اکتبر سال گذشته میلادی عنوان Red Dead Redemption 2 برای کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت یعنی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان به انتشار رسید و موفق شد با عملکرد درخشان خودش هم در زمینه نقدها و نمرات و هم از نظر فروش، خودش را به عنوان یکی از بهترین و برجسته‌ترین بازی‌های نسل هشتم کنسول‌های ویدیویی معرفی کند. درست از زمانی که این بازی در دست توسعه قرار داشت تا در زمان عرضه آن و حتی پس از انتشارش هم خبر پورت شدن نسخه رایانه شخصی این بازی بارها و بارها به گوش رسید.

این شایعات و حرف و حدیث‌ها پس از انتشار این بازی کمی فروکش کرد تا این که این شایعات نه تنها کم کم از بین رفتند بلکه شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) نیز حتی کلمه‌ای درمورد پورت نسخه رایانه شخصی این بازی صحبت نکرد. همین موضوع هم باعث ایجاد نگرانی در دل کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی شده است که شاید دیگر هرگز دستشان به این بازی نرسد اما اطلاعات تازه‌ای که دوباره فاش شده، بار دیگر شایعه پورت نسخه رایانه شخصی این بازی را قوت بخشیده است.

با این وجود سرانجام بار دیگر شایعه‌ای به راه افتاده که اشاره می‌کند شرکت راکستار در حال کار کردن روی این است تا این بازی را به پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز بکشاند تا کابران این پلتفرم نیز فرصت تجربه عنوان بی نظیر Red Dead Redemption 2 را پیدا کنند. طبق چیزی که صفحه‌ی لو رفته‌ی Na Ma نشان می‌دهد، در حالی که این توسعه دهنده در حال کار کردن در شعبه‌ی تورنتوی راکستار به عنوان برنامه نویس فیزیکی بوده است که نه تنها برای نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان روی Red Dead Redemption 2 کار کرده است، بلکه روی نسخه رایانه شخصی این بازی نیز کار می‌کرده.

زمانی که این اطلاعات تازه را با اطلاعات فاش شده‌ی قبلی ترکیب کنید، به نظر کاملا قطعی و منطقی به نظر می‌رسد که شرکت راکستار گیمز در حال کار کردن روی این بازی وسترن جهان آزاد است تا آن را به پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز اضافه کند. تنها سوالی که اینجا وجود دارد این است که چه زمانی این امر محقق خواهد شد؟ خب ما هنوز حتی یک کلمه هم درمورد این موضوع از سوی راکستار گیمز نشنیده‌ایم و همینطور با نگاه کردن به زمانبندی بازی Grand Theft Auto V احتمالا این نسخه به این زودی‌ها از راه نخواهد رسید. در زمان Grand Theft Auto V تقریبا ۱۸ ماه طول کشید تا این که این بازی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی پورت شود. پس اگر باز هم شرایط یکسانی وجود داشته باشد، کاربران این پلتفرم هنوز باید مدت زمان بسیار زیادی منتظر بمانند.

Red Dead Redemption 2 در حال حاضر برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. درست تا لحظه‌ی انتشار این خبر هنوز هیچ اطلاعات رسمی خاصی که نشان از پورت شدن این بازی برای رایانه‌های شخصی داشته باشد، منتشر نشده است. برای کسب آخرین خبرها و اطلاعات درمورد این بازی ستایش شده از طرف منتقدین و پروفرش‌ترین عنوان وسترن قطعا مطمئن باشید که ما شما را سریعا از آن‌ها با خبر خواهیم کرد.

 

منبع :

COMICKBOOK

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,