با بخش اول آموزش ماموریت‌های فرعی Red Dead Redemption 2 و در مجموع با بخش شانزدهم از آموزش این بازی در خدمت شما کاربران گرامی هستیم. در اولین بخش از آموزش ماموریت‌های فرعی به کامل کردن سیزده ماموریت غریبه بازی که عبارتند از ماموریت The Noblest of Men, and a Woman، ماموریت All That Glitters، ماموریت The Smell of the Grease Paint، ماموریت Arcadia for Amateurs، ماموریت Fundraiser، ماموریت American Dreams، ماموریت A Fine Night For It، ماموریت Geology for Beginners، ماموریت A Test of Faith، ماموریت Smoking and other Hobbies، ماموریت He’s British, of Course، ماموریت A Fisher of Fish و ماموریت The Iniquities of History می‌پردازیم.

بعد از اینکه با یانزده بخش از سری مقالات آموزش Red Dead Redemption 2 راهنمای کامل تمام 108 ماموریت اصلی (داستانی) را تقدیم شما کاربران وینفون کردیم، تصیم گرفتیم برای بخش‌های پایانی آموزش این بازی، به سراغ ماموریت‌های غریبه (فرعی) برویم و راهنمای آن‌ها را در چند بخش تقدیم شما کنیم. بدون معطلی بیشتر به سراغ اولین ماموریت غربیه بازی یعنی The Noblest of Men, and a Woman می‌رویم.

ماموریت The Noblest of Men, and a Woman

The Noblest of Men, and a Woman یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت The Noblest of Men, and a Woman را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: جیم بوی کالوی (Jim Boy Calloway) / تئودور له‌وین (Theodore Levin)
 • ناحیه: Valentine
 • لازمه‌ها: برای بخش اول ماموریت لازمه‌ای نیاز نیست. برای بخش‌های II-IV باید ماموریت داستانی <<A Fine Night of Debauchery>> را در اواخر فصل چهارم به اتمام رسانده باشید

توجه: اسلحه‌هایی که می‌توان از تفنگدار یا همان Gunslingers این ماموریت به دست آورد، منحصر به فرد هستند. از این رو امکان پذیر نیست که این اسلحه‌ها را خارج از ماموریت The Noblest of Men, and a Woman به دست آورید پس حتما در طول ماموریت صاحب اسلحه‌ها شوید.

محل شروع ماموریت The Noblest of Men, and a Woman

The Noblest of Men, and a Woman احتمالا یکی از اولین ماموریت‌هایی است که شما با آن برخورد می‌کنید. ماموریت ما در سالن شهر والنتاین، نزدیک اولین کمپ گروه در بازی شروع خواهد شد.

زندگی نامه‌نگار، تئودور له‌وین درحال نوشتن درباره تفنگدار معروف، جیم بوی کالوی کسی که مست و بی‌حال در میخانه از هوش رفته است. البته اولین بار نیست که این شخص به این روز افتاده و ظاهرا مست و بی‌حال شدن یکی از سرگرمی‌های این جناب است. به خاطر اینکه تئودور نمی‌تواند اطلاعات زیادی درباره جیم بوی به دست آورد، او از ما می‌خواد که در یک سفر با قانون شکن‌های معروفی که جیم بوی را می‌شناسند و زمانی باهم بوده‌اند ملاقات کنیم و از آن‌ها درباره این تفنگدار معروف سوال بپرسیم. به طور ایده‌آل تفنگدارها باید برخی اظهارات و ژست برای یک عکس را در اختیار ما قرار دهند و اگر آن‌ها امتناع کنند، اگر لازم باشد خواهند مرد. تئودور له‌وین یک دوربین و چهار عکس از کسایی که باید ملاقات کنیم به ما می‌دهد.

هنگامی که به عکس‌ها نگاه کردید و پشت و روی آن‌ها را بررسی کردید، علامت هر شخص روی نقشه اصلی مارک خواهد شد. برای اینکه هر عکس را مشاهده و بررسی کنید، دی‌پد سمت راست :right: را نگه دارید و عکس‌ها را انتخاب کنید.

از هر ترتیب و جهتی که دوست دارید می‌توانید این چهار شخص را ملاقات کنید. در ادامه من از غرب به شرق هر یک را ملاقات کرده‌ام.

بخش اول – – Flaco Hernandez

فلاکو هرناندز را می‌توانید در تقریبا شمال دریاچه یخ زدن Cairn Lake پیدا کنید. هنگامی که به آن جا رسیدید، او را می‌توانید داخل کلبه‌لش پیدا کنید. چند تا از افراد فلاکو بیرون ایستاده‌اند.

راه مستقیمی برای صحبت کردن با هرناندز وجود ندارد و باید با کشتن یا تهدید کردن افراد گروه او، وی را به بیرون کلبه ترغیب کنید.

زیاد غافلگیر کننده نیست که هرناندز بیشتر زبان اسلحه را متوجه می‌شود تا زبان گفت و گو. او اصلا تمایلی ندارد که درباره تفنگداران دیگر صحبت کند و بدون معطلی با شما وارد دوئل می‌شود.

تئودور له‌وین از ما خواسته بود که چند عکس هم از چهار تفنگدار بکشیم. حال که هرناندز را به دیار باقی فرستادید، به کنار او بروید. اسلحه کمری خود را غلاف کنید، از منوی اسلحه دوربینی که تئودور به شما داده را مجهز کنید. حال وقت عکس گرفتن است؛ هرناندز جان، بگو سیییب.

بخش اول – – Emmet Granger

دومین تفنگدار امت گرنجر است. هنگامی که به مکان امت رسیدید، تنهایی او را در مزرعه‌اش کنار خوک‌ها پیدا خواهید کرد. برخلاف هرناندز، این تفنگدار اهل خشونت نیست و به می‌توانید راحتی به او نزدیک شوید و گفت و گوی خود را شروع کنید.

امت به شما می‌گوید به شرطی که در جمع آوری مدفوع خوک‌ها به او کمک کنید و با بیل مدفوع را روی چرخ دستی بگذارید، در ازای آن اطلاعاتی از روزهای قدیمی خود با شخص مورد نظر را با شما به اشتراک خواهد گذاشت. آرتور هم که از این بدتر به سرش آمده، شرط امت را قبول می‌کند و به جمع آوری مدفوع مشغول می‌شود.

اما معلوم شد که این حقه باز به قول‌هایش عمل نمی‌کند و فقط می‌خواست کاری کند که ما به او کمک کنیم. آرتور هم اصلا از این کار امت خوشش نیامد و چند دینامیت را داخل مدفوع می‌کارد. با منفجر کردن دینامیت تقریبا تمام ملک این حقه باز با مدفوع خوک پوشیده می‌شود که البته شما صاحب ملک هم می‌شود.

امت هم از کار آرتور خوشش نمی‌آید و بلافاصله خود را در یک دوئل با او دیگر پیدا خواهید کرد. بعد از اینکه ترتیب این تفنگدار را دادید دوباره دوربین را در دست گرفته و از او یک عکس بگیرید.

بخش اول – – Billy Midnight

بیلی مدنایت آخرین بار در اطراف ایستگاه قطار شهر رودس دیده شده. وارد پست ایستگاه شوید و با کارمند درباره بیلی صحبت کنید. کارمند به شما می‌گوید که بیلی مدنایت احتمالا در قطار اولی یا دومی که تا چندی دیگر به ایستگاه می‌رسد حضور دارد. کنار راه آهن صبر کنید و سوار اولین قطاری که از راه می‌رسد، بشوید.

بیلی را می‌توانید در آخرین واگن قطار که میخانه قطار است، پیدا کنید. او هم به مانند دو تفنگدار دیگر اهل صحبت کردن نیست. هنگامی که به او نزدیک شدید، بیلی پا به فرار می‌گذارد و به بالای سقف قطار می‌رود. شما هم باید او را دنبال کنید تا شاید وی را متقاعد سازید که به شما اطلاعاتی درباره شخص مورد نظر بدهد و اگر امکان پذیر باشد به خوشی و زنده عکسی از او بگیرید.

در آخر ماجرا برای بار سوم خود را وسط دوئل پیدا خواهید کرد. کاری که باید را انجام دهید و بعد از خالی کردن یک گلوله توی سر بیلی و گرفتن عکس به لوکیشن آخرین تفنگدار این لیست سفر کنید.

بخش اول – – Black Belle

آخرین برخورد ما با تفنگدار بلک بل خواهد بود که در حال حاضر در یک خانه بزرگ واقع در Bayou شمال سنت دنیس زندگی می‌کند. او هنوز هم تحت تعقیب است بنابراین هر لحظه انتظار دارد که ماموران قانون یا شکارچیان جایزه‌بگیر سر و کله‌شان پیدا شود.

از شانس بد ما، با رسیدنمان شکارچیان جایزه‌بگیر نیز از راه می‌رسند. تعداد دشمنان که حدود 30 نفر هستند از تمام جهات به سمت خانه هجوم می‌آورند. ما هم تصمیم گرفتیم که شانه به شانه بلک با شکارچیان جایزه‌بگیر مبارزه کنیم. همان طور که گفتم، باید حدود 30 شکارچی جایزه‌بگیر را بکشید پس به جای اینکه تهاجمی بازی کنید، روی سکوی خانه کاور بگیرید و به کشتن جایزه‌بگیرها مشغول شوید. برای دید بیشتر به محیط و همچنین در امان مانده، روی سکوی خانه کاور بگیرید. بعد از اینکه محیط خانه را از وجود شکارچیان جایزه‌بگیر پاک سازی کردید، بل تصمیم می‌گیرد که زندگی جدیدی را شروع کند و گذشته را به کلی فراموش کنید. اما با کمال میل در مورد روزهای قدیمی صحبت می‌کند و برای یک عکس ژست می‌گیرد. بالاخره بدون اینکه ماجرا به کشتن ختم شوید، توانستید هم برخی اطلاع و هم عکسی که در آن شخص نمرده است را به دست آورید.

بخش دوم ماموریت

همان طور که در ابتدای ماموریت اشاره کردم، بخش‌های دیگر ماموریت تنها زمانی در دسترسی خواهند بود که ماموریت داستانی A Fine Night of Debauchery را به اتمام رسانده باشید. بنابراین اگر در جریان فصل اول این ماموریت غریبه را قبول کرده باشید و با چهار تفنگدار زنده سر و کله زده باشید، تقریبا باید برای مدت زمانی زیادی صبر کنید و ابتدا به اواخر فصل چهارم برسید و ماموریت داستانی بالا را کامل کنید.

هنگامی که آیکون ماموریت غریبه The Noblest of Men, and a Woman دوباره روی نقشه ظاهر شد، باری دیگر به سالن شهر والنتاین بروید. متصد بار به ما می‌گوید که جیم بوی کالوی آخرین بار در شهر سنت دنیس دیده شده پس مقصد بعد ما همان شهر خواهد بود.

بخش سوم ماموریت

جیم بوی کالوی و تئودور له‌وین را می‌توان روی قایق بزرگ در جنوب شرقی سنت دنیس پیدا کرد.

آرتور با پیشنهاد تئودور له‌وین که اعتبار کشتن سه تفنگدار را به جیم بوی کالوی بدهد مشکلی ندارد اما این پیشنهاد را رد می‌کند. آرتور به جای آن به جیم بوی کالوی پیشنهاد می‌کند که به یک نفنگدار معروف شلیک کند تا تا به خودش ثابت کند که او کاملا بی‌استفاده نیست. جیم بوی به یاد می‌آورد که دشمن سابق او Slim Grant حال کلانتر یکی از شهر‌های بازی است.

بخش چهارم ماموریت

از قرار معلوم مقصد بعدی دفتر کلانتر شهر آنزبرگ است.

هنگامی که به شهر آنزبرگ رسیدید و وارد دفتر کلانتر شدید، اثر از اسلیم گرانت پیدا نخواهید کرد. معاون گرانت به شما می‌گوید که مافوقش چند روز قبل به شکار چند باونتی رفته است. او همچنین اشاره می‌کند که احتمال دارد در غرب روستا گرانت را پیدا کنیم.

هنگامی که به نزدیک مارک مشخص شده روی نقشه نزدیک شدید، گرانت را مشاهده خواهید کرد که به درخت بسته شده و توسط چند قانون شکن محافظت می‌شود. قانون شکن‌ها را از بین ببرید، گرانت را روی پشت اسب خود سوار کنید و به مکان برنامه ریزی شده بروید. از جایی که گرانت را برمی‌دارید کمی به سمت شمال تغییر جهت دهید تا به جای ملاقات برسید.

گرانت حاضر به مبارزه با کالوی نمی‌شود اما کالوی از پشت به او شلیک می‌کند که نتیجه آن، مرگ اسلیم گرانت است.

بعد از کشتن اسلیم گرانت، کالوی پاک دیوانه می‌شود و می‌خواهد با ما نیز مبارزه کند. آرتور هرچند به او پیشنهاد می‌کند که با به چالش کشیدن من باید فاتحه خود را بخوانی اما کالون خیلی مصمم است. آرتور هم چاره‌ای به جز کشتن کالوی نمی‌بیند. در یک دوئل نه چندان سخت کالوی هم به لیست تنفگدارانی که به دست آرتور به دیار باقی فرستاده شده‌اند اضافه می‌شود.

تئودور له‌وین در حقیقت از اینکه مجبور نیست دیگر وقت بیشتری را در اطراف کالوی صرف کند و حال که پایان خوبی برای کتاب خود دارد، احساس آسودگی می‌کند. پایان کتاب تئودور له‌وین این گونه به تصویر کشیده شده که دو تفنگدار به طور همزمان یکدیگر را در دوئل به قتل می‌رسانند.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه The Noblest of Men, and a Woman در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه All That Glitters آغاز خواهد شد.


ماموریت All That Glitters

All That Glitters یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت All That Glitters که شامل سه نقشه گنج باند خلافکار Jack-Hall می‌شود را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: ماکسیمو کریستوبال والدسپینو (Máximo Cristóbal Valdespino)
 • ناحیه: جنوب غربی کمپ شما در Horseshoe Overlook
 • لازمه‌ها: ندارد
 • پاداش: 2 شمش طلا (ارزش هر یک 500 دلار)

محل شروع ماموریت All That Glitters

ماموریت All That Glitters شکار گنج بسیار نزدیک به اولین کمپ شما در Horseshoe Overlook قرار دارد. شما می‌توانید شخصی که این ماموریت را به شما می‌دهد را بالای زمین مسطح که رو به رودخانه دکوتا (Dakota River) است، پیدا کنید.

مکتشف معروف (البته به ادعای خودش می‌گوید خیلی معروف است)، ماکسیمو کریستوبال والدسپینو به ایالات متحده سفر کرده تا گنج بزرگی را پیدا کند.

البته ماکسیمو سرش بسیار شلوغ است و باید فردا به کشور خودش بازگردد. اما از آنجا که او بر این باور است که ما نیز مانند او یک ماجراجو هستیم و نمی‌خواهد که نقشه گنج دست نخورده باقی بماند، او به ما پیشنهاد می‌کند که در ازای 10 دلار نقشه را از او بخریم. اگر پیشنهاد او را رد کنید، از 10 دلار به 5 دلار قیمت نقشه را کاهش می‌دهد. چونه بزنید تا با کم‌ترین قیمت نقشه را از چنگ او درآورید. در صورتی که اگر ماکسیمو را فراری دادید، ازش دزدی کردید یا اتفاقی او را کشتید، شما می‌توانید نقشه او را نزد هر فروشنده فِنس بازی خریداری کنید.

بخش اول گنج

در مرحله اول در قسمت جنوبی شهر ولنتاین سنگ‌هایی با ظاهری جالب در منطقه‌ای به نام Caliban’s Seat وجود دارد که شما باید به این مکان سفر کنید. طبق نقشه، باید از قسمت شمال شرقی این منطقه وارد شوید که یک الگو بسیار واضح قابل مشاهده است. پس از دنبال کردن این الگو، شما به یک سوراخ کوچک می‌رسید که اطراف آن را سنگ سفیدی پوشش داده است. یک گردنبند مروارید که می‌توانید آن را در Fence به فروش برسانید و یک نقشه که در واقع محل دومین بخش از گنج جک هال است، نتیجه اولین بخش از تلاش شما برای یافتن این گنج است.

بخش دوم گنج

دومین بخش گنج باند جک هال در منطقه‌ای به نام Cotorra Springs قرار دارد که این منطقه در بالای Fort Wallace دیده می‌شود. پس از سفر به این منطقه متوجه تخته سنگ‌های جالبی می‌شوید که گنج دوم در زیر تخته سنگی قرار دارد که بالای آن کاملا صاف است و ظاهر متفاوتی نسبت به دیگر مجموعه سنگ‌ها دارد. علاوه بر نقشه محل سومین بخش از گنج باند جک هال، شما صاحب 15 دلار پول نقد نیز می‌شوید.

بخش سوم نقشه

سومین و آخرین بخش گنج باند جک هال در شمال شرقی نقشه بازی و در مرکز دریاچه O’Creagh’s Run قرار دارد. این مکان در واقع در شمال Emerald Ranch و Emerald Station قرار دارد و پس از سفر به این منطقه یک جزیره کوچک در مرکز دریاچه مشاهده خواهید کرد که در بخش چمنزار آن سومین و آخرین بخش گنج باند جک هال قرار دارد. شما پس از یافتن آخرین بخش از گنج باند جک هال صاحب 500 دلار پول نقد و 2 شمش طلا می‌شوید که شمش‌های طلای خود را می‌توانید در فروشگاه Fence به فروش برسانید.

همان طور که اشاره کردم در لوکیشن بخش سوم آرتور دو شمش طلا پیدا خواهد کرد که هر یک ارزشی برابر با 500 دلار (مجموع 1000 دلار) دارند که برای روزهای ابتدایی شما در بازی بسیار پولی زیادی خواهد بود.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه All That Glitters در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه The Smell of the Grease Paint آغاز خواهد شد.


ماموریت The Smell of the Grease Paint

The Smell of the Grease Paint یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت The Smell of the Grease Paint را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: خانم مارجوری (Miss Marjorie)
 • ناحیه: Van Horn Trading Post
 • لازمه‌ها: ندارد
 • پاداش: 40 دلار، اگر نمایش آن‌ها را بعد از به اتمام رساندن ماموریت تماشا کنید

محل شروع ماموریت The Smell of the Grease Paint

ماموریت غریبه The Smell of the Grease Paint در سالن Van Horn Trading Post، بخش شرقی نقشه شروع خواهد شد. آرتور با یک گروه نمایش فرعی که برای اجراهای خودشان از شهری به شهر دیگر مسافرت می‌کنند، رو به رو خواهد شد. شما با خانم مارجوری و یکی از افراد عوض گروهش که به اسم برترام شناخته می‌شود، ملاقات خواهید کرد. برترام یک فردی با جثه بزرگ و ظاهری عجیب است. به دلیل اینکه از لحاظ عقلی کمبودی دارد، برترام خیلی زود از کوره در می‌رود و شروع به خفه کردن متصدی بار می‌کند. حال باید وارد درگیری شویم و با چند ضربه کاری کنیم که برترام دست از کتک زدن متصدی بار بردارد. او بالاخره به خاطر رفتار نامناسبش معذرت خواهی می‌کند.

خانم مارجوری دومین عضو گروهش را گم کرده است. دومین عضو گروهش به اسم ماگنیفیکو شناخته می‌شود. از آنجا که نقش اصلی نمایش مارجوری این شخص است، اگر لطف کنیم و ماگنیفیکو را برای خانم مارجوری پیدا کنیم، او بسیار خوشنود خواهد شد.

بخش دوم ماموریت

ماگنیفیکو را می‌توانید در جنوب غربی جایی که با خانم مارجوری ملاقات کردید، پیدا کنید. این شعبده باز کوتاه قد را در وسط طبیعت وحش کنار کمپی که برپا کرده پیدا خواهید کرد. او از اینکه مارجوری کسی را فرستاده تا وی را به گروه بازگرداند خوشحال نیست و در توده‌هایی از ابرهای رنگی خود را ناپدید می‌کند. حال باید او را دنبال کنیم. به یاد داشته باشید که همیشه ابرهایی دودی که در جنگل پدیدار می‌شوند را دنبال کنید.

شعبده باز کوتوله چند باری ما را گول می‌زند و بالاخره بالای درخت دوباره پدیدار می‌شود. سپس قبل از اینکه از راه آهن قطار عبور کند چند بار دیگر با ابرهای رنگی ما را گول می‌زند.

بعد از اینکه از ریل قطار عبور کردید، او به معنای واقعی کلمه تو آغوش همکار عجیب الظاهرش یعنی برترام می‌پرد. خانم مارجوری او را مجبور می‌کند که با آن‌ها همراه شود و دیگر هیچ وقت فکر فرار به سرش نزند.

در این لحظه خانم مارجوری به پاس زحماتی که کشیدید و شعبده باز گروه را به نزد او برگرداندید، از شما تشکر و قدردانی می‌کند. در این جا ماموریت غربیه The Smell of the Grease Paint به اتمام می‌سد اما هنوز که پاداش خود را دریافت نکرده‌اید. در این جا بسیاری از بازیکنان فکر می‌کنند که ماموریت غریبه را به اتمام رسانده‌اند که البته بیراه هم نیست چونکه ماموریت واقعا کامل شده است اما اگر به اول راهنمای ماموریت توجه کنید، متوجه خواهید شد که پاداشی برای آن لحاظ کرده‌ام. حال از اول تا آخر ماموریت پاداشی از کسی دریافت نخواهید کرد و در طی گفت و گوهای شما با خانم مارجوری حرفی از پاداش دادن به شما، مطرح نخواهد شد. برای دریافت پاداش ادامه راهنما را مطالعه کنید.

ملاقات اختیاری برای دریافت پاداش

با وارد شدن به تئاتر Théâtre Râleur در شهر سنت دنیس می‌توانید نمایش گروه خانم مارجوری را تماشا کنید. البته به این نکته هم اشاره کنم که بعد از کامل کردن ماموریت احتمال دارد بعد از وارد شدن به تئاتر با نمایش این گروه مواجه نشوید. به طوری که می‌توان گفت دیدن نمایش گروه خانم مارجوری تاحدی تصادفی است و اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید با کمی پیشرفت در بازی (یا برپا کردن کمپ و خوابیدن زمان را چند روز به پیش ببرید) نمایش آن‌ها را تماشا کنید.

بعد از اینکه نمایش تمام شد، با دستفروش تئاتر صحبت کنید تا یک نامه و مبلغ 40 دلار را از سوی مارجوری دریافت کنید.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه The Smell of the Grease Paint در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه Arcadia for Amateurs آغاز خواهد شد.


ماموریت Arcadia for Amateurs

Arcadia for Amateurs یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت Arcadia for Amateurs را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: آلبرت میسون (Albert Mason)
 • ناحیه: جنوب شرقی Strawberry
 • لازمه‌ها: ندارد؛ بین هر بخش باید چند روز درون بازی صبر کنید

محل شروع ماموریت  Arcadia for Amateurs

ماموریت غریبه Arcadia for Amateurs را می‌توان در اوایل بازی شروع کرد. محل شروع این ماموریت فاصله چندانی با اولین لوکیشن کمپ گروه شما ندارد. عکاس قصه ما، آلبرت میسون مشغول عکس گرفتن از طبیعت وحش و حیوانات درون آن است. هنگامی که آلبرت را ملاقات کردید، او از شما می‌خواهد که برای گرفتن یک عکس برای او ژست بگیرید. در همین حال که دارید ژست می‌گیرید، یک گرگ صحرایی ناقلا کیف آلبرت را می‌دزدد. حال وقت آن است که به دنبال دزد خزدار برویم و کیف آلبرت را پس بگیریم. خوشبختانه بدون اینکه قضیه به خشونت بکشد، بعد از چند ثانیه گرگ کیف را رها می‌کند و پا به فرار می‌گذارد. کیف را بردارید و آن را تحویل آلبرت دهید تا با این کار شا خوشحال شود. اولین بخش از این ماموریت به پایان رسید. در آخر همه این احساس را پیدا خواهیم کرد که این اولین باری نبود که با این مرد ملاقات کردیم.

بخش دوم ماموریت

در دومین ملاقات ما با آلبرت میسون، او سعی دارد که چند عکس از گرگ‌های وحشی بکشد. به همین خاطر تکه‌ای گوشت از روی درخت آویزان کرده و از فاصله مناسب دوربین به دست منتظر فرصت عالی برای عکس گرفتن از گرگ‌هایی است که به طعمه نزدیک می‌شوند.

همان طور که انتظار می‌رفت، گرگ‌ها با تکه‌ای گوشت سیر نمی‌شوند و حال به سمت شما و آلرت حمله‌ور می‌شوند. در این وضعیت باید از خود و آلبرت در مقابل گرگ‌های گرسنه دفاع کنید. در مجموع باید چهار گرگ را شکار کنید و بهترین راه برای کشتن آن‌ها استفاده از ویژگی دِد آی است. دستور کار با دِد آی را که می‌دانید، وارد این حالت شوید، هر پنج گرگ را هدف قرار دهید و ماشه را بکشید. البته حتما می‌دانید که احتمال کشتن هر گرگ با یک گلوله کم است (مگر اینکه سر آن را هدف قرار دهید) پس باید چندین هدف را روی نقاط مختلف بدن هر گرگ مارک کنید و سپس اقدام به کشیدن ماشه کنید.

بعد از اینکه ترتیب گرگ‌ها را دادید، آرتور برای بار دوم به آلبرت می‌گوید که عکس برداری از جانوران شاید پایان خوشی برای او به همراه نداشته باشد (حال چه کاریه آلبرت جان می‌ری از جانوران درنده و خطرناک عکس می‌گیری. خب، به جای آن‌ها برو از جانوران زیبایی چون اسب‌های وحشی، خرگوش‌ها، سنجاب‌ها و… عکس بگیر تا هم خطری جانت را تهدید نکند و هم ما هر بار با نگرانی از پیشت نریم). او به آلبرت می‌گوید که گرفتن عکس از جانوران طبیعت وحش، خصوصا درنده‌هایی مانند گرگ‌ها شاید بهترین انتخاب او نباشد اما مگر آلبرت به حرف‌های آرتور گوش می‌کند.

بخش سوم ماموریت

برای ملاقات سوم آلبرت را در قسمت شرقی پیدا خواهیم کرد. خوشبختانه انگار نصحیت‌های آرتور تاحد موثر بوده‌اند و عکاس ما به سراغ عکس گرفتن از اسب‌های وحشی رفته است. حال به این می‌گن یک شروع خوب. تنها مشکل اینجاست که این حیوانات وحشی به اندازه کافی به آلبرت نزدیک نمی‌شوند تا او بتواند در یک دید خوب از آن‌ها عکس بگیرد. آرتور باید سوار اسب خود شود و اسب‌های وحشی را به طرف آلبرت بکشاند. کار شما بسیار راحت است؛ سوار اسب‌تان شوید و به آن طرف اسب‌های وحشی بروید، سپس بسیار آرام آن‌ها را در جهت آلبرت راهنمایی کنید. هنگامی که اسب‌ها در فاصله معینی از آلبرت قرار گرفتند، او شروع به کشیدن عکس‌ها می‌کند.

او باری دیگر از شما تشکر و قدردانی می‌کند و به عنوان هدیه عکسی که در ملاقات قبلی از گرگ‌ها گرفته بود را تقدیم شما می‌کند. با نگاه کردن به عکس متوجه زیبایی آن می‌شوید و تا حدی درک می‌کنید که چرا آلبرت حاضر است جان خود را به خطر بیاندازد تا از این گونه تصاویر زیبا خلق کند.

بخش چهارم ماموریت

در چهارمین رویارویی با آلبرت، به نظر می‌رسد که دوباره مسیر قدیمی را در پیش گرفته و به عکس گرفتن از جانوران خطرناک طبیعت مشغول شده است. سوژه این دفعه آلبرت حیواناتی بسیار آرام و دوست داشتنی هستند. بله، از تمام موجودات روی زمین آلبرت به تمساح‌ها چشم دوخته است. قبل از اینکه اوضاع به هم بخورد، آرتور برای باری دیگر پیشنهاد کمک کردن به آلبرت را می‌دهد و از او می‌خواهد از روی قایق عکس‌های مورد نظرش را بگیرد. هنگامی که سوار قایق شدید، سه لوکیشن روی نقشه ظاهر می‌شود که باید به طرف هر سه پارو بزنید تا آلبرت بتواند عکس‌های مورد نظرش را بگیرد. در اولین لوکیشن که در خلاف جهت عقربه‌های ساعت قرار دارد، تمساحی را مشاهده خواهید کرد که مشغول کشیدن طعمه‌اش به داخل آب است. به اندازه کافی به تمساح نزدیک شوید تا آلبرت بتواند از دید مناسب از آن عکس بگیرد. برای دومین عکس آرتور باید از قایق پیاده شود و کاری کند که تمساح مدنظر به داخل آب شنا کند. سومین و آخرین عکس مربوط به تمساحی است که به آرامی درحال شنا کردن است. هنگامی که هر سه عکس گرفته شد، قایق را به محل شروع ماموریت باز گردانید. زمان آن رسیده که از آلبرت خداحافظی کنید البته برای فعلا.

بخش پنج ماموریت

برای آخرین دیدار ما با عکاس معروف آلبرت میسون، او را بالای پرتگاه پیدا خواهید کرد که این بار به سراغ عقاب‌ها رفته است. هنگامی که به نزد او رسیدید، آرتور به آلبرت هشدار می‌دهد که زیاد به لبه پرتگاه نزدیک نشود اما هر طور که شده از پرتگاه به سمت پایین می‌افتد. خوشبختانه آلبرت توانسته دست خود را به چیزی بگیرید و مانع از افتادن به سمت پایین شود. سپس آرتور کمک می‌کند تا به بالای پرتگاه بیاید.

حال آلبرت از تمام خطراتی که این حرفه می‌تواند جان او را تهدید کند کاملا آگاه شده و می‌خواهد برای همیشه آن را کنار بگذارد. بعد از اینکه تجهیزات عکس برداری‌اش را جمع کرد، در آخر گفت و گو آلبرت از تمام زحماتی که آرتور برای این چند عکس متحمل شده از او تشکر می‌کند.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه Arcadia for Amateurs در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه Encounter called Fundraiser آغاز خواهد شد.


ماموریت Encounter called Fundraiser

Fundraiser یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت Fundraiser که یکی از ملاقات احتمالی بازی نیز محسوب می‌شود را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: زن ناشناس
 • ناحیه: بخش شمال غربی Saint Denis
 • لازمه‌ها: ماموریت Encounter called Fundraiser از فصل دوم بازی تا فصل ششم در دسترس قرار می‌گیرد. هنگامی که وارد بخش داستانی Epilogue شدید، این ماموریت از دسترس خارج می‌شود.

محل شروع ماموریت Fundraiser

این زن که نامش ذکر نشده است در گوشه‌ای در شمال غربی سنت دنیس نشسته و مشغول به جمع آوری کمک‌های مالی برای توسعه سالن یادبود Quincy Harris Memorial Hall است. هنگامی که به نزد او رفتید، برای چند ثانیه‌ای درباره آن با شما صحبت خواهد کرد.

مبلغی که باید پرداخت کنید تنها 20 دلار خواهد بود و در صورت اهدا کردن مبلغ، سطح هانر شما کمی در جهت راست حرکت خواهد کرد. به همین راحتی و با اهدا کردن 20 دلار ماموریت Encounter called Fundraiser را به اتمام می‌رسانید.

البته همچنین این گزینه را هم در اختیار دارید که صندوق جمع آوری پول این زن را لوت کنید و کمی پول به جیب بزنید. اما در این صورت از سطح هانر شما کم می‌شود و ماموران قانون شما را تعقیب می‌کند. پیشنهاد می‌کنم که 20 دلار را اهدا کنید و به خوبی و خوشی ماموریت را به تمام برسانید.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه Fundraiser در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه American Dreams آغاز خواهد شد.


ماموریت American Dreams

American Dreams یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت American Dreams که مربوط به قاتل سریالی بازی می‌شود را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: هیچ کس، با پیدا کردن تکه‌هایی از نقشه به شخص مورد نظر می‌رسید
 • ناحیه: روی تمام نقشه، بخش ماموریت نهایی کنار شهر والنتاین
 • لازمه‌ها: ماموریت American Dreams هنگامی که فصل اول بازی را کامل کردید در دسترس قرار می‌گیرد. برای اینکه ماموریت American Dreams را آزاد کنید، شما باید از سه تا صحنه قتل در سرتاسر جهان بازی دیدن کنید و تکه‌هایی که درون سر قربانیان قرار دارند را جمع آوری کنید. پس از اینکه هر سه تکه را در اختیار داشتید، می‌توانید آن‌ها را به هم بچسپانید تا لوکشین قاتل سریالی مشخص شود

محل شروع ماموریت American Dreams

به طور دقیق، با سه صحنه قتل طرف هستیم. هر یک شامل یک جسد و تکه‌ای از یک نقشه است. پیدا کردن هر سه تکه نقشه به شما مخفیگاه قتل سریالی را نشان می‌دهد. این کار همچنین ماموریت غریبه American Dreams را فعال می‌کند. ابتدا بیایید سه لوکیشن سه سرنخ را پیدا کنیم. اشاره کنم که از آغاز فصل دوم می‌توانید راز قاتل سریالی را حل کنید و بعد از داستان بازی نیز فرصت حل کردن آن را دارید. همچنین مهم نیست که در چه ترتیبی سرنخ‌ها را پیدا می‌کنید.

سرنخ اول قاتل سریالی

اولین سرنخ قاتل سریالی را می‌توانید در جنوب ایستگاه Wallace (جنوب غربی والنتاین) پیدا کنید. در آن جا سنگی را مشاهده می‌کنید که قاتل از آن برای آویزان کردن نیمه پایین جسد استفاده کرده است. در سمت چپ جسد، سر جدا شده شخص مرده را روی سنگ کوچکی پیدا خواهید کرد. درون سر، اولین تکه نقشه که اولین سرنخ شماست، قرار دارد. تکه را بردارید و راهی سرنخ دوم شوید. در تصویر پایین لوکیشن سر با دایره قرمز رنگ مشخص شده است.

سرنخ دوم قاتل سریالی

دومین سرنخ قاتل سریالی را می‌توانید زیر پلی در جنوب والنتاین پیدا کنید. در آن جا جسدی را مشاهده می‌کنید که از پل آویزان شده است. سر جسد (که در تصویر پایین با دایره قرمز رنگ مشخص شده است) در درون پل قرار داده شده است. درست مانند سرنخ اول، سر جسد را بررسی کنید و دومین تکه نقشه را از درون یکی از چشم‌ها درآورید. حال تنها یک تکه از نقشه قاتل سریالی باقی مانده است.

سرنخ سوم قاتل سریالی

آخرین سرنخ ما در شرق Braithwaite Manor، زیر درخت بزرگی قرار دارد (لوکیشن سرنخ آخر روی نقشه، دقیقا زیر خر “S” از Meadows قرار دارد). پس از اینکه به آن مکان رسیدید، سومین قربانی را در حالی که به درخت آویزان شده‌است، پیدا خواهید کرد. از آن جایی که جسد به درخت آویزان شده است، به پشت درخت نگاه کنید تا سر قربانی راکه به درخت کوبیده شده است، پیدا کنید. حال آخرین تکه نقشه را از سر سومین قربانی قاتل سریالی بیرون بکشید.

نقشه سرهم شده قاتل سریالی

سه تکه‌ای که پیدا کرده‌اید، یک نقشه کامل را در اختیار شما قرار می‌دهد. نقشه را می‌توانید از Satchel زیر بخش Documents در Maps درآورده و به آن نگاه کنید. روی اول نقشه تنها تصویر یک خانه سوخته شده را به شما نشان می‌دهد اما اگر آن را برگردانید، نوشته “Can You Find Me” را مشاهده می‌کنید. قاتل شما را به چالش می‌کشد تا او را پیدا کنید. خب، بریم سری به قاتل بزنیم.

لوکیشن قاتل سریالی

حال که نقشه کامل قاتل سریالی را در اختیار دارید، ماموریت غریبه‌ای در کلبه Lucky واقع در جنوب غربی والنتاین در دسترس قرار می‌گیرد. برای اینکه علامت ماموریت روی نقشه ظاهر شوید باید به آن مکان خیلی نزدیک شوید. بعد از اینکه به آن مکان رسیدید، وارد کلبه (گوشه بالا سمت چپ شعاع جستجوی سفید روی نقشه)(تصویر پایین) شوید. اکنون دریچه‌ای مشاهده می‌کنید، آن را باز کنید و وارد زیرزمین کلبه شوید.

در زیرزمین دو نامه را روی میز پیدا خواهید کرد. نامه‌ها از طرف مادر قاتل سریالی هستند. هر دو نامه را بخوانید تا نام قاتل سریالی برای‌تان مشخص شود. اینجا در می‌یابیم که نام او ادموند (Edmund) است. نامه‌ای که نام قاتل سریالی توسط مادرش لو رفته را در تصویر پایین مشاهده می‌کنید. خلاصه‌ای از نامه پایین:

ادموند عزیز، اخیرا تو چت شده‌؟ شام‌های ما که زمانی یک لذت برای من محسوب می‌شدند، اکنون به سرطان تبدیل شده‌اند. برخی وقت‌ها، خسته، آشفته، بی‌حال، مضطرب هستی و گاهی اوقات همه این خصوصیات را باهم داری. اشتباه کردی که تصمیم گرفتی از خانه خارج شوی.

حال که نامه را خواندید، به گوشه زیرزمین، جنب جایی که نامه را پیدا کرده‌اید بروید. فضای آن بسیار تاریک است اما از آن جایی که بسیار بزرگ نیست بعد از کمی مکان مورد نظر را پیدا خواهید کرد (اگر فانوس در اختیار دارید، کار برای شما آسان‌تر می‌شود). فانوس را از منوی اسلحه انتخاب کنید و فضای داخل زیرزمین را روشن کنید. قدم بعدی پیدا کردن جسد ناقصی است که در پشت گوشه، آن را مشاهده خواهید کرد. از وسط سینه جسد چاقویی رد شده است، چاقو را بیرون بکشید. حال قاتل سریالی، ادموند ظاهر می‌شود و از پشت به شما حمله می‌کند.

گرفتن قاتل سریالی رد دد ریدمپشن 2

حال ادموند با خودش فکر می‌کند که ما را اسیر کرده و می‌خواهد ما را به قربانی بعدیش تبدیل کند. خب، بزرگ‌ترین اشتباه ادموند این است که نفهمید آرتور مورگان یک تفنگ‌دار خفن و ماهر است. آرتور سر قربانی را به سمت صورت قاتل پرتاب می‌کند و از روی زمین بلند می‌شود. اکنون در یک مبارزه مُشت به مُشت با قاتل هستیم. قاتل چاقو دارد پس مطمئن شوید که حملات او را جاخالی داده و با دست‌های بدون اسلحه‌ خود او را از پای درآورید.

بعد از اینکه او را ناک اُوت کردید، با طناب دست و پاهایش را ببندید و روی پشت اسب خود بگذارید. سپس قاتل را نزد کلانتر اداره پلیس شهر والنتاین بیاورید و او را رو به روی میز کلانتر روی زمین بگذارید. کلانتر سعی می‌کند او را به داخل زندان بیاندازید که در این وسط قاتل سریالی اسم کامل خود را به ما می‌گوید؛ اسم او ادموند لوری جونیور (Edmund Lowry Jr) است. در آخرین تلاش خود سعی می‌کند خود را از دست کلانتر آزاد کرده و او را گاز بگیرد.

تنها کاری که باقی مانده این است که کلانتر را از دستان قاتل سریالی نجات دهید. برای این کار، شلیک گلوله‌ای به سر قاتل کافی است. اگر می‌خواهید دقیق به وسط سر قاتل شلیک کنید پیشنهاد می‌کنم که از قابلیت دِد آی استفاده کنید. در این مرحله قاتل سریالی توسط آرتور مورگان یعنی شما کشته می‌شود.

کلانتر شهر والنتاین به خاطر اینکه او را نجات دادید از شما تشکر می‌کند و در ازای آن به شما مبلغی پول اعطا می‌کند. کلانتر به شما 22 دلار می‌دهد. این مقدار بسته به سطح هانر شما ممکن است کمی بالا و پایین داشته باشد اما در هر صورت دور و بر 20 دلار دریافت خواهید کرد. البته اگر تمام کارهایی را که کرده‌اید تا سرنخ‌ها، مکان و خود قاتل را پیدا کنید، در نظر بگیریم، 22 که هیچ اگر 30 دلار هم بود، پول زیادی به حساب نمی‌آیند اما به عنوان یک ماموریت پر رمز و راز در نوع خودش جالب است. شما اکنون راز قاتل سریالی رد دد ریدمپشن 2 همراه با ماموریت غربیه American Dreams را حل کرده‌اید. این ماموریت غریبه از بخش “گرفتن قاتل سریالی رد دد ریدمپشن 2” شروع می‌شود و با کشتن او خاتمه می‌یابد.

جالب است بدانید که این قاتل یکی از ایستر اِگ‌های بازی نیز محسوب می‌شود. می‌دانیم که اسم قاتل سریالی رد دد ریدمپشن 2 ادموند لوری جونیور (Edmund Lowry Jr) است. حال اگر نسخه چهارم Grand Theft Auto را بازی کرده باشید، با قتل سریالی مواجه خواهید شد که نام او ادی لو است. نام قاتل سریالی رد دد ریدمپش 2 برگرفته شده از ادی لو، قاتل سریالی نسخه چهارم Grand Theft Auto است. برای مطالعه کامل رازها و ایستر اِگ‌های بازی به مقاله <<آموزش Red Dead Redemption 2؛ رازها و ایستر اِگ‌ها>>، مراجعه کنید.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه American Dreams در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه A Fine Night For It آغاز خواهد شد.


ماموریت غریبه A Fine Night For It

A Fine Night For It یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت A Fine Night For It را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: اُلود کیجن (Old Cajun)
 • ناحیه: در Bayou شمال لاگراس
 • لازمه‌ها: برای اینکه ماموریت A Fine Night For It در دسترس قرار گیرد باید فصل اول بازی را کامل کرده باشید؛ به منظور آزاد کردن این ماموریت فرعی، شما باید حداقل یک بار با Night Folk در Bayou رو در رو شوید. اگر شب هنگام با اسب خود در Bayou و مرداب Bluewater حرکت کنید و صداهایی را بشنوید، سایه‌ها یا نورها را ببینید یا هر نقطه خاکستری دیگری را روی مینی مپ خود مشاهده کنید، به بررسی آن بپردازید. در این میان انتظار قرار گرفتن در موقعیت‌های خوفناک را داشته باشید. این اتفاقات اغلب در اطراف دریاچه بزرگ در وسط منطقه اتفاق می‌افتند پس حتما به آن مکان سر بزنید.
 • در دسترس بودن: تنها از ساعت 10 بعدظهر تا 5 صبح ماموریت A Fine Night For It در دسترس قرار می‌گیرد

محل شروع ماموریت A Fine Night For It

اگر شما یک رویارویی مناسب با مردمان شب (یا به اصطلاح نایت فوک (Night Folk)) داشته باشید، یک ماموریت غریبه شب هنگام روی جاده‌ای که وارد و خارج لاگراس می‌شود، پدیدار خواهد شد. هنگامی که به آن جا رسیدید، مرد کهن سالی را مشاهده می‌کنید که کنار آتش کمپ خود نشسته است. او به ما درباره نایت فوک و کشتن افرادی که در Bayou پرسه می‌زنند، می‌گوید و همچنین ادعا می‌کند که خانه‌اش توسط این افراد از او گرفته شده است. درخواست کمک او برای خارج کردن این افراد از ملک مرد کهن سال را قبول کنید. پس از اینکه درخواست را قبول کردید، به دنبال او از میان باتلاق به سمت ملکش حرکت کنید. در میان راه جسد چند نفر را به شما نشان می‌دهد که ظاهرا افراد نایت فوک باعث و بانی این کشتار هستند.

هنگامی که به خانه پیرمرد رسیدید، اطمینان حاصل کنید که قبل از درگیری نوار دِد آی شما پر باشد و اگر پر نیست از تونیک‌های بازیابی سطح دِد آی استفاده کنید. به محض اینکه توسط افراد نایت فوک شناسایی شدید، در مجموع باید پنج نفر را از بین ببرید. در این وضعیت مراقب باشید که اکثر افراد نایت فوک قمه به دست به سمت شما مانند زامبی‌ها حمله‌ور می‌شوند. ار خوش‌شانس باشید و از زاویه مناسبی به خانه نزدیک شوید، پس از شناسایی شدن احتمال دارد که با یک بار استفاده از دِد آی هر پنج نفر را هدف قرار داده و به جهنم بفرستید. اما اگر مانند تصویر پایین تنها توانستید سه نفر را در دِد آی هدف قرار دهید، نگران نباشید و با کمی نزدیک شدن به خانه دوتای بعدی نیز به راحتی در دیدرس قرار می‌گیرند.

بعد از اینکه خانه را از وجود افراد نایت فوک پاک سازی کردید، پیرمرد با سرعت وارد خانه می‌شود و ما باید پاداشمان را از او بگیریم. البته این پایان کار نیست و کمی بعد دشمنان از بیرون خانه ظاهر می‌شوند و وحشیانه به سمت کلبه کوچک حمله‌ور می‌شوند. دوباره از دوست همیشگی خود دِد آی استفاده کنید. آگاه باشید که نقطه قرمز رنگ این افراد گاها از روی نقشه ناپدید می‌شود و سپس در جایی دیگر ظاهر می‌شود. اگر تنها به کشتن دشمنان سمت چپ مشغول شوید، یکی از این دشمنان آب زیر کاه، قمه به دست از سمت راست به روی شما می‌پرد و یک صحنه وحشتناک را برای شما رقم می‌زند. برای جلوگیری از این اتفاق، مراقب هر دو طرف خود باشید. بعد از اینکه بالاخره چهار دشمن آخر را از بین بردیم، می‌توانیم پاداش‌مان را از پیرمرد دریافت کنیم.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه A Fine Night For It در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه Geology for Beginners آغاز خواهد شد.


ماموریت Geology for Beginners

Geology for Beginners یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت Geology for Beginners را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: فرانسیس سینکلر (Francis Sinclair)
 • ناحیه: در کلبه شمال غربی شهر Strawberry
 • لازمه‌ها: ماموریت Geology for Beginners در فصل دوم بازی در دسترس قرار می‌گیرد
 • پاداش: بوربون Kentucky، مجسمه Rock، قطب نمای Old Brass (مورد آخر از دست دادنی است)

محل شروع ماموریت Geology for Beginners

رد دد ریدمپشن 2 ده سنگ حکاکی شده دارد که هریک در مکانی منحصر به فرد قرار دارند. این حکاکی‌ها بخشی از ماموریت غریبه Geology for Beginners را تشکیل می‌دهند و همان طور که می‌دانید لازمه تکمیلی 100 درصد نیز هستند. هیچ کدام از این حکاکی‌ها از دست دادنی نیستند و می‌توانید در هر ترتیبی بعد از پایان دادن به داستان بازی سراغشان بروید. همان طور که از نامشان مشخص است، تصاویر هستند که روی سنگ‌ها حکاکی شده‌اند. این راهنما لوکیشن هر یک همراه با ماموریت مربوطه را به شما آموزش خواهد داد.

شروع ماموریت سنگ‌های حکاکی شده با Geology for Beginners

پیدا کردن سنگ‌های حکاکی شده در واقع بخش از ماموریت Geology for Beginners است. این ماموریت در کلبه شمال غربی استرابری شروع می‌شود. وقتی به آن جا رسیدید با شخصی رو به رو می‌شود. با او حرف بزنید تا ماموریت در لوکیشن تصویر بالا شروع شود.

در هنگام صحبت شما با این شخص، او درباره حکاکی‌هایی که روی 10 سنگ نقش بسته‌اند حرف می‌زند و شما باید مختصات این سنگ‌ها را از طریق پست به او ارسال کنید. ما ابتدا تمام 10 سنگ را پیدا می‌کنیم سپس اطلاعات را به او ارسال خواهیم کرد. دو روز بعد از طرف این شخص دعوت‌نامه‌ای دریافت می‌کنیم که از ما می‌خواهد به کلبه‌اش برویم.

سنگ حکاکی‌شده 1#

اولین سنگ در آخر جاده، روی کوهستان Mount Hagen ناحیه Grizzlies West قرار دارد. همانند دیگر Collectibleهای مشابه، این یکی نیز درون سنگ حکاکی شده است.

سنگ حکاکی‌شده 2#

دومین سنگ در Whinyard Straight قرار دارد. حکاکی‌های این سنگ رو به رودخانه آن منطقه است.

سنگ حکاکی‌شده 3#

در غرب Cumberland به سمت لبه کوه حرکت کنید تا با مسیر کوچکی مواجه شوید که شما را به سمت پایین می‌برد. از این مسیر به پایین بروید تا سرانجام با سنگ حکاکی شده رو به رو شوید. البته می‌توانید از بالای کوه به پایین پرش کنید اما برای اینکار باید نوار سطح سلامت شما پر باشد.

سنگ حکاکی‌شده 4#

این یکی سخت‌ترین سنگ حکاکی شده است که باید پیدا کنید. از ایستگاه Bacchus به سمت کوه‌ها از جنوب (طرف جنوب رودخانه) نزدیک شوید، سپس به بالای کوه بروید. از مسیری که از بالای کوه به پایین منتهی می‌شود؛ عبور کنید (مسیر بین دو درخت بالای کوه) تا به سنگ حکاکی شده که رو به روی رودخانه است مواجه شوید.

سنگ حکاکی‌شده 5#

دیگر سنک حکاکی شده در جنوب Moonstone Pond قرار دارد. روی زمین مسطح که قرار گرفتید، رو به روی خود سنگی هرم شکل خواهید دید که حکاکی درون آن قرار دارد.

سنگ حکاکی‌شده 6#

در Roanoke سنگ حکاکی شده رو به جاده است. روی جاده هم می‌توانید این حکاکی را مشاهده کنید.

سنگ حکاکی‌شده 7#

در طرف شرق Elysian Pool تخته سنگ بزرگی را مشاهده می‌کنید که حکاکی درون آن قرار دارد.

سنگ حکاکی‌شده 8#

نزدیک بالای کوهی در شمال غربی ایستگاه Flatneck تخته سنگ صاف و بزرگی را مشاهده خواهید کرد که حکاکی درون آن صورت گرفته است.

سنگ حکاکی‌شده 9#

در امتداد لبه‌ی کوه حرکت کنید تا مسیری را مشاهده کنید که به سمت پایین جایی که یک اسکلت بزرگ روی زمین قرار دارد، منتهی می‌شود. به سمت پرتگاه دایره‌وار بچرخید تا حکاکی روی سنگ راکه رو به دره پایین کوه است، مشاهده کنید.

سنگ حکاکی‌شده 10#

آخرین سنگ حکاکی شده را می‌توانید در کنار دریاچه Owanjila پیدا کنید. حکاکی رو به دریاچه است.

ارسال متخصات 10 سنگ حکاکی شده در اداره پست

به اداره پست هر شهری که می‌خواهید بروید (اگر به ترتیب بالا سنگ‌های حکاکی شده را پیدا کرده باشید، اداره پست استرابری نزدیک‌ترین است)، با کارمند صحبت کنید و متخصات را به Francis Sinclair ارسال کنید (تصویر پایین اداره پست استرابری را نشان می‌دهد).

دریافت دعوت‌نامه بعد دو روز

اجازه دهید دو روز از زمان بازی بگذرد. برای این کار از شهر خارج شوید، کمپی برپا کنید و دو بار پشت سرهم بخوابید تا یک روز بازی بگذرد، سپس چند دقیقه (زمان واقعی نه درون بازی) صبر کنید و دوباره دو بار پشت سرهم بخوابید تا دو روز بگذرد. حال به اداره پست برگردید و نامه را بررسی کنید. نامه تحت عنوان Invitation From Francis Sinclair همراه با چند پاداش به پاس زحماتی که برای پیدا کردن لوکیش‌های سنگ‌های حکاکی شده کشیدید، برای شما ارسال شده است. در این دعوت‌نامه قرانسیس شما را به کلبه‌اش، جایی که ماموریت را آغاز کردید دعوت می‌کند.

به نزد Francis Sinclair برگردید

آخرین کار شما این است که به مکانی که ماموریت را آغاز کردید، بازگردید. بعد از اینکه دعوت فرانسیس را پذیرفتید، چند ساعت (درون بازی) صبر کنید تا علامت او با یک آیکون علامت سوال سفید رنگ روی نقشه ظاهر شود. دوباره می‌توانید کمپی برپا کنید و بخوابید تا زمان درون بازی را به جلو ببرید.

اکنون که به خانه فرانسیس رسیدید، وارد منزل شوید. سپس خواهید یافت که فرانسیس یک سال است که مرده است اما همسر او فرزندی در آغوش دارد که دقیقا همان خال مادرزادی فرانسیس را دارد. روی دیوار خانه می‌توانیم اسنادی که فرانسیس جمع آوری کرده است را مشاهده کنیم. در وسط این اسناد مردمانی را می‌بینید که از طریق پورتال‌ها بین گذشته، حال و آینده رفت و آمد می‌کنند.

خب الان شاید بسیاری از شما در این فکر باشید که چه اتفاقی افتاده است؟ باید بگویم که فرانسیس سینکلر مسافر زمان است و حکاکی‌های سنگی آسمان خراش‌ها، شهرها و همچنین یکپارچه‌های باستانی را نشان می‌دهد. شخصی از آینده این حکاک‌ها را برجای گذاشته است. حال سوال دوم این است که چرا در وهله اول فرانسیس مختصات این حکاکی‌ها را از ما درخواست کرد؟ او حتما می‌دانست که در جایی بین حکاکی‌ها یک پورتال (دوازه‌ای بین زمان) وجود دارد بنابراین می‌خواست هر یک را بررسی کند. او به طریقی به خط زمانی ما آمده بود، دوره‌ای که بیش از یک سال از مرگ او گذشته بود و می‌خواست پورتالی پیدا کند که او را به خط زمانی خودش بازگرداند.

بعد از کات‌سنینی که در این میان مشاهده می‌کنید، حتما به داخل کلبه برگردید و قطب‌نمای Old Brass Compass را بردارید. این آیتم را می‌توانید به یک تیلزمن مفید تبدیل کنید. اگر سریع به کلبه برنگردید و بعدا بخواهید این کار را انجام دهید، در کلبه بسته می‌شود و شما نمی‌توانید قطب‌نما را لوت کنید. کار شما با سنگ‌های حکاکی شده تمام شد!

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه Geology for Beginners در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه A Test of Faith آغاز خواهد شد.


ماموریت A Test of Faith

A Test of Faith یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت A Test of Faith را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: دبرا مک‌گینس (Deborah MacGuiness)
 • ناحیه: New Hanover ،The Heartlands (نزدیک کمپ شما در فصل دوم)
 • لازمه‌ها: ماموریت Geology for Beginners در فصل دوم بازی در دسترس قرار می‌گیرد
 • پاداش: مجسمه Skull Statue و چاقوی استخوان آرواره (یک سلاح نزدیک بُرد)

محل شروع ماموریت A Test of Faith

در رد دد ریدمپشن 2 مجموع 30 استخوان دایناسور داریم که هر یک در مکانی قرار دارند. این استخوان‌ها بخشی از ماموریت غریبه A Test of Faith هستند. هیچ کدام از این استخوان‌ها از دست دادنی نیستند و از اوایل فصل دوم می‌توانید جمع آوری آن‌ها را شروع کنید اما هشت تای آن‌ها تا پایان داستان در دسترس نیستند. این هشت استخوان را به این دلیل که در منطقه New Austin قرار دارند نمی‌توان تا پایان داستان به دست آورد (اگر قبل از پایان دادن به داستان بخواهید به این منطقه بروید به دلیل باونتی که روی شما است، سریعا خواهید مُرد).

استخوان‌های دایناسور در سراسر جهان بازی پراکنده هستند و معمولای بالای کوه‌ها نزدیک صخره‌ها پیدا می‌شوند. شخصی که ماموریت A Test of Faith را به شما می‌دهد خانم دبرا مک‌گینس است. بعد از اینکه تمام استخوان‌ها را پیدا کردید، او اسلکت دایناسور را بازسازی می‌کند. حال به سراغ ماموریت غریبه مربوطه و پیدا کردن استخوان‌ها می‌رویم.

همیشه هنگامی که نزدیک آیتم قابل جمع آوری هستید از دید عقابی شخصیت خود برای هایلایت کردن استفاده کنید. (فرمان‌های :l3: + :r3: را فشار دهید).

نقشه استخوان‌ها

این نقشه موقعیت مکانی تمام استخوان‌های موجود را به شما نشان می‌دهد.

استخوان دایناسور 1#

در وسط چمنزار این استخوان را پیدا می‌کنید. یادتان باشد که از دید عقابی شخصیت خود برای هایلایت کردن استفاده کنید.

استخوان دایناسور 2#

در آخر رودخانه‌ای که خشک شده می‌توانید این استخوان را پیدا کنید. این استخوان روی تخته سنگ قرار دارد.

استخوان دایناسور 3#

در زیر سکوی قدیمی از طریق نردبان به غاری می‌رسید که در آن جا استخوان مدنظر را پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 4#

در Dewberry Creek یک منطقه مرتفع را مشاهده خواهید کرد که درختان و چمن در آن رشد کرده است. اما استخوان قفسه سینه در قسمت خشکی که با خاک و سنگ پوشیده شده قرار دارد.

استخوان دایناسور 5#

این یکی دقیقا زیر حرف L از Lemoyne روی نقشه قرار دارد. در آن جا بین سه تخته سنگ استخوان را خواهید یافت.

استخوان دایناسور 6#

در جنوب شرقی یک کلبه در بین چمنزار این استخوان را پیدا می‌کنید. استخوان مدنظر کوچک است بنابراین از دید عقابی خود برای هایلایت کردن آن استفاده کنید.

استخوان دایناسور 7#

در غرب رودخانه Kamassa کوهی وجود دارد. ابتدا به بالای کوه بروید و با دید عقابی آن را هایلایت کید. استخوان یک کف پایین‌تر روی قسمت مسطحی که رو به رودخانه است قرار دارد. این استخوان شبیه پنجه است.

استخوان دایناسور 8#

این یکی را بین چند درخت پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 9#

این یکی را روی لبه صخره‌ای پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 10#

در بالای تپه‌ای در بین چمنزار این استخوان را پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 11#

در بالای تپه‌ای در بین چمنزار این استخوان را پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 12#

این استخوان‌ها سخت‌ترین آن‌ها برای پیدا کردن هستند. این استخوان‌ها بالای کوهی قرار دارند. ابتدا به بالای کوه بروید، در همین حال راه پوشیده از چمن را در سمت چپ خود مشاهده می‌کنید، از آن برای رفتن به بالای کوه استفاده کنید. اشاره کنم که راه پوشیده از چمن تنها مسیری است که بدون پایین افتادن می‌توانید به بالای کوه بروید. بعد از اینکه به بالای کوه رسیدید، همانند تصویر پایین به سمت مکانی که استخوان در آن قرار دارد بروید. استخوان روی سنگ هرم شکل قرار دارد.

استخوان دایناسور 13#

روی مسیر پوشیده از چمن، پایین تپه‌ای می‌توانید این استخوان را پیدا کنید.

استخوان دایناسور 14#

این یکی در بالای تپه‌ای روی تخت سنگی بزرگ قرار دارد.

استخوان دایناسور 15#

پیدا کردن این استخوان کمی سخت است. در آخر کوهی از صخره پایین بروید. همان طور که در امتداد صخره به پایین حرکت می‌کنید استخوان را مشاهده خواهید کرد.

استخوان دایناسور 16#

در لبه صخره‌‌ی یک کوه استخوان مدنظر را مشاهده می‌کنید.

استخوان دایناسور 17#

این استخوان برخلاف دیگر استخوان‌ها درون دیواری فسیل شده است.

استخوان دایناسور 18#

در بالای کوه، در بین چمنزار نزدیک صخره این یکی را پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 19#

در پایین صخره‌ی کوهی در درون دیوار این استخوان را مشاهده می‌کنید.

استخوان دایناسور 20#

زیر یک کوه، در داخل غار کوچکی چند متر به جلو بروید و با دید عقابی استخوان را پیدا کنید.

استخوان دایناسور 21#

در وسط جاده‌ای استخوان را پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 22#

در کنار جاده‌ای روی صخره این استخوان را پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 23#

در دره‌ای باریک و تنگ، در قسمت پایین دیوار این استخوان را پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 24#

کمی دورتر از رودخانه San Luis، در بین چمنزار و بوته‌ها استخوان را پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 25#

در منطقه Rio Del Lobo Rock، نزدیک لبه صخره‌ی کوه استخوان را مشاهده خواهید کرد.

استخوان دایناسور 26#

در بالای تپه نزدیک صخره این یکی را پیدا خواهید کرد.

استخوان دایناسور 27#

در غرب Jorge’s Gap، روی بالاترین نقطه یک تپه کوچک استخوان قرار دارد. به دلیل اینکه با بوته‌ها کاملا پوشیده شده حتما از دید عقابی شخصیت خود استفاده کنید، در غیر این صورت دیدن آن عملا غیرممکن است.

استخوان دایناسور 28#

این یکی درون سنگی فسیل شده است که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید.

استخوان دایناسور 29#

روی لبه صخره‌ی بالای کوه استخوان را خواهید یافت. تنها راه رفتن به بالای کوه از سمت شمال آن است.

استخوان دایناسور 30#

آخرین استخوان در قسمت شمالی Tumbleweed روی کوهی قرار دارد. مسیر شمالی کوه را برای رفتن به بالا طی کنید تا استخوان را مشاهده کنید.

تمام لوکیشن استخوان‌ها را برای Deborah MacGuiness ارسال کنید

برای اینکه فعالیت استخوان دایناسور را کامل کنید، باید ماموریت Deborah MacGuiness را به اتمام برسانید. برای این کار به اداره پست یکی از شهرها بروید و لوکیشن تمام استخوان‌ها را برای این شخص ارسال کنید. وارد اداره پست شوید، به کارمند نگاه کنید و با دکمه :right: و سپس انتخاب همه لوکیشن‌ها عمل ارسال را انجام دهید.

حال اجازه دهید تا 24 ساعت دورن بازی بگذرد (برای سپری کردن زمان کمپی برپا کنید و دوبار پشت سرهم بخوابید تا 24 ساعت درون بازی بگذرد)، سپس به اداره پست برگردید تا دو پاداش و دعوت‌نامه‌ای به کلبه Deborah MacGuiness، جایی که ماموریت تمام می‌شود، دریافت کنید.

پاداش خود را از Deborah MacGuiness بگیرید.

بعد از اینکه نامه Deborah MacGuiness خواندید، علامت او سریعا روی نقشه ظاهر می‌شود. کلبه او در جنگل Cumberland یعنی Firewood Rise قرار دارد (شمال شرقی والنتاین). اگر علامت او ظاهر نشد، بخوابید تا زمان را به پیش ببرید. در آخر به کلبه چوبی او بروید.

حال که به کلبه Deborah MacGuiness رسیدید، او اسکلت دایناسور راکه از استخوان‌ها سرهم کرده است، به شما نشان می‌دهد. او اسکلت را Elizabethan Megsaur می‌نامد. نوبت به قسمت خوب ماجرا است. دبورا به عنوان پاداش چاقویی که از دایناسور واقعی استگوزاروس (گفته می‌شود که این دایناسور با مغز کوچکی که داشته احمق‌ترین گونه در زمان خود بوده است) ساخته شده به شما می‌دهد. تصویر پایین نمایی از اسکلت Elizabethan Megsaur است.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه A Test of Faith در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه Smoking and other Hobbies آغاز خواهد شد.


ماموریت Smoking and other Hobbies

Smoking and other Hobbies یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت Smoking and other Hobbies را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: فینیاس تام رامسبتوم (Phineas T. Ramsbottom)
 • ناحیه: New Hanover ،The Heartlands
 • لازمه‌ها: ماموریت Smoking and other Hobbies در فصل دوم بازی پس از اینکه ماموریت داستانی  Who is Not without Sin را کامل کردید در دسترس قرار می‌گیرد
 • پاداش: 200 دلار برای پیدا کردن همه کارت‌ها و مواد مصرفی دیگر

محل شروع ماموریت Smoking and other Hobbies

در رد دد ریدمپشن 2 Cigarette Cardها منظور همان کارت‌های سیگار نیستد بلکه کارت‌هایی هستند که حاوی عکس گیاه، جانور یا شخصی می‌باشد. در مجموع 144 کارت سیگار در جهان بازی پراکننده شده است. پیدا کردن تمام این کارت‌ها برای ماموریت غریبه Smoking and Other Hobbies نیز مورد نیاز است. این کارت‌ها به نوعی آیتم‌های جمع آوری هستند که معمولا در کلبه‌ها، خانه‌ها و ساختمان‌ها یافت می‌شوند. اما برای تکمیلی 100 درصد تنها لازم است یک مجموعه راکه شامل 12 کارت می‌شود، پیدا کنید.

همان طور که شاید بدانید، 12 ست کارت که هر یک شامل 12 کارت می‌شوند در بازی تعبیه شده‌اند. این یعنی 144 کارت. اشاره کنم که هرست حاوی یک کارت است که تنها زمانی پیدا می‌شود که ماموریت Smoking and other Hobbies شخصیت فینیاس تام رامسبتوم را پذیرفته باشید. این شخصیت پس از کامل کردن ماموریت داستانی فصل دوم یعنی Who is Not without Sin در دسترس قرار می‌گیرد. با اولین ملاقات شما با فینیاس، او یک کارت را به شما می‌دهد.

نکته جالب و خنده‌دار در رابطه با این کارت‌ها این است که می‌توانید آن‌ها را در فروشگاه‌های عمومی خریداری کنید. به عبارتی لازم نیست که وقت خود را صرف پیدا کردن هر یک کنید و به راحتی در فروشگاه‌ها می‌توانید آن‌ها راخریداری کنید. همچنین می‌توانید پک‌های پریمیوم کارت را نیز در فروشگاه‌های عمومی تهیه کنید که هر پک یک کارت تصادفی به شما می‌دهد (ابتدا یک پک پریمیوم بخرید، از اینونتوری خود آن را باز کنید تا یک کارت تصادفی دریافت کنید سپس پک پریمیوم دیگری را بخرید. این روند را تکرار کنید). کل این فرآیند تنها 10 دقیقه با یک کیف کامل ارتقا یافته (اگر کیف خود را ارتقا دهید، می‌توانید هر بار پک‌های بیشتری خریداری کنید) زمان خواهد گرفت، در غیر این صورت 60 دقیق از زمان شما صرف این کار خواهد شد. همچنین برای خرید همه کارت‌ها به مبلغ 2000 دلار نیاز خواهید داشت.

تفنگ‌داران مشهور (Famous Gunslingers)

 1. Frank Heck
 2. Otis Miller Boys
 3. Jack Hall Gang
 4. Butcher Brothers
 5. Flaco Hernández
 6. No. 6 Slim Grant
 7. Landon Ricketts
 8. Black Belle
 9. Billy Midnight
 10. Emmet Granger
 11. Jim ‘Boy’ Calloway
 12. Bart Love

هنرمندان (Artists)

 1. Edith Corinne
 2. Elsie Rose
 3. W. G. Hoyt
 4. Aldous Bramley
 5. Preston T. Stephenson
 6. Evelyn Miller
 7. Slick Hutton
 8. Laurence Carson
 9. Miss Maud Delancey
 10. Charles Châtenay
 11. George Dixie
 12. Richard McCullough

ویستای آمریکا (Vistas of America)

 1. New York
 2. Saint Denis
 3. Blackwater
 4.  Armadillo
 5. Rio Bravo
 6. The Grizzlies
 7. San Francisco
 8. Tall Trees
 9. Valentine
 10. Chicago
 11. Rhodes
 12. Annesburg

جِم‌های زیبایی (Gems Of Beauty)

 1. Leila Stetson
 2. Isabelle Barlow
 3. Hattie Langtry
 4. Isabelle Standish
 5. Maud Engel
 6.  Sadie Russell
 7. Geraldine Emerson
 8. Agnès Guyon
 9. Jennie Willetts
 10. Ilga Ulmer
 11. Fay Delaro
 12. Pauline Henderson

الهه گیاهان گل‌دار آمریکایی (Flora of America)

 1. Golden Currant
 2. Hummingbird Sage
 3. Oleander Sage
 4. Yarrow
 5. Indian Tobacco
 6. Black Mangrove
 7. Longleaf Pine
 8. Desert Fan Palm
 9. Coastal Redwood
 10. Horse Crippler Cactus
 11. Blazing Star
 12. Carolina Lupine

ستاره‌های استیج (Stars of the Stage)

 1. Laurence Dunn
 2. Louis Durand
 3. Jesse Raymond
 4. Augusta Tremlow
 5. Mabel Potter
 6. Robin Koninsky
 7. Isadore Reid
 8. Irene Grubb
 9. Nettie Palmer
 10. Jim Cobb
 11. Mittie Comstock
 12. Robert Elliot Patchen

فونای آمریکا (Fauna of America)

 1. Black Widow Spider
 2. Bloodhound
 3. Blue Jay
 4. Catfish
 5. Coral Snake
 6. Grouper
 7. Large Mouth Bass
 8. Panther
 9. Parrot
 10. Pheasant
 11. Snapping Turtle
 12. Turkey

عجایب سفر (Marvels of Travel)

 1. Packet Ship
 2. Schooner
 3. Camel Caravan
 4. Elephant Carriage
 5. Goat Carriage
 6. Hot Air Balloon
 7. U.S. Frigate
 8. The Showboat
 9. Balener Whaling Vessel
 10. Stagecoach
 11. Steam Locomotive
 12. Velocipede

قهرمانان جهان (World Champions)

 1. کشتی‌گیر رومی – Percy Wood
 2. بازیکن بیلیارد – Edwin A. Rowe
 3. بوکسور معروف – Theobaud Getzin
 4. پارو زن مسابقات قایق‌رانی – H. T. Slocum
 5. دوچرخه سوار – R. S. Harradon
 6. واکر – E. D. Ewing
 7. تنیس روی زمین – Patsey Hill
 8. وزنه بردار – William Sleicher
 9. تیراندازی به کبوتر – Edwin Singerly
 10. اسکیت باز – Felix Hawley
 11. پرتاب کننده چکش – Capt. Jack Page
 12. باشگاه هوسران – Axel McCormack

اختراعات شگفت انگیز (Amazing Inventions)

 1. لوکوموتیو بخار – 1814 – George Stephenson
 2. دوربین – 1814 – Joseph Nicephore Niepce
 3. دستگاه اجرایی برق – 1888- H.P. Brown, A. Kennelly
 4. ماشین تحریر – 1829 – W. A. Burt
 5. هفت تیر – 1836 – Daniel Buck
 6. تلگراف – 1837 – Samuel Morse
 7. هواپیمای بی‌موتور – 1885 – Charles Kinnear
 8. دینامیت – 1866 – Alfred Nobel
 9. گرامافون صدانگار – 1877 – Thomas Edison
 10. پیانو خودکار – 1881 – Edward Leveaux
 11. لامپ الکتریکی – 1878 – Thomas Edison
 12. قلم خود نویس -1884 – Lewis Waterman

اسب‌ها (Horses)

 1. American Paint
 2. Appaloosa
 3. Andalusian
 4. American Standardbred
 5. Nokota
 6. Ardennes
 7. Dutch Warmblood
 8. Turkoman
 9.  Hungarian Halfbred
 10. Mustang
 11. Thoroughbred
 12. Missouri Fox Trotter

افراد مهم آمریکا (Americans)

 1. رئيس جمهور Fisher
 2. رئيس جمهور Hardin
 3. رقاص Lillian Powell
 4. آنتاگونیست بازی Leviticus Cornwall
 5. شخصیت J. D. McKnight
 6. شخصیت Luther Covington
 7. شخصیت Harvey Griggs
 8. شخصیت Henrietta Beatrice Woods
 9.  ژنرال Quincy Harris
 10. ژنرال Cornelius Palmer
 11.  سناتور Thaddeus Waxman
 12. رئيس جمهور Alfred Macalister

شروع ماموریت کارت‌ها با Smoking and Other Hobbies

پس از کامل کردن ماموریت داستانی فصل دوم یعنی Who is Not without Sin، در ایستگاه قطار مردی درباره جمع آوری کارت‌ها با شما صحبت می‌کند و از شما می‌خواهد در کامل کردن ست‌هایش به او کمک کنید (دو تصویر اول آموزش این ماموریت را مشاهده کنید).

به دست آوردن کارت‌ها به روشی بسیار آسان و سریع

بی‌دلیل است که بخواهید دنبال تمام 144 کارت بگردید در حالی که به آسانی می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه‌های عمومی خریداری کنید. برای این کار قدم‌های پایین را دنبال کنید.

 1. به هر کدام از فروشگاه‌های عمومی بازی بروید. برای مثال در شهر والنتاین.
 2. پک‌های پریمیوم کارت را خریداری کنید (Provisions بعد Tobacco سپس Premium Cigarettes).
 3. دکمه B:circle: را نگه دارید تا از بخش خرید خارج شوید.
 4. دی‌پاد راست را فشار دهید تا منوی کیف باز شود. تمام پک‌های موجود را باز کنید.
 5. حال دوباره پک‌های پریمیوم را خریداری کنید و همین روند را ادامه دهید تا همه کارت‌ها را در اختیار داشته باشید.

همان طور که اشاره کردم به مبلغ 2000 دلار برای خریدن تمام کارت‌ها نیاز دارد اما نکته جالب اینجاست که پس از تحویل دادن کارت‌ها به شخصی که ماموریت را به شما داده، پولی را به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد. همچنین می‌توانید کارت‌های تکراری را در نزد فروشنده Fence به فروش برسانید.

کامل کردن ماموریت Smoking and Other Hobbies

حال که تمام 144 کارت را در اختیار دارید، به اداره پست بروید و آن‌ها را به شخصی که ماموریت را به شما داده ارسال کنید. سپس آن شخص به عنوان پاداش 200 دلار نقد را برای شما ار سال خواهد کرد.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه Smoking and other Hobbies در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه He’s British, of Course آغاز خواهد شد.


ماموریت He’s British, of Course

He’s British, of Course یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت He’s British, of Course را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: مارگارت (Margaret)
 • ناحیه: در غرب Bluewater Marsh
 • لازمه‌ها: ماموریت He’s British, of Course پس از اینکه فصل دوم بازی را کامل کردید در دسترس قرار می‌گیرد
 • پاداش: جواهری به ارزش 250 دلار دریافت خواهید کرد

محل شروع ماموریت He’s British, of Course

در فصل سوم، با رفتن به ایالت Lemoyne کاروانی از هم پاشیده از اعضای سیرک را مشاهده خواهید کرد. با رسیدن به آن جا مرد گمشده و غمگینی را پیدا خواهید کرد. او به شما می‌گوید که یک کشتی‌گیر حیوانات زن با نام مارگارت است که جانورانش فرار کرده‌اند. سپس به شما می‌گوید که بدون جانورانش نمایش نمی‌تواند اجرا کند و از ما می‌خواهد که گورخر، ببر و شیر را پیدا کنیم. این جانوران را به راحتی می‌توانید در این ناحیه‌ها پیدا کرد.

 

بخش دوم ماموریت

گورخر را می‌توان در شمال غربی از کاروان مارگارت پیدا کرد. با نزدیک شدن به لوکیشن گورخر از فاصله دور می‌توان آن را درحالی که مشغول چرا زیر یک درخت است پیدا کرد. اگر با دوربین خود به گورخر نگاه و روی آن مطالعه کنید، آرتور متوجه خواهد شد که این در واقع یک قاطر است که رنگ شده و به شکل گورخر درآمده است. حیوان نه چندان گورخر را با لسوی خود بگیرید و آن را به نزد مارگارت ببرید و از او بپرسید که جریان چیه؟ مردی که تظاهر به زن بودن می‌کند و گورخری که در واقع قاطر است نه یک گورخر واقعی. اوضاع عجیب شده است.

بخش سوم ماموریت

با وجود سردرگمی، آرتور قبول می‌کند که دنبال جانوران دیگر بگردد، حال آن‌ها در اصل چی هستند فعلا نامشخص است. مارگارت به ما می‌گوید که همکار او در حال جستجو برای پیدا کردن جانوران است و بهتر است با او ملاقات کنیم. بعد از کمی گفت و گو با دستیار مارگارت، ما قرار بود که به دنبال شیر برویم. وارد دید عقابی خود شوید تا سرنخ‌های محیط دور و بر را هایلایت کنید. سرنخ‌ها را دنبال کنید تا به جانور می‌رسید که مرده روی زمین دراز کشیده است. با نگاهی دقیق به شیر متوجه می‌شویم که این جانور در اصل سگی از نژاد Labrador با یال تقلبی است. خدا بگم لعنتت کنه، مارگارت. سگ به ظاهر شیر را بردارید و آن را به داخل قفس گاری بیاندازید. با این کار شاید ببر یا هر جانوری که است به لاشه مرده سگ جذب شود. بعد از اینکه سگ را داخل قفس قرار دادید و کمی در پشت تنه درخت عقب گاری منتظر ماندید، یک گربه وحشی واقعی نه یک ببر واقعی سر و کله‌اش پیدا می‌شود به داخل قفس می‌پرد. ببر در اصل گربه وحشی پشمالو یا همان یوزپلنگ است که با رنگ به این شکل درآمده است. این جانور هم همانی نبود که مارگارت اشاره کرده بود اما نسبت به دو جانور دیگر، تقریبا به آن چه که باید می‌بود، نزدیک بود. در قفس را ببندید و آن را به دیگر کاروان سیرک ببرید.

بخش چهارم ماموریت

مارگارت درخواست دیگری دارد که از ما می‌خواهد در حقش انجام دهیم. به خاطر کمبود شیر در کاروان سیرکش، او از ما می‌خواهد که به دنبال شیری که گمشده باقی مانده، بگردیم. با توجه به حرف‌های قبلی مارگارت درباره داشتن گورخر (قاطر رنگ شده)، شیر (سنگ با یال تقلبی) و ببری (یوزپلنگ رنگ شده) که در بخش سوم ماموریت آن‌ها را پیدا کردیم، با شنیدن این حرف او زیاد هم هیجان زده نشدیم و با خود فکر کردیم که این دفعه چه جانور بیچاره‌ای را با کلک شبیه شیر کرده است. هنگامی که به لوکیشن مورد نظر رسیدیم، دو کشاور را مشاهده می‌کنم که با ترس در انبار طویله را بسته‌اند و محکم به در چسپیده‌اند تا مبادا چیزی که داخل انبار است به آن‌ها حمله نکند. آرتور از کشاورزان اجازه ورود به انبار را می‌گیرد تا به دنبال جانور بیچاره‌ای که به شکل شیر درآمده بگردد. هنگامی که وارد انبار شدیم، صدای جانوری را از بالای سرمان می‌شنویم که ظاهرا از انبار فرار کرده است.

هنگامی که از انبار خارج شدیم، جنازه یکی از کشاورزان را روی زمین مشاهده می‌کنیم که در چند متری آن لاشه اسبی مرده هم روی زمین دراز کشیده است. در این لحظه مطمئن شدیم که این کار یک سگ لباس برتن کرده نیست. به طرز کاملا شگفت آور، این بار واقعا با یک شیر واقعی طرف هستیم. مراقب باشید که شیر بسیار سریع به سمت شما حمله‌ور می‌شود و هر چنگالی که به شما بزند به میزان قابل توجهی از سطح سلامت شما کم می‌شود. برای خاتمه دادن به این وضعیت، وارد حالت دِد آی شوید، روی سر شیر چند هدف قرار دهید و ماشه را بکشید تا جانور درنده گوشت‌خوار را از پای درآورید.

حال وقت آن رسیده که پنجه شیر را به عنوان تروفی از لاشه آن جدا کنیم. خدا می‌داند، شاید روزی به آن نیاز داشته باشیم.

بخش پنج ماموریت

برای آخرین بار به کاروان سیرک مارگارت برگردید تا برای بار آخر با او صحبت کنید. آرتور به او می‌گوید “مرد حسابی، چرا قبل از اینکه دنبال شیر بروم، به من هشدار ندادی که این بار با یک شیر واقعا واقعی باید سر و کله بزنم؟”، بعد از گفت و گو مارگارت به پاس زحماتی که آرتور برای پیدا کردن جانورانش متحمل شده به او یک جواهر زیبا تقدیم می‌کند.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه He’s British, of Course در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه A Fisher of Fish آغاز خواهد شد.


ماموریت A Fisher of Fish

A Fisher of Fish یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت A Fisher of Fish را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: جرمی گیل (Jeremy Gill)
 • ناحیه: در شرق Flatneck Station
 • لازمه‌ها: ماموریت A Fisher of Fish پس از اینکه فصل دوم بازی را کامل کردید در دسترس قرار می‌گیرد

محل شروع ماموریت A Fisher of Fish

خب، ابتدا باید بگویم که ماهی‌های لجندری همانند حیوانات لجندری سخت‌ترین گونه‌ها برای صید و شکار کردن هستند. در مجموع 14 ماهی لجندری در بازی وجود دارد که باید همه آن‌ها را صید کنید و تحویل جرمی گیل دهید. اشاره کنم که تروفی و اچیومنت It was THIS Big با گرفتن ماهی با وزن بیش از 16lbs (یا 7.3 کیلوگرم) برای‌تان باز می‌شود.

برای اینکه ماموریت صید ماهی‌های لجندری را شروع کنید، شش قدم پایین را طی کنید.

قدم اول: ماموریت A Fisher of Fish را قبول کنید

در مکانی که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، می‌توانید مامورین مربوطه را آغاز کنید. به یاد داشته باشید که این ماموریت در فصل سوم در دسترس قرار می‌گیرد. پس از اینکه به مکان بالا رفتید، با یک ماهیگیر به نام جرمی گیل ملاقات خواهید کرد که از شما درخواست کمک می‌کند. او از شما می‌خواهد ماهی‌های لجندری را برای او صید کنید و آن‌ها را از طریق اداره پست برای او ارسال کنید.

 

قدم دوم: خریدن لورهای مخصوص

به فروشگاه طعمه فروشی Bayou بروید و لورهای مخصوص را خریداری کنید. پس از اینکه به فروشگاه رسیدید، لورهای پایین را خریداری کنید.

 • Special Lake Lure (لور مخصوص دریاچه): قیمت 20.00 دلار
 • Special River Lure (لور مخصوص رودخانه): قیمت 20.00 دلار
 • Special Swamp Lure (لور مخصوص باتلاق): قیمت 20.00 دلار

لورهای مخصوص برای به دام انداختن ماهی‌های لجندری استفاده می‌شوند. توجه کنید که با لورهای پیش فرضی که در اختیار دارید، نمی‌توانید ماهی‌های لجندری را صید کنید. به این هم اشاره کنم که به طعمه نیازی نیست، زیرا ماهی‌های لجندری جذب طعمه‌ها نمی‌شوند. لورهای مخصوص تنها پس از شروع ماموریت <<A Fisher of Fish>> در دسترس قرار می‌گیرند.

قدم سوم: پیدا کردن مکان‌ ماهی‌های لجندری

شخصی که ماموریت بالا را به شما می‌دهد، نقشه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. در بخش اسناد کیف خود دکمه :right: نگه دارید تا به نقشه مربوطه نگاه کنید. در کل 14 ماهی لجندری در بازی وجود دارد که آخرین آن تنها زمانی که 13 تای اول را صید کردید، در دسترس قرار می‌گیرد.

قدم چهارم: لور مناسب را مجهز کنید

پس از اینکه به مکان یکی از ماهی‌های لجندری رفتید، قلاب ماهیگیری خود را به لور مجهز کنید. برای اینکار، قدم‌های پایین را انجام دهید.

 1. دکمه LB:l1: را نگه دارید تا منوی Item Wheel ظاهر شود. سپس با دکمه RB:r1: بین آیتم‌ها سوییچ کنید و Fishing Rod راکه در پایین سمت راست قرار دارد، انتخاب کنید (تصویر پایین).
 2. حال لور را انتخاب کنید. دکمه LB:l1: را نگه دارید و لور مخصوص به نوع آب (دریاچه، رودخانه، باتلاق) را انتخاب کنید. دوباره اشاره می‌کنم که از طعمه‌ها استفاده نکنید. ماهی‌های لجندری جذب طعمه‌ها نمی‌شوند و در صورتی که از طعمه استفاده کنید، ماهی دیگری را جذب خواهید کرد.

قدم پنجم و ششم: گرفتن ماهی لجندری

برای اینکه بدانید که ماهی‌ها کجای آب هستند، جاهایی که حباب درست می‌شود یا موج می‌زند را پیدا کنید. طعمه خود را به داخل آب بیاندازید و سپس به آرامی آنالوگ راست کنترلر را در جهت عقربه‌های ساعت بپرخانید. (با تکان دادن لور ماهی را جذب می‌کنید).اگر پس از مدتی ماهی‌ای لور را گاز نگرفت، یک بار (توجه کنید تنها یک بار) دکمه RT / :r2: را فشار دهید تا ماهی‌ها دورتر را جذب کنید. اگر بیشتر از یک بار دکمه مربوطه را بزنید، تمام ماهی‌ها را فراری خواهید دارد.

وقتی که ماهی‌اب لور را گاز گرفت، سریعا دکمه RT / :r2: را فشار دهید. اگر ماهی تقلا کرد یا به چپ و راست شنا کرد، هرگز قلاب را به طرف خود نکشید چون‌که در این صورت ماهی خود را از لور آزاد و فرار می‌کند. پس از اینکه ماهی دست از مبارزه کردن برداشت (به عبارتی خسته شد)، آنالوگ چپ کنترلر خود را به عقب ببرید و دیگری را سریعا در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و این روند را تکرار کنید. اگر در این حین ماهی دوباره مبارزه کرد، آنالوگ راست را رها کنید و تنها آنالوگ چپ را در خلاف جهت حرکت ماهی ببرید. دوباره بعد از اینکه ماهی دست از مبارزه کردن برداشت، روند بالا را انجام دهید. گرفتن ماهی‌های لجندری ممکن است چند دقیقه‌ای طول بکشید بنابراین صبور باشید.

قدم آخر: تحویل دادن ماهی لجندری

حال که ماهی لجندری را صید کردید، باید آن را به شخصی که ماموریت را به شما داده تحویل دهید. ماهی‌های کوچک داخل کیف شما قرار می‌گیرند اما ماهی‌های بزرگ را باید روی اسب خود قرار دهید (برای جانوران نیز به این گونه است) و مستقیم به سمت اداره پست حرکت کنید. بعد از اینکه 13 ماهی لجندری را صید کردید، با آن شخص به صید ماهی چهاردهم می‌روید و سپ ماموریت <<A Fisher of Fish>> را کامل می‌کنید.

نقشه ماهی‌های لجندری

موقعیت مکانی ماهی‌های لجندری

در ادامه موقعیت مکانی هر یک از ماهی‌های لجندری را از شمال به جنوب مشاهده خواهید کرد.

ماهی قزل آلای استیل‌هد لجندری (Steelhead Trout)

لور مناسب: Special River Lure (لور مخصوص رودخانه)

ماهی لوتی لجندری (Perch)

لور مناسب: Special Lake Lure (لور مخصوص دریاچه)

ماهی ماسکی لجندری (Muskellunge)

لور مناسب: Special River Lure (لور مخصوص رودخانه)

نیزه ماهی لجندری ( Longnose Gar)

لور مناسب: Special Swamp Lure (لور مخصوص باتلاق)

گربه ماهی بول‌هد لجندری (Bullhead Catfish)

لور مناسب: Special River Lure (لور مخصوص رودخانه)

ماهی خاویار دریاچه‌ای لنجدری (Lake Sturgeon)

لور مناسب: Special River Lure (لور مخصوص رودخانه)

ماهی لجندری بلوگیل (Bluegill)

لور مناسب: Special Lake Lure (لور مخصوص دریاچه)

اردک ماهی لجندری (Chain Pickerel)

لور مناسب: Special River Lure (لور مخصوص رودخانه)

ماهی قزل آلای لنجدری (Sockeye Salmon)

لور مناسب: Special Lake Lure (لور مخصوص دریاچه)

ماهی خاردار اسمال‌ماوف لجندری (Smallmouth Bass)

لور مناسب: Special Lake Lure (لور مخصوص دریاچه)

ماهی خاردار راک لجندری (Rock Boss)

لور مناسب: Special Lake Lure (لور مخصوص دریاچه)

اردک ماهی ردفین لجندری (Redfin Pickerel)

لور مناسب: Special Lake Lure (لور مخصوص دریاچه)

ماهی خاردار لارج‌ماوف (Largemouth Bass)

لور مناسب: Special River Lure (لور مخصوص رودخانه)

گربه ماهی لجندری ( Catfish)

آخرین گونه از ماهی‌های لجندری تنها زمانی که 13 تا اول را صید کردید و آن‌ها را به جرمی گیل ارسال کردید در دسترس قرار می‌گیرد. بعد از اینکه 13 تای اول را به جرمی ارسال کردید، یک یا دو روز صبر کنید تا دعوت‌نامه‌ای از سوی او دریافت کنید. نامه را بخوانید. جرمی از شما درخواست می‌کند تا به کلبه او بروید و سپس با او به Rio Bravo نیو آستین برای صید گربه ماهی لجندری بروید. پس از صید گربه ماهی لجندری ماموریت A Fisher of Fish به اتمام می‌رسد.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه A Fisher of Fish در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. حال آموزش ماموریت غریبه The Iniquities of History آغاز خواهد شد.


ماموریت The Iniquities of History

The Iniquities of History یکی از ماموریت‌های غریبه Red Dead Redemption 2 است. این راهنما به شما نشان خواهد داد چگونه ماموریت The Iniquities of History را کامل کنید.

 • شخصی که ماموریت را به شما می‌دهد: جرمیا کمپسون (Jeremiah Compson)
 • ناحیه: در شرق Flatneck Station
 • لازمه‌ها: ماموریت The Iniquities of History پس از اینکه فصل دوم بازی را کامل کردید در دسترس قرار می‌گیرد

محل شروع ماموریت The Iniquities of History

با غریبه جرمیا کمپسون می‌توانید در جریان فصل سوم بازی درحالی که روی صندلی رو به روی ایستگاه قطار شهر رودس نشسته است، ملاقات کنید. در اولین نگاه جرمیا بی‌خانمان و مست به نطر می‌رسد. او به ما می‌گوید که همه چیز را از دست داده‌ است – خانه‌اش، دارای‌اش، کار و شرفش. بازیابی دو مورد آخر (کار و شرف) دشوار است اما آرتور قبول می‌کند که به دنبال اشیای قیمتی او بگردد: یک ساعت مچی، یک تپانچه و یک دفتر.

بخش دوم ماموریت

خانه جرمیا در شمال موقعیت ما قرار دارد و می‌توان از بخش جنوبی وارد آن شد. ساعت او را می‌توانید روی شومینه اتاق پیدا کنید. اگر با عکس روی شومینه طرف دیگر خانه تعامل داشته باشید، متوجه دریچه‌ای به یک اتاق مخفی خواهید شد که در همین حال دو مزدور شروع به تهدید کردن شما می‌کنند.

آرتور می‌تواند از چاقوی در دست برای از بین بردن مزدورها استفاده کند یا سریع اسلحه خود را مجهز کرده، وارد حالت دِد آی شود و آن‌ها را بکشد. بعد از اینکه ترتیب مزدورها را دادید، اسلحه را از روی زمین بردارید، با دریچه مخفی وسط اتاق تعامل داشته باشید و به سمت پایین حرکت کنید. دفتر جرمیا را می‌توانید در انتهای زیرزمین روی یک صندوق پیدا کنید.

با نگاه کردن به دفتر متوجه می‌شویم که جرمیا درگیر بردگی بوده است. همین حقیقت هم کافی بود تا سریع از کوره در برویم و با مردی که لیست بلندی از برده‌ها را در دفتر خود یادداشت کرده است برخورد کنیم.

به نزد جرمیا برگردید و با او درباره جریان بردگی صحبت کنید. بعد از دفاع کردن از اعتقادات و دفتر برده‌هایش که البته آرتور آن را به داخل آتش می‌اندازد، جرمیا بالاخره به زانو درمی‌آید و ماموریت به اتمام می‌رسد. برخلاف تمام ماموریت‌های هانر بازی، با کشتن این شخص سطح هانر شما در جهت راست کمی حرکت می‌کند و احساس این را به شما می‌دهد که کار دست را انجام داده‌اید.

این تمام کاری بود که باید برای کامل کردن ماموریت غریبه The Iniquities of History در رد دد ریدمپشن 2 انجام دهید. در بخش آخر از آموزش Red Dead Redemption 2 به سراغ 13 ماموریت غریبه (فرعی) باقی مانده می‌رویم. بخش آخر آموزش از ماموریت No Good Deed آغاز خواهد شد. امیدوارم از خواهند راهنمای این ماموریت‌ها نهایت استفاده را برده باشید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
آریا
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1399

سلام
تو مرحله the noblest man,woman مرحله آخرش جیم بوی کالوی رو میخوام بکشم همش آر ۲ رو آروم آروم فشار میدم خط که پر میشه جیم بوی کالوی منو میکشه
ماموریتی که این عکاس حیوانات وحشی مرحله دومش رو بازی برام نمیاره اونجام که میرم باطم نیس

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,