویله‌ها (Stables) برای اسب خود رفتار (منظور رفتارهایی که با انتخاب هر یک، آرتور به شکل خاصی با اسب خود برخورد می‌کند) و غذا تهیه کنید.
 • هنگامی که اسب‌تان آشفته و مضطرب شد، با :l3: آن را نوازش کنید تا آرام بگیرد.
 • هنگامی که اسب‌تان کثیف شد، با قلم مو او را تمیز کنید؛ از روی اسب پیاده شوید، با LT:l2: به اسب نگاه و با :right: آن را تمیز کنید.
 • بدون اینکه نوار استقامت اسب را خالی کنید، با آن سواری و شنا کنید.

چالش‌ها

شرح: این کار مهارت، دانش و شلیک گلوله بدون درنگی برای زنده ماندن و رشد در این سرزمین سخت را در بر می‌گیرد. ارزش خود را ثابت کنید و تمام 9 چالش را کامل کنید. به بخش Challenges مراجعه کنید تا پیشرفت‌تان را پیگیری کنید.

راهنما: 9 چالش در این بازی وجود دارد که هر یک شامل 10 کار است (یعنی در کل با 90 کار مختلف رو به رو هستیم). برای اینکه از پیشرفت خود باخبر شوید، وارد Pause Menu شوید، گزینه Progress و سپس زیر بخش Challenges تمام چالش‌ها را مشاهده کنید. برای تکمیلی 100 درصد باید تمام 90 کار این 9 چالش را انجام دهید. این بخش با اختلاف، خسته کننده‌ترین و زمان‌برترین لازمه‌های تکمیلی 100 درصد است. حال که وضعیت بد شده، اشاره کنم که هر بار باید روی یک مجموعه چالش کار کنید. خب این یعنی چی؟ به عبارتی شما مجبور هستید کارهای چالش اول که شما 10 فعالیت می‌شود را تمام کامل کنید تا بتوانید 10 فعالیت چالش بعدی را شروع کنید. در غیر این صورت چالش بعدی در دسترس قرار نمی‌گیرد. پس از اینکه مجموعه فعالیت چالش دوم را باز کردید، مجموعه فعالیت چالش سوم باز می‌شود و این روند تا چالش نهم ادامه پیدا می‌کند. اکنون بگذارید دو نکته مثبت در رابطه با چالش‌ها را بگویم؛ او اینکه هیچ کدام از چالش‌ها از دست دادنی نیستند و دوم، شما می‌توانید آن‌ها را بعد از پایان دادن به داستان هم انجام دهید اما به دلیل زیاد بودن پیشنهاد می‌کنم که با شروع بازی انجام و کامل کردن آن‌ها را در دستور کار خود قرار دهید.

کلبه‌ها

شرح: چندین کلبه را می‌توان در سراسر این سرزمین یافت. شاک‌ها ساخته‌های معمولی نیستند بلکه هر یک راز‌های عجیبی در خود پنهان کرده‌اند. پنج کلبه را پیدا کنید.

راهنما: شاک‌ها کلبه‌های چوبی هستند که در سراسر جهان بازی یافت می‌شوند. از این کلبه‌های چوبی بیشتر از 5 تا وجود دارد اما برای این مورد تنها کافیست پنج تا را پیدا کنید. البته با انجام ماموریت‌های داستانی با چندتایی برخورد خواهید کرد بنابراین زیاد نگران این مورد هم نباشید.

جانوران لجندری

شرح: زمزمه‌هایی از حیوانات افسانه‌ای که در طبیعت زندگی می‌کند، به گوش می‌رسد. حکایت‌هایی که توسط شکارچیان در آتش کمپ نقل می‌شود حاکی از این است که بعضی از آن‌ها زیبا هستند، برخی کشنده و بسیار خطرناک و هریک جایزه‌ای باارزش برای هر شکارچی محسوب می‌شوند. پنج جانور لجندری را پیدا کرده و شکار کنید.

راهنما: ارزشمندترین موجودات و شکارها در دنیای رد دد ریدمپشن 2 مربوط به جانداران لجندری است که در مجموع 16 مورد از آن‌ها وجود دارد که 10 موردشان به طور آزادانه و پس از فصل اول در دسترس هستند، اما باقی موارد در جریان مراحل یا چالش‌های مستر هانتر آزاد می‌شود. برای این مورد تنها لازمت است پنج جانور لجندری را شکار کنید.

بازی‌های رومیزی

شرح: اگر از خونریزی خسته شدید، فعالیت‌های به مراتب ملایم‌تری نیز برای درگیر شدن در بازی وجود دارد. بازی‌های رومیزی را در شهرها پیدا کنید یا بنشینید و با اعضای باند خود مشغول بازی کردن شوید. بازی‌های Poker ،Blackjack ،Dominoes و Five Finger Fillet را یک بار بازی کنید.

راهنما: همان طور که مشخص است، در کل چهار بازی رومیزی Poker ،Blackjack ،Dominoes و Five Finger Fillet در رد دد ریدمپشن 2 وجود دارد. هر یک از این مینی‌گیم‌ها را یک بار بازی کنید تا این بخش را کامل کرده باشید.

یاوه‌سران و مبارزان انتخاباتی

شرح: در آغاز قرن در آمریکا، مجموعه‌ها در حال تغییر، تطبیق و شکستن هستند. شهرها و بیابان‌ها با شخصیت‌هایی خاص پر شده‌اند که فقط می‌خواهند درباره این اتفاقات با شما صحبت کنند. پنج مورد از این یاوه‌سراها و مبارزان انتخاباتی را پیدا کنید و با آن‌ها تعامل داشته باشید.

راهنما: وقتی در اطراف شهرها قدم می‌زنید با افرادی رو به رو می‌شوید که فریاد می‌زنند. آن‌ها به‌راحتی دیده می‌شوند چون از هر کس دیگری بلندتر حرف می‌زنند. بسیاری از آن‌ها در سنت دنیس پیدا می‌شوند. برای مثال، زنی را در مقابل کمپین‌های Outfitter برای حق رای زنان پیدا خواهید کرد. تنها کافیست در اطراف شهرهای اصلی قدم بزنید و به این افراد گوش دهید و به آن‌ها نزدیک شوید تا با آن‌ها تعامل داشته باشید.

حمام کردن

شرح: کثیف شدن در خیابان‌ها و در میان درگیری‌ها امری طبیعی است و خوشبختانه موسساتی هم هستند که با سرویس حمام خود خدمت بزرگی به شما می‌کنند. یک بار حمام کنید.

راهنما: به هتل یکی از شهرهای استرابری یا والنتاین بروید و با پرداخت 25 سنت حمام کنید.

نمایش

شرح: مارول در یکی از پیشرفت‌های تکنولوژیکی عصر. به تئاتر سلطنتی بلک واتر، یا تئاتر فونتانا در سنت دنیس بروید و فیلم متحرک این تئاتر‌ها را مشاهده کنید یا نمایش J.J. Riggins’ Traveling Magic Lantern را در والنتاین از دست ندهید. یک نمایش را مشاهده کنید.

راهنما: نمایشی که در والنتاین است را به شما پیشنهاد می‌کنم. این نمایش در اوایل فصل دوم در دسترس قرار می‌گیرد. با ورود ما به شهر والنتاین علامت  روی نقشه ظاهر می‌شود، به تئاتر بروید و با پرداخت 50 سنت مشاهده نمایش را شروع کنید، سپس بلند شوید و تئاتر را ترک کنید.

تئاتر

شرح: تئاتر Râleur سنت دنیس نمایش‌های متنوعی را برای افراد کنجکاو دارا است. هنرمندان فراری، آتش خواران و رقصنده‌های مار منتظر هر بیننده‌ای هستند. از یک تئاتر دیدن کنید. نمایش The Curious And The Degenerate را نگاه کنید.

راهنما: به تئاتر شمالی سنت دنیس بروید. 2 دلار را بابت بلیط پرداخت کنید، روی صندلی بنشینید و نمایش را تا آخر مشاهده کنید، سپس تئاتر را ترک کنید.

دستورالعمل‌ها

شرح: آن‌هایی که در طبیعت به سر می‌برند ماهر و خودکفا هستند. یک دستور پخت غذا، یک تونیک، یک نوع مهمات، یک آیتم شکار، یک آیتم مراقب اسب و یک اسلحه را بسازید.

راهنما: همان طور که گفتم برای هر یک از موارد بالا یک بار از طریق منوی کرافتینگ آیتم‌ها را بسازید.

دزدی‌ها

شرح: هر گردن کلفتی می‌تواند از یک مرد دزدی کند اما یک دزد حرفه‌ای واقعی برای اهداف بزرگ‌تر نقشه می‌چیند. یک دزدی از خانه، دزدی از کالسکه، دزدی از مغازه و دزدی از قطار را کامل کنید.

راهنما: برای آشنایی کامل با چهار نوع دزدی بازی به مقاله معرفی چهار نوع دزدی بازی مراجعه کنید.

در این قسمت از راهنمای Red Dead Redemption 2 با پیش نیازها و کارهایی که باید برای تکمیلی 100 درصد انجام دهید، آشنا شدید. شاید هنوز بسیاری از شما کاربران وینفون در برخی از موردهای بالا مشکل داشته باشید اما نگران نباشید. در قسمت‌های دیگر راهنما، مواردی که مهم هستند را به صورت کمال شرح خواهیم داد. امیدواریم از این قسمت نیز نهایت استفاده را ببرید و بتوانید این بازی بسیار زیبا را با نهایت لذت و سرگرمی تا آخر پیش ببرید. در روزهای آینده منتظر بخش‌های دیگر باشید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,