زمان انتشار یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های امسال و شاید هم یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های نسل هشتم تقریبا نزدیک است و ما فاصله زیادی تا عرضه آن نداریم و با گذر هر روز ما برای تجربه آخرین دستپخت راکستار (Rockstar) تشنه‌تر از قبل می‌شویم تا این بار در دنیای غرب وحشی به ماجراجویی در آمریکا بپردازیم. نشانه‌ها حاکی از این است که این بازی قرار است یکی از خاطره‌انگیزترین بازی‌های عمر ما شود اما باید بدانید که در مقایسه با عنوانی نظیر Grand Theft Auto از سرعت کم‌تری برخوردار است چون در غرب وحشی جریان دارد.

عنوان Red Dead Redemption که در سال ۲۰۱۰ عرضه شد، یک تجربه بی نظیر برای همه بازی‌بازان بود که فارغ از هر پلتفرمی، همه عاشق آن شدند. عنوانی که از فرق سر تا نوک پا با عنوانی که راکستار را با آن می‌شناختیم، یعنی سری Grand Theft Auto متفاوت بود و کلا تجربه‌ای جدید و فراموش نشدنی برای ما شد. این بازی به روش‌های مختلفی راه خود را از سری GTA جدا کرد و  حال انتظار می‌رود که در نسخه دوم آن که پیش درآمدی بر نسخه اولیه آن است، این روند ادامه پیدا کند و لذت ما از نسخه اولیه آن را تکمیل کند و رسالت خود را بر همه بازی‌بازان به اتمام برساند.

اخیرا Rockstar Intel توییتی در شبکه اجتماعی توییتر به انتشار رسانده و اعلام داشته که عنوان 2 Red Dead Redemption از نظر سرعتی، به مقدار قابل توجهی از چیزی که ما در عنوان Grand Theft Auto V به یاد داریم، کندتر خواهد بود. که منطقی هم به نظر می‌رسد چون محل جریان داشتن و لحن آن‌ها کاملا با هم متفاوت است و به عبارت دیگر راه آن‌ها از هم کاملا جدا است. به هر حال سری GTA همیشه دارای عناوینی بوده که یک عنوان اکشن در دنیای کثیف و پرآشوب در شهرهای مدرن دنیا را روایت می‌کرده که با داستانی تاریک و همراه با شوخی‌های عامیانه و بی تفاوت، سعی بر پوشاندن دنیای پر از جرم و جنایت شهرهای مدرن داشته است اما Red Dead Redemption روند کندتر و بسیار خشن‌تری در داستان سرایی داشته که جنبه‌های بسیار تاریک داستانی آن به وضوح قابل تشخیص و مشاهده بوده است و نگاهی عمیق و جدی به همه ویژگی‌های غرب وحشی داشته است. بنابراین اگر بخواهیم نحوه روایت این دو سری را با هم مقایسه کنیم، می‌بینیم نه تنها از نظر تم با هم تفاوت دارند بلکه هدفی که پشت ساخت آن‌ها وجود دارد هم کاملا با هم متفاوت بوده است.

خوشبختانه این اواخر به لطف انتشار اطلاعات زیاد از رد دد ردمپشن ۲ و مصاحبه‌های سازندگان آن با منابع مختلف، توانسته‌ایم اطلاعات بسیار خوب و مفیدی از بخش‌های مختلف این بازی به دست بیاوریم. راکستار اخیرا از همه چیزهای این بازی، از دنیای زنده و عظیم این بازی گرفته تا انتخاب‌های متنوعی که بازی‌بازان در گیم‌پلی انجام می‌دهند تا به واسطه آن‌ها به فرد محبوب و یا منفوری تبدیل شوند، اطلاعات زیادی در اختیار ما گذاشته که ما هم بخش اعظم این اطلاعات را برای شما عزیزان پوشش داده‌ایم. طبق اطلاعاتی که از این بازی به دست آورده‌ایم، متوجه شدیم که این بازی به فضایی نزدیک به ۱۰۵ گیگابایت برای نصب روی کنسول شما نیاز دارد؛ پس با یکی از عظیم‌ترین، سنگین‌ترین و پرجزئیات‌ترین بازی‌های نسل هشتم طرف هستیم.

شما می‌توانید تصاویر منتشر شده از حیات وحش متنوع این بازی را که گفته می‌شود حدود ۲۰۰ نوع گونه مختلف جانوری را پوشش می‌دهد، از این آدرس مشاهده کنید. اخیرا راکستار اطلاعات زیادی از شخصیت‌های مختلف این بازی نیز منتشر کرده که با انتشار پوستری از هر یک از آن‌ها به معرفی برخی از شخصیت‌های این بازی به همراه توضیح مختصری از هر کدام، پرداخته است. در این بازی شاهد حضور برخی از شخصیت‌های نسخه قبلی این بازی نظیر جان مارستون و یا جک خواهیم بود که شخصیت‌های جدید زیادی هم در این بازی به ما معرفی شده‌اند. همچنین گفته شده که شما قادرید تا این بازی را با زاویه دوربین اول شخص هم انجام دهید. شما می‌توانید ۱۵ نکته مفید که قبل از تجربه این بازی باید بدانید را هم از این آدرس مشاهده کنید.

Red Dead Redemption 2 قرار بود ابتدا در بهار امسال به انتشار برساند اما راکستار برای تکمیل این بازی و رفع مشکلات احتمالی آن عرضه آن را به تاریخ ۴ آبان ماه برابر با ۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی موکول کرد که کاربران ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در تاریخ اعلام شده می‌توانند یکی از بزرگ‌ترین و بهترین بازی‌های نسل هشتم را تجربه کنند.

منبع :

GAMINGBOLT

514 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,