در قسمت هفتم از راهنمای Red Dead Redemption 2، بخش سوم نکات و ترفندها را نوشته‌ایم. در این بخش از نکات و ترفندها، به چگونگی به دست آوردن طعمه‌ها و لورهای ماهیگیری، صید ماهی‌های لجندری و به دست آوردن کردن بهترین پوست‌ها می‌پردازیم.

طعمه‌ها و لورهای ماهیگیری

این بخش از راهنما به شما یاد می‌دهد که چگونه و از کجا طعمه‌ها و لورهای ماهیگیری را پیدا کنید. در رد دد ریدمپشن 2، هر دوی این آیتم‌ها را می‌توانید در بیت شاپ ناحیه Lemoyne، از زن تاجر رودخانه لاگراس (Lake Lagras) خریداری کنید. لوکیشن این مکان را در ادامه مشاهده می‌کنید. وقتی که نزد زن تاجر رفتید، با او حرف بزنید و در منوی آیتم‌ها، طعمه‌ها و لورها را مشاهده، انتخاب و خریداری کنید.

فروشگاه طعمه فروشی به شکل پایین است.

طعمه‌ها و لورهای مختلفی برای هر نوع ماهی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما دسته بندی کرده‌ام.

طعمه‌ها

 • Live Crickets (جیرجیرک زنده): قیمت 0.50 دلار
 • Live Worms (کرم زنده): قیمت 0.50 دلار
 • Crayfish (خرچنگ خاردار): قیمت 0.25 دلار
 • Herbivore Bait (طعمه گیاهی): قیمت 2.25 دلار
 • Predator Bait (طعمه شکارچی): قیمت 3.00

لورها

 • Special Lake Lure (لور مخصوص دریاچه): قیمت 20.00 دلار
 • Special River Lure (لور مخصوص رودخانه): قیمت 20.00 دلار
 • Special Swamp Lure (لور مخصوص باتلاق): قیمت 20.00 دلار
 • Lake Lure (لور دریاچه): قیمت 2.50 دلار
 • River Lure (لور رودخانه): قیمت 2.50 دلار
 • Swamp Lure (لور باتلاق): قیمت 2.50 دلار

تفاوت طعمه با لور

ماهیگیری با بابر، لازمه طعمه‌های فاسد شده مانند کرم‌ها یا نان است. طعمه‌ها ارزان هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را خریداری کرد اما اغلب در هنگام ماهیگیری بدون آنکه ماهی اسیر شود، طعمه خوره می‌شود. البته این هنگامی رخ می‌دهد که شما متوجه گاز گرفت ماهی نشوید و اقدام به گرفتن آن نکنید. در این حالت باید قلاب خود را دوباره به طعمه مجهز کنید و ماهیگیری را شروع کنید.

هنگامی که ماهیگیری را شروع کردید، طعمه را ثابت نگه دارید تا ماهی را جذب کنید. بابر بر روی سطح آب شناور می‌ماند و به قلاب به وسیله طناب ماهیگیری متصل است. پس از اینکه ماهی به طعمه گاز می‌زند، بابر زیر آب کشیده می‌شود تا نشان دهد که ماهی اسیر شده و شما باید آن را از آب بیرون بیاورید.

لورهای مصنوعی گران‌تر از طعمه‌ها هستند اما آن‌ها قوی هستند بنابراین می‌توانند بیش از یک‌ بار استفاده شوند. لورهای مختلفی وجود دارند که مناسب جذب گونه‌ ماهی‌های رودخانه، دریاچه و باتلاق‌ها هستند. هنگامی که قلاب را به دورن آب پرتاب کردید، آن را به آرامی به اطراف حرکت دهید تا ماهی‌ها احساس کنند که لور شما، ماهی یا حشره‌ای در حال شنا کردن است. یک دام ثابت مانند یک تکه فلز بی‌جان به نظر می‌رسد که هیچ ماهی را جذب نمی‌کند. ماهیگیری با لور به دلیل نیاز به نگه داشتن طعمه، دشوارتر از ماهیگیری با بابر است اما بسیاری از گونه‌های ماهی‌های بزرگ را جذب خود خواهد کرد.

پیشنهاد می‌کنم که حتما از آیتم طعمه‌ها به مقدار بالایی در کیف خود همراه داشته باشید زیراکه در هنگام ماهیگیری، تعداد بسیاری از طعمه‌ها را مصرف خواهید کرد. حتی ممکن است که چندین طعمه را برای گرفتن یک ماهی استفاده کنید، برای مثال، هنگامی که ماهی فرار می‌کند، طعمه هم از بین می‌رود. همچنین فراموش نکنید که لورهای مخصوص را در اوایل بازی تهیه کنید، آن‌ها می‌توانند بسیار مفید ظاهر شوند. در نظر داشته باشد که از لورها مطابق با منحصر بودن آن به یکی از مکان‌ها (دریاچه، رودخانه، باتلاق) و از طعمه‌ها بسته به مناسب بودن به نژاذ ماهی‌ها استفاده کنید.

نکته آخری که باید اشاره کنم این است که در کل بازی تنها یک فروشگاه طعمه فروشی وجود دارد که در قسمت بالا موقعیت مکانی آن را می‌توانید مشاهده کنید.


صید ماهی‌های لجندری

ماهی‌های لجندری همانند حیوانات لجندری سخت‌ترین گونه‌ها برای صید و شکار کردن هستند. چیزهای بسیاری در رابطه با ماهی‌های لجندری وجود دارد که خود بازی به شما نمی‌گوید. من در بخش در ابتدا با خلاصه‌ای کوتاه شروع می‌کنم و سپس با هر قدم وارد جزئیات بیشتری می‌شوم.

برای گرفتن ماهی لجندری کارهای پایین را انجام دهید:

 1. ماموریت غریبه <<A Fisher of Fish>> را قبول کنید (در فصل سوم در دسترس قرار می‌گیرد).
 2. لورهای مخصوص را در فروشگاه طعمه فروشی منطقه Bayou خریداری کنید (این فروشگاه تنها زمانی که ماموریت بالا را قبول کنید، در دسترس قرار می‌گیرد).
 3. به مکان ماهی‌های لجندری بروید (در ادامه توضیح داده شده است).
 4. لور مخصوص به نوع آب (دریاچه، رودخانه، باتلاق) را انتخاب کنید. از طعمه به هیچ عنوان استفاده نکنید.
 5. لور را به داخل آب بیاندازید و حلقه‌وار قلاب را حرکت دهید تا ماهی لجندری لور را گاز بگیرد.
 6. به محض گاز زدن، آنالوگ چپ کنترلر خود را به عقب ببرید و دیگری را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

قدم اول: ماموریت <<A Fisher of Fish>> را قبول کنید

در مکانی که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، می‌توانید مامورین مربوطه را آغاز کنید. به یاد داشته باشید که این ماموریت در فصل سوم در دسترس قرار می‌گیرد.

پس از اینکه به مکان بالا رفتید، با یک ماهیگیر ملاقات خواهید کرد که از شما درخواست کمک می‌کند. او از شما می‌خواهد ماهی‌های لجندری را برای او صید کنید و آن‌ها را از طریق اداره پست برای او ارسال کنید.

قدم دوم: خریدن لورهای مخصوص

به فروشگاه طعمه فروشی Bayou بروید و لورهای مخصوص را خریداری کنید (تصویر بخش طعمه‌ها و لورهای را مشاهده کنید). پس از اینکه به فروشگاه رسیدید، لورهای پایین را خریداری کنید.

 • Special Lake Lure (لور مخصوص دریاچه): قیمت 20.00 دلار
 • Special River Lure (لور مخصوص رودخانه): قیمت 20.00 دلار
 • Special Swamp Lure (لور مخصوص باتلاق): قیمت 20.00 دلار

لورهای مخصوص برای به دام انداختن ماهی‌های لجندری استفاده می‌شوند. توجه کنید که با لورهای پیش فرضی که در اختیار دارید، نمی‌توانید ماهی‌های لجندری را صید کنید. به این هم اشاره کنم که به طعمه نیازی نیست، زیرا ماهی‌های لجندری جذب طعمه‌ها نمی‌شوند. لورهای مخصوص تنها پس از شروع ماموریت <<A Fisher of Fish>> در دسترس قرار می‌گیرند.

قدم سوم: پیدا کردن مکان‌ ماهی‌های لجندری

شخصی که ماموریت بالا را به شما می‌دهد، نقشه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. در بخش اسناد کیف خود دکمه :right: نگه دارید تا به نقشه مربوطه نگاه کنید. در کل 14 ماهی لجندری در بازی وجود دارد که آخرین آن تنها زمانی که 13 تای اول را صید کردید، در دسترس قرار می‌گیرد.

قدم چهارم: لور مناسب را مجهز کنید

پس از اینکه به مکان یکی از ماهی‌های لجندری رفتید، قلاب ماهیگیری خود را به لور مجهز کنید. برای اینکار، قدم‌های پایین را انجام دهید.

 1. دکمه LB:l1: را نگه دارید تا منوی Item Wheel ظاهر شود. سپس با دکمه RB:r1: بین آیتم‌ها سوییچ کنید و Fishing Rod راکه در پایین سمت راست قرار دارد، انتخاب کنید (تصویر پایین).
 2. حال لور را انتخاب کنید. دکمه LB:l1: را نگه دارید و لور مخصوص به نوع آب (دریاچه، رودخانه، باتلاق) را انتخاب کنید. دوباره اشاره می‌کنم که از طعمه‌ها استفاده نکنید. ماهی‌های لجندری جذب طعمه‌ها نمی‌شوند و در صورتی که از طعمه استفاده کنید، ماهی دیگری را جذب خواهید کرد.

قدم پنجم و ششم: گرفتن ماهی لجندری

برای اینکه بدانید که ماهی‌ها کجای آب هستند، جاهایی که حباب درست می‌شود یا موج می‌زند را پیدا کنید. طعمه خود را به داخل آب بیاندازید و سپس به آرامی آنالوگ راست کنترلر را در جهت عقربه‌های ساعت بپرخانید. (با تکان دادن لور ماهی را جذب می‌کنید).اگر پس از مدتی ماهی‌ای لور را گاز نگرفت، یک بار (توجه کنید تنها یک بار) دکمه RT / :r2: را فشار دهید تا ماهی‌ها دورتر را جذب کنید. اگر بیشتر از یک بار دکمه مربوطه را بزنید، تمام ماهی‌ها را فراری خواهید دارد.

وقتی که ماهی‌اب لور را گاز گرفت، سریعا دکمه RT / :r2: را فشار دهید. اگر ماهی تقلا کرد یا به چپ و راست شنا کرد، هرگز قلاب را به طرف خود نکشید چون‌که در این صورت ماهی خود را از لور آزاد و فرار می‌کند. پس از اینکه ماهی دست از مبارزه کردن برداشت (به عبارتی خسته شد)، آنالوگ چپ کنترلر خود را به عقب ببرید و دیگری را سریعا در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و این روند را تکرار کنید. اگر در این حین ماهی دوباره مبارزه کرد، آنالوگ راست را رها کنید و تنها آنالوگ چپ را در خلاف جهت حرکت ماهی ببرید. دوباره بعد از اینکه ماهی دست از مبارزه کردن برداشت، روند بالا را انجام دهید. گرفتن ماهی‌های لجندری ممکن است چند دقیقه‌ای طول بکشید بنابراین صبور باشید.

قدم آخر: تحویل دادن ماهی لجندری

حال که ماهی لجندری را صید کردید، باید آن را به شخصی که ماموریت را به شما داده تحویل دهید. ماهی‌های کوچک داخل کیف شما قرار می‌گیرند اما ماهی‌های بزرگ را باید روی اسب خود قرار دهید (برای جانوران نیز به این گونه است) و مستقیم به سمت اداره پست حرکت کنید. بعد از اینکه 13 ماهی لجندری را صید کردید، با آن شخص به صید ماهی چهاردهم می‌روید و سپ ماموریت <<A Fisher of Fish>> را کامل می‌کنید. اشاره کنم که ماهی‌های لجندری لازمه 100 درصد تکمیلی نیز هستند.

این تمام نکاتی بود که باید در رابطه با ماهی‌های لجندری بدانید.


پوست‌ جانوران

شکار یکی از کارهای اصلی شما در رد دد ریدمپشن 2 است. شما می‌توانید حیوانات ختلف را شکار کرده و پوست آن‌ها را برای کارهای مختلف استفاده کنید. اما به دست آوردن پوست بی نقص سختی‌هایی دارد که بازی آن‌ها را به شما نمی‌گوید. در این بخش نحوه به دست آوردن پوست‌های بی نقص را یاد خواهید گرفت.

برای به دست آوردن پوست کاملا سالم و بی نقص باید قدم‌های پایین را انجام دهید:

 1. با دوربین خود به سمت جانور نگاه کنید، در گوشه پایین سمت چپ، ارزش پوستش به ترتیب صعودی با یک، دو یا سه ستاره نشان داده می‌شود (3 ستاره = پوست بی نقص).
 2. از اسلحه مناسب برای هر جانور استفاده کنید (پس از اینکه روی جانور مطالعه کردید، در بخش Compendium می‌توانید اسلحه مخصوص آن را مشاهده کنید).
 3. به نقطه ضعف جانور شلیک کنید تا با یک ضربه بمیرد.
 4.  پوست جانور را بکنید.

دیدن کیفیت پوست جانور

همان طور که اشاره کردم، پس از شناسایی و مطالعه، وقتی با دوربین خود به سمت جانور نگاه کنید، در گوشه پایین سمت چپ، ارزش پوستش به ترتیب صعودی با یک، دو یا سه ستاره نشان داده می‌شود. هر چه تعداد این ستاره‌ها بیشتر باشد، از یک سو ارزش مادی پوست بالاتر خواهد بود و با قیمت بیشتری می‌توانید آن را به قصاب‌های شهر بفروشید، از طرفی هم اگر به جای فروش، قصد استفاده برای ارتقا یا ساخت چیزهای جدیدی داشته باشید، پوست‌های سه‌ستاره می‌توانند آیتم‌های بیشتری برای‌تان دربر داشته باشند.

تنها جانوری که دارای ارزش پوست سه ستاره است، به شما پوست بی نقص می‌دهد. اگر ارزش آن دو یا یک ستاره باشد، اصلا خودتان را در زحمت نیاندازید چونکه هرگز پوست بی نقص را از آن جانور نخواهید گرفت. اینکه با جانوری از یک گونه که دارای پوست سه ستاره است، برخورد کنید کاملا تصادفی است. به عنوان مثال، خرگوش دُم مشکی تصویر پایین دارای ارزش پوست سه ستاره است.

بهترین کار این است که طعمه‌ای روی زمین بزارید تا جانور را جذب کرده و سپس از فاصله معین آن را مطالعه کنید و اگر سه ستاره بود، از زاویه‌ی مناسب با یک شلیک آن را شکار کنید.

استفاده از اسلحه مناسب

سعی کنید تا برای شکار هر حیوانی از اسلحه مخصوص خودش استفاده کنید و اگر هم اطلاعات لازمه را ندارید یا با دوربین شکاری خود جانور را مطالعه کنید و سپس در بخش Compendium اسلحه مخصوص آن را مشاهده کنید یا اینکه تیروکمان را در اولویت خود قرار دهید. درست است که نحوه شکار شما، تاثیری بر بیشتر شدن یا کمتر شدن ستاره‌های جانور نمی‌گذارد، اما شکار با اسلحه نامناسب می‌تواند ارزش حیوان را از لحاظ مادی یا بهره‌ای که از آن می‌برید، کاهش دهد. اسلحه مناسب معمولا بر اساس اندازه جانور تعیین می‌شود. برای مثال، لازم نیست تک تیرانداز بزرگی را برای شکار سنجاب به کار ببرید، چونکه با یک شلیک جانور پیجاره را پودر می‌کنید و روی پوست آن سوراخی به بزرگی دهان متعجب باز خواهید کرد.

جثه جانوران 5 نوع است:

 • ریز جثه: خفاش، سنجاب، موش صحرایی، موش خرمای زمینی، قورباغه بزرگ آمریکایی، وزغ، مار، پرنده جِی آبی، سهره کاکل قرمز امریکایی، پرنده آواز خوان، کلاغ، پری شاهرخ طلایی، کبوتر، پرنده سینه سرخ، مرغ نغمه‌سرا، گنجشک، دارکوب، طوطی کارولینای، مرغ، اردک، پرنده شیرجه‌زن، طوطی، مرغ بهشتی، بلدرچین، کلاغ سیاه، مرغ دریایی، خروس و مرغ نوروزی.
 • کوچک جثه: مرغ ماهی‌خوار بزرگ، قره قاز، عقاب، حواصیل، مرغ ماهی‌خواهر Heron، جغد، مرغ سقا (پلیکان)، کرکس، بوقلمون، کرکس آمریکایی، سوسمار بزرگ جثه، سوسمار درختی، گورکن، گورکن Armadillo، موش آبی، موش صاریغ، راسو، راکون و سگ آبی
 • متوسط جثه: گرگ صحرایی، خوک و روباه
 • بزرگ جثه: گراز، قوچ، یوزپلنگ پشمالوی آمریکایی، پلنگ، گوزن شاخدار بزرگ، گرگ، پستاندار گوزن‌مانند آمریکایی Pronghorn، آهوی کوهی، بز، گوسفند، گراز آمریکایی، تمساح (نوزاد) و لاک پشت
 • عظیم جثه: خرس، گاومیش کوهان دار امریکایی، گاو نر، گوزن شمالی، گوزن شمالی Moose، گاو ماده و تمساح (بالغ)

در بازی 5 اندازه مختلف وجود دارد که بهترین اسلحه برای هر کدام به شرح زیر است:

 • برای جانوران ریز جثه نظیر سنجاب یا قورباغه بهتر است از تیروکمان و به طور ویژه از تیرهای کوچکی به نام Small Game Arrow استفاده کنید که از طریق سیستم کرفتینگ قابل دست‌یابی هستند.
 • در حین شکار جانوران کوچک مثل خرگوش یا غاز هم بهتر است از نوعی اسلحه رایفل با نام Varmint Rifle استفاده کنید که از اسلحه فروشی‌های شهر قابل خرید است.
 • برای شکار حیواناتی با جثه متوسط، مثل سگ آبی یا گرگ صحرایی، گزینه‌های بسیاری وجود دارد. تیروکمان، پرتاب چاقو، اسلحه ریپیتر، رایفل و اسنایپر رایفل، همگی می‌توانند وسیله مناسبی باشند اما بهترین گزینه از بین این‌ها ریپیتر است.
 • از پای درآوردن حیوانات بزرگ‌جثه، کمی سخت‌تر است اما باز هم استفاده از تیروکمان، رایفل و اسنایپر رایفل جزو گزینه‌های در دسترس است. اگر از تیروکمان استفاده می‌کنید بهتر است سراغ تیرهای سمی بروید اما به یاد داشته باشید که راحت‌ترین گزینه برای این دسته، همان رایفل است.
 • در نهایت هم نوبت به جانوران غول‌پیکر مثل خرس‌ها می‌رسد که بهترین راه برای کشتن‌شان استفاده از اسنایپر رایفل یا تیروکمان با تیرهای ارتقایافته است.

به نقطه ضعف جانور شلیک کنید

ابتدا باید داستان بازی را تا فصل پنج جایی که قابلیت دِد آی را باز می‌کنید، پیش ببرید. در فصل پنجم ماموریت <<Fleeting Joy>> را کامل کنید تا این قابلیت را دریافت کنید. با استفاده از دِد آی می‌توانید کیل پوینت جانوران (و دشمنان) را شناسایی کرده و با یک شلیک هدف خود را از پای درآورید. تنها زمانی که به نقطه قرمز رنگی که در حالت دد آی روی جانور معلوم می‌شود شلیک کنید، پوست آن در شرایط عالی باقی می‌ماند. کیل پوینت برخی از جانوران، سرشان است و برخی دیگر قلبشان. این هم بدانید که اگر بیش از دو بار به یک جانور سه ستاره شلیک کنید، پوست بی نقص آن از بین می‌رود و دیگر سه ستاره نخواهد بود، بنابراین با دقت تمام و با اسلحه و زاویه مناسب به کیل پوینت جانور شلیک کنید.

پوست جانور را بکنید

اگر تمام موارد بالا را به درستی انجام دادید و با یک شلیک جانور را کشتید، به نزدیک جانور بروید، به سمت آن نشانه بگیرید تا ببینید که چند ستاره باقی مانده‌ است.اگر هنوز سه ستاره را مشاهده کردید، حال زمان آن رسیده که پوست سه ستاره‌ای باارزش را بکنید.

به یک نکته ریز هم اشاره کنم که در ماموریت‌های شکاری، شما باید لاشه جانور را حمل کنید نه اینکه پوست آن را بکنید. این تمام اطلاعاتی بود که باید در مورد “به دست آوردن پوست بی نقص” بدانید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,