بازی Red Dead Redemption 2 یک پیروزی بزرگ برای بازی‌ها و سرگرمی‌های ویدیویی به حساب می‌آید. من نمی‌توانم کلمه‌ای را برای توصیف عظمت این بازی کمپانی Rockstar بیان کنم و شاید بهترین بازی جهان باز برای کنسول‌های PS4 Pro  ایکس باکس وان ایکس و احتمالاً  کامپیوتر در آینده باشد.  در طی 8 سال توسعه، Rockstar پیشرفت‌های چشمگیری در چارچوب موتور RAGE خود داشته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

به محض این که بازی را بوت می‌کنید، اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است که برف به صورت بسیار زیبایی طراحی شده‌است و نمایی فوق‌العاده به بازی می‌دهد. چندین بازی در دهه‌های گذشته به همین ترتیب اثرات برف را در بازی خود ارائه داده‌اند اما با ناسازگاری شدیدی روبرو شده‌اند. با این حال، Red Dead Redemption 2 ممکن است نخستین بازی باشد که برف را به شیوه‌ای باورنکردنی با اشتباهات بسیار کمی ارائه می‌دهد.  پارامترهایی مانند تغییر شکل دائمی، تراکم برف و وزن همگی در ایجاد این اثر باورنکردنی نقش دارند، که شگفت‌انگیزی این امر به ویژه مربوط به تغییر شکل دادن برف است که وابسته به چیزی است که برف روی آن می‌نشیند.  بنابراین هنگامی که آرتور سوار بر اسب در برف‌ها به جلو می‌رود باعث جابجایی برف می‌شود و حرکت او نیز بدلیل انباشته‌شدن زیاد برف کن می‌شود. 

علاوه براین موارد، این واقعیت که مناطقی که با برف پر از آب و هوای سنگین اشغال می‌شوند بر روی حرکت شخصیت‌ها یا سایر موارد  تاثیر می‌گذارند از یکی از بهترین جزئیات این بازی است و فیزیک برف را یکی از جنبه های فنی جالب Red Dead Redemption 2 می‌دانند.

Red Dead Redemption 2 همچنین در روش‌های نورپردازی آن، به لطف پایبندی کامل به خط لوله رندر فیزیکی، بسیار عالی ظاهر می‌شود. اما آنچه باعث می‌شود که این نور فیزیکی مانند یک مورد بسیار لذت بخش در بازی به نظر برسد، استفاده از سایه‌های نرم و بی‌نظیر و انسداد محیطی در بازی است. بازی  Red Dead Redemption 2 یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های آب و هوایی را در میان بازی‌های ویدیویی دارد به طوری که کل موتور بازی را برای کنترل آب و هوای بازی درگیر می‌کند و به این صورت به سادگی تغییرات آب و هوایی را در بازی مشاهده می‌کنیم. این که آیا شخصیت شما از طریق یک منطقه‌ای با ت‍‍په‌های بلند و یا از طریق یک مسیر که از جنگل‌های انبوه سرسبز می‌گذرد یا اینکه از یک پاسگاه قدیمی و دورافتاده می گذرد یا به یک منطقه‌ی که سرسبز نیست پا می‌گذارد همه‌ی این موارد از طریق فناوری روشنایی‌بخشی و بسیار ظریفی که توصیف آن فراتر از این ویژگی است، تشخیص داده می‌شود.

یکی دیگر از جزئیات کوچک و جذابی که ما می‌خواستیم با شما آن را در میان بگذاریم این است که چگونه منابع مختلف نور به محیط اطراف واکنش نشان می‌دهند. صحنه ابتدایی بازی از بهترین نمونه‌هایی این ویژگی است، که آرتور و دسته‌اش که یک فانوس را حمل می‌کنند از میان یک طوفان سنگین می‌گذرند. به وضوح می‌توانید ببینید که چگونه سایه‌ها روی برف بازتاب می‌یابند و زاویه‌ها و مسیر خود را همانطور که اسب در حال حرکت و جنبش است تنظیم می‌کند. یا اینکه چگونه نور فانوس انعکاس‌ و سایه‌های خود را روی خود شخصیت‌های اصلی ارائه می‌دهد. این ویژگی به لطف برخی از استفاده‌های هوشمندانه از شیدرهای مبتنی بر مواد است که هر کدام دارای خواص فیزیکی و پارامترهای روشنایی خود هستند. این ویژگی بیشتر به ارائه‌ی این واقعیت کمک می‌کند که چگونه هر ساز و برگ و هر چیزی در بازی دارای سایه‌های شخصی خود باشد.

بازی Red Dead Redemption 2 درست مانند سری قبلی خود در روایت صحنه‌ها و داستان بازی پرمحتوا و سنگین است. کمپانی  Rockstar همواره استادانی در جهت ارائه‌ی صحنه‌های عالی در محدوده‌ی اعمال شده‌ی فنی بوده‌اند و این کار اربه بهترین و زیباترین شکل ممکن انجام داده‌اند. این در مورد بازی Red Dead Redemption 2 و همچنین انیمیشن‌های استثنایی استفاده شده در آن و صدای‌های بازی نیزی صدق می‌کند.

تمام شخصیت‌های اصلی از شیدر‌های پوستی پیچیده همراه با جزئیات پیچیده در لباس، گفتگو‌های آن‌ها و اقدامات آن‌ها در روبه‌رویی با هر تجربه‌ای در بازی برخوردار هستند.  با این حال، همه NPC ها چنین وسوسه‌ای را برای ارائه‌ی جزئیات بسیاری از انیمیشن‌های ناشیانه و موهای چند ضلعی و جزئیات پیچیده ندارند. شاید این تنها نقصی است که ما در این بازی که با تکنولوژی پیشرفته تطبیق یافته است شاهد آن بودیم.

یکی دیگر از ویژگی های عالی این بازی رفتار و حالات خنده‌دار کارکتر‌ها در برخی از سناریو‌ها هستند که حقیقتاً فوق‌العاده طراحی شده‌اند. این موارد می‌توانند به سناریو‌های بسیار جالبی تبدیل شوند که برخی از آن‌ها را در ویدیو موجود در بالا می‌بینیم.  با وجود این صحنه‌های جالب، Red Dead Redemption 2 از موتور Euphoria در روش‌های متنوعی برای گرفتن فیزیک برخی از چیز‌ها در بازی استفاده می کند. هر سلاح، به غیر از چگونگی ظاهر و حالات آن، دارای خواص فیزیکی متفاوتی است. بنابراین، هنگامی که آرتور گلوله‌ای شلیک می‌کند، هر تفنگ تاثیر متفاوتی روی حالات بدن او دارد. علاوه بر این، در این بازی اسلحه‌های خود را باید مرتب تمیز کنید و اگر شما آنها را به مدت طولانی بلااستقاده بگذارید و آن‌ها را تمیز نکنید به تدریج ضعیف می‌شوند و کارایی خود را از دست می‌دهند. چنین سیستم‌های فیزیکی با چنین قدرت بالایی به ندرت در بازی‌های ویدئویی استفاده می‌شود و این فقط یک نمونه در یک بازی است که کاملاً با سیستم‌های پیچیده‌ی فیزیکی مخلوط شده‌است.

ما همچنین توانستیم نسخه‌های PS4 Pro و ایکس باکس وان ایکس بازی Red Dead Redemption 2 را از نظر گرافیکی آزمایش کنیم. همانطور که انتظار می‌رفت، بیشتر دارایی‌ها و ویژگی‌های اصلی در هر دو نسخه، مانند هم هستند. با این حال، بزرگترین تفاوت در شکل شمارش پیکسل با Xbox One X به دست آوردن کامل ارائه 4K بومی است. این عامل تنها به کنسول مایکروسافت منجر می‌شود؛ زیرا این کنسول تنها کنسول بازی است که شما می‌توانید بازی Red Dead Redemption 2 را در جلال کامل خود، در آن بازی کنید. عملکرد درست این بازی، 30 فریم بر ثانیه را در هر دو سیستم هدف قرار داده و ما شاهد تغییرات جزئی در هر دو سیستم بودیم اما به طور کلی هر دو به نظر می‌رسد که خوب عمل می‌کنند. به طور خلاصه، هر دو نسخه در اغلب موارد با هم برابر هستند، اما در مورد کیفیت تصویر، کنسول مایکروسافت یعنی Xbox One X برنده روشن در اینجا است.

در پایان، بازی Red Dead Redemption 2 یک بازی تعیین کننده برای بازی‌های ویدیویی و همچینین از بهترین بازی‌های جهان در ژانر جهان باز است، نه تنها از لحاظ تکنولوژی گرافیکی، بلکه از لحاظ چندین مکانیسم گیم‌پلی که این بازی بکار می‌گیرد. این بازی، سهم عادلانه‌ی خود را از بازی های بزرگ جهان باز شاهد بوده‌است، اما این بازی‌ها(بازی‌های جهان باز) همیشه با یک یا دو معضل عمده همراه بوده‌اند، اماکمپانیRockstar با Red Dead Redemption 2 می‌خواست که بازی بدون هیچ‌گونه معضلی را ارائه دهد و آن را به کمال برساند. من ادعا نمیکنم که آنها این خواسته‌ی خود را کاملاً به دست آورده‌اند، اما واقعاً دستیابی به آن در آینده‌ای نزدیک برای آن‌ها امکانپذیر است.

صرف نظر از این که آیا شما می‌خواهید  Red Dead Redemption 2 را در کنسول PS4 Pro یا ایکس باکس وان ایکس بازی کنید، احتمالاً بهترین بازی‌های این نسل و با این ژانر را تجربه خواهید کرد. اما برای دستیابی به تمامی تکنولوژی‌های هوشمندانه‌ای که در این بازی وجود دارد، نسخه‌ی ایکس باکس وان ایکس تا حد زیادی بهترین نسخه‌ی این بازی تاکنون است تا زمانی که نسخه PC در آینده بیاید و ببینیم که چگونه است.

منبع :

GAMINGBOLT

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
m
پاسخ دهید دوشنبه 21 آبان 1397

این بازی رو در لیست خریدم قرار دادم.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,