به نظر می‌رسد که احتمال پشتیبانی از VR در Red Dead Redemption 2 وجود خواهد داشت که به شما اجازه می‌دهد تا گشت و گذار در دنیای جهان باز و عظیم بازی و پوست کندن حیوانات مختف را از طریق واقعیت مجازی تجربه کنید.

شاید باخبر باشید که دیتاماینرها در چند هفته گذشته، با دقت فایل‌های نرم‌افزار همراه رسمی بازی را بررسی کرده‌اند و طول این فرایند با کشفیات جالبی روبرو شده‌اند.

در این کشفیات، اشاراتی به نسخه رایانه‌های شخصی بازی دیده می‌شود، اما از آن جالب‌تر وجود اشاراتی چند به نسخه Oculus Rift بازی است؛ یکی از محبوب‌ترین هدست‌های واقعیت مجازی در رایانه‌های شخصی.

دلیل این که چرا در این فایل‌ها به Oculus Rift اشاره شده است مشخص نیست. شاید محتمل‌ترین جواب برای این سوال این باشد که راک‌استار در حال بر روی نوعی از پشتیبانی VR برای بازی است. با این وجود صحت این موضوع را نمی‌توان با اطمینان کامل تائید کرد.

شایان ذکر است که اگر چه راک‌استار تا به حال فعالیت چشمگیری را حوزه واقعیت مجازی نداشته است، با این وجود اخیرا شاهد انتشار نسخه‌ای ساده‌تر از عنوان L.A Noire بر روی پلتفرم HTC Vive بودیم؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که برنامه‌ای مشابه برای Red Dead Redemption 2 و در پلتفرم Oculus Rift (و شاید پلتفرم HTC Vive) نیز در دست اجرا باشد. به هر حال احتمال این که پشتیبانی از واقعیت مجازی به کل بازی اضافه شود، کمی بعید به نظر می‌رسد.

نکته جالب توجه این است که اگر پشتیبانی از واقعیت مجازی برای بازی در دستور کار قرار گرفته باشد، این فرصت به وجود می‌آید که پلی‌استیشن VR نیز در این حوزه خودی نشان دهد. نرخ وابستگی پلی‌استیشن VR به پلی‌استیشن 4 بسیار کم است؛ با این وجود در صورت عملی شدن این موضوع، نسخه پلی‌استیشن 4 بازی می‌تواند از محبوبیت بیشتری برخوردار شود؛ این موقعیت با توجه به این که نسخه ایکس باکس وان ایکس بازی از بهترین عملکرد ممکن برخوردار است، می‌تواند فرصتی طلایی برای پلی‌استیشن 4 باشد.

باید گفت که تمامی این کشفیات و دیتاماینیگ‌ها را باید با دیده شک و تردید نگریست و نباید به آن‌ها اعتماد کامل کرد. در عصر حاضر، تنها اطلاعاتی که می‌شود به آن‌ها اعتماد کرد، اطلاعاتی هستند که از طریق منابع رسمی منتشر می‌شوند.

Red Dead Redemption 2 در حال حاضر بر روی کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی‌استیشن 4 در دسترس قرار دارد. تا به حال اخباری رسمی مبنی بر انتشار نسخه رایانه‌های شخصی و یا نینتندو سوییچ بازی عرضه نشده است.

شما می‌توانید خلاصه‌ای از نقدها و نمرات منتشر شده برای بازی را در این آدرس مشاهده کنید. همچنین می‌توانید نقد و بررسی بازی را نیز در این آدرس دنبال کنید.

منبع :

COMICBOOK

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,