در جدیدترین قسمت از راهنمای Red Dead Redemption 2، بخش دوم نکات و ترفندها را برای‌تان می‌گوییم. در بخش دوم شما یاد می‌گیرید که چگونه بخوابید تا زمان را به جلو ببرید، ماموران قانون را گم کنید، باونتی بلاک‌واتر را از روی سر خود بردارید، بهترین اسب پیدا کنید، بدون دخالت اسب کاری کنید که شما را به مکانی ببرید، اسب خود را زنده کنید و در آخر آموزش کامل شکار را مشاهده خواهید کرد.

خوابیدن

خوابیدن در رد دد ریدمپشن 2، دو مزیت را به همراه دارد؛ اولی، با خوابیدن می‌توانید زمان درون بازی را به پیش ببرید و دومی، می‌توانید پیشرفت خود را با خوابیدن ذخیره کنید. اما در چه مکان‌هایی می‌توانید بخوابید؟ در ادامه مکانی‌هایی که می‌توانید در آن بخوابید را مشاهده می‌کنید.

 • در اردوگاه یا مخفیگا‌ه (خوابیدن مخفیگاه پس از فصل سوم در دسترس قرار می‌گیرد)؛ در مخفیگاه اعضای گروه، آرتور خیمه مخصوص به خودش را دارد که می‌توانید درون خیمه خود بخوابید.
 • در طبیعت وحش و با برپا کردن کمپ؛ در هر مکانی خارج از شهرها، منوی Weapon Wheel را باز کنید، دکمه RB:r1: را فشار دهید تا بین آیتم‌ها حرکت کنید و در قسمت پایین دکمه RT / :r2: را فشار دهید تا گزینه کمپ کردن را انتخاب کنید. اشاره کنم که این قابلیت در جریان فصل دوم در دسترس قرار می‌گیرد.
 • در شهرهای Valentine یا Strawberry اتاق هتلی را اجاره کنید؛ والنتاین و استرابریز تنها شهرهای دارای هتل در رد دد ریدمپشن 2 هستند. برای اقامت یک شبه در این هتل‌ها 1 دلار نیاز دارید. همچنین می‌توانید با 25 سنت حمام کنید. اتاق هر یک از این هتل‌ها به شما اجازه تغییر لباس را نیز می‌دهد.

شما می‌توانید تا صبح، ظهر یا عصر بخوابید. در این میان اشاره کنم که تنها دو مرتبه قادر به خوابیدن پشت سرهم هستند. پس از اینکه دو مرتبه روی هم خوابیدید، 5 دقیقه (زمان واقعی) باید صبر کنید تا دوباره قادر به خوابیدن شوید.


باونتی و جرم‌ها

در رد دد ریدمپشن 2 پس از اینکه قتلی را مرتکب شدید، در صورتی که شاهدی در صحنه جرم حضور داشته باشد، ماموران قانون ناحیه‌ای که قتل در آن صورت گرفته را مورد تحقیق و بررسی قرار می‌دهند. اما چگونه پس از اینکه مرتکب جرم شدید، می‌توانید ماموران قانون را گم کنید (به عبارتی از شر آن‌ها خلاص شوید)؟ براساس اینکه تا چه اندازه توسط قانون مداران تحت تعقیب هستید، سه روش مختلف برای این کار وجود دارد که در قسمت پایین آن‌ها را مشاهده کنید.

 • اگر ناحیه تحت بررسی باشد اما ماموران قانون هنوز به آن جا نرسیده باشند، به آسانی از ناحیه‌ای که با دایره قرمز رنگ پوشیده شده خارج شوید تا عملیات تعقیب و گریز را متوقف کنید.
 • اگر در طبیعت وحش تحت تعقیب باشید، سه موج قانون مداران با اسب‌های خود برای شکار شما می‌آیند. اگر هر سه موج از قانون مداران را بکشید، باعث می‌شود که موج دیگری از آن‌ها دنبال شما نیایند. با کاور گیری و پنهان شدن می‌توانید آن‌ها را غافلگیر کرده و تا به شما نزدیک شدند، آن‌ها را از پای درآورید.
 • اگر در شهرها مرتکب جرم شوید، فرار کردن درحالی که تعداد بیشتری از ماموران قانون و مردم شما را تعقیب می‌کنند، دشوارتر است. برای اینکه از دست آ‌ن‌ها خلاص شوید، با اسب خود به یکی دیگر از ناحیه‌های بازی سواری کنید، بعد از اینکه وارد ناحیه جدید شدید، افرادی که به دنبال شما هستند، تعقیب خود را متوقف می‌کنند. به این هم اشاره کنم که کل نقشه بازی به 5 ناحیه بزرگ تقسیم شده است.

علی رغم این روش‌ها، باونتی روی سر شما باقی می‌ماند. بنابراین برای اینکه به طور دائمی از شر ماموران قانون نجات یابید، شما باید باونتی را از روی سر خود بردارید. اگر مرتکب جرایم بیشتر و بیشتری در یک منطقه می‌شوید، قانونگذاران و شهروندان هشیارتر خواهند شد و در نهایت منطقه را قرنطینه می‌کنند؛ این کار نقشه آن منطقه را قرمز می‌کند و استفاده از فروشگاه‌ها و رویدادهای محلی تا هنگامی که زمان کافی می‌گذرد یا باونتی (جایزه‌ای که روی قتل یا دستگیری شما توسط ماموران قانون یا دیگر افراد قرار داده ی‌شود) شما پرداخت می‌شود را غیر ممکن می‌کند. پس از گذشت چند روز (درون بازی)، فروشگاه‌ها و رویدادهای محلی در دسترس قرار می‌گیرند اما باونتی همچنان باقی می‌ماند و تا زمانی که آن را از روی سر خود برندارید، دست بردار شما نخواهد بود. چگونه بتوانیم باونتی را از روی خود برداریم؟ جواب این سوال را در پایین مشاهده می‌کنید

مورد اعتمادترین گزینه این است که باونتی خود را به جامعه پرداخت کنید. هرچه بیشتر مرتکب جرم شوید، باید پول بیشتر نیز پرداخت کنید. برای اینکه باونتی خود را پرداخت کنید، به اداره پست‌ها که با آیکون  روی نقشه مشخص شده‌اند بروید، وارد اداره شوید و نزد کارمند باونتی خود را پرداخت کنید.


باونتی شهر بلاک واتر

در رد دد ریدمپشن 2، شما به طور خودکار باونتی 250 دلار را در بلاک واتر و در مکان جدید آستین (که شامل مکان‌های Armadillo و Tumbleweed نیز می‌شود) روی سر خود خواهید داشت. برای برداشتن باونتی بلاک واتر باید چه کار کنید؟ برای برداشتن این باونتی، باید به بخش Epilogue در داستان بازی برسید. پس از اینکه وارد این بخش شدید، می‌توانید در اداره پست باونتی را پرداخت کنید اما توجه کنید که وضعیت باونتی همچنان روی “Wanted Dead or Alive” باقی می‌ماند و مردم شهر به محض دیدن، به شما شلیک می‌کنند.

اساسا هیچ راهی برای برداشتن باونتی “تحت تعقیب زنده یا مرده” وجود ندارد. تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که به انتهای داستان بازی برسید. شما می‌توانید قبل از پایان بازی به این مکان بروید اما شکارچیان جایزه‌بگیر سریعا شما خواهند خواهند کشت بنابراین امکان پذیر نیست که قبل از پایان داستان بخواهید به آیتم‌های جمع آوری آن مکان دسترسی پیدا کنید. پس از فصل ششم، باونتی سرانجام از روی شما برداشته می‌شود و به راحتی می‌توانید کل نقشه را کاوش کنید. دوباره اشاره می‌کنم که اگر قبل از پایان بازی به این مکان بروید، در عرضه چند دقیقه کشته خواهید شد. در ادامه تصویر بلاک واتر و مکان‌های اطراف آن را مشاهده می‌کنید.


اسب‌ها

در رد دد ریدمپشن 2 اسب‌ها نقش مهمی در تجربه بازی دارند و راکستار توجه ویژه‌ای را روی ویژگی‌های آن‌ها کرده است تا مانند دنیای واقعی به بهترین شکل ارتباط نزدیک میان آرتور مورگان و اسب‌ یا اسب‌هایش را به نمایش بگذارد. مانند اسلحه، لباس‌ها و حیوانات، اسب‌ها هم در انواع مختلفی با ویژگی‌های متفاوت در بازی یافت می‌شوند. برخی از اسب‌ها جثه‌ی بزرگی دارند و از طرفی هم اسب‌هایی را می‌بینیم که با جثه‌ی کوچکشان می‌تازند و سرعت و به اصطلاح هندلینگ خوبی دارند. بهترین اسب‌های بادوام را می‌توانید در اصطبل شهرهای Saint Denis و Blackwater پیدا کنید. با پیشرفت در روند داستان، اسب‌های بهترین در دسترس قرار می‌گیرند. در فصل چهارم می‌توانید به اصطبل سنت دنیس و در بخش داستانی Epilogue به اصطبل بلاک‌ واتر دسترسی داشته باشید. اسب‌های اصطبل بلاک‌ واتر بهترین‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد اما تنها در آخرای بازی این مکان باز می‌شود. بنابراین اصطبل سنت دنیس مقصد شما برای خرید اسب‌ها در اوایل بازی است.

مهم است که توجه داشته باشید پیدا کردن دو اسب که از لحاظ نژاد، ظاهر و آمار باهم همخوانی دارند، تصادفی است. همچنین اگر اسبی راکه در یکی از این اصطبل‌ها خریداری کنید، بمیرد، یک اسب جدید که همان آمار را دارا باشد، در یکی از این مکان‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. در بازی سه نوع اسب مختلف وجود دارند که از این قرارند:

 1. هندلینگ استاندارد: دارای سرعت و استقامت متوسط
 2. هندلینگ مسابقه‌ای: دارای استقامت کم اما سرعت بالا
 3. هندلینگ الیت: دارای بهترین استقامت و سرعت متوسط. این نوع اسب‌ها عموما بهترین‌ و گران‌ترین‌های آن‌ها محسوب می‌شوند.

انتخاب میان یکی از این اسب‌ها کاملا به سلیقه شخصی بازیکن بستگی دارد. اگر مسافت‌های طولانی را زیاد طی می‌کنید، پس برای شما اسب‌های هندلینگ الیت با بهترین استقامت و سرعت متوسط بسیار بهتر از اسب‌های هندلینگ مسابقه‌ای با استقامت کم اما سرعت بالا هستند. اسب‌های هندلینگ استاندارد در کل برای یک سواری خوب مناسب هستند نه چیز دیگری. اسب‌های مسابقه‌ای برای سرعت‌های بالا مناسب هستند و در آخر بازی هنگامی که قادر بودید آیتم تحریک کننده اسب (Stamina Tonics) را به مقدار بالا خریداری کنید، می‌توانید در حین سواری استقامت اسب خود را کاملا بازیابی کنید. Stamina Tonicها را می‌توانید در اصطبل‌ها خریداری کنید و همان طور که اشاره کردم، می‌توانید در حین سواری از این آیتم‌ها برای پر کردن نوار استقامت اسب خود استفاده کنید.

تنها کافیست از میان اسب‌ها، یکی را که دارای بهترین آمار است خریداری کنید. البته این را هم بدانید که اسب‌های خوب دور و بر 1000 دلار قیمت دارند. اشاره کنم که آمار اسب حتی بیشتر از قبل هم می‌شود؛ با افزایش سطح ارتباط اسب، می‌توانید Statهای آن را افزایش داد. در قسمت پایین اصطبل شهرهای سنت دنیس و بلاک‌ واتر را مشاهده می‌کنید.

اصطبل سنت دنیس

در جریان فصل چهارم، به صورت خودکار شهر سنت دنیس را مقالات خواهید کرد اما زودتر هم می‌توانید به آنجا بروید. همان طور که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، اصطبل سنت دنیس در بخش جنوبی شهر قرار دارد.

در تصویر پایین دو نمونه از اسب‌های اصطبل سنت دنیس را مشاهده می‌کنید. اشاره کنم که دو اسبی که مشاهده می‌کنید، کاملا تصادفی در اولین ورود ما در اصطبل قرار داشتند، بنابراین شاید در اولین ورود خود با این اسب‌ها رو به رو نشوید.

در مقایسه دو اسب بالا، به طور کلی اسب الیت دارای آمار بهتری نسبت به اسب خاکستری رنگ است. همچنین استقامت اسب عرب (مشکی) از اسب خاکستری بیشتر است اما قیمت آن همان طور که مشاهده می‌کنید، 1050 دلار یعنی 100 دلار بیشتر از اسب ترکمان (خاکستری) است.

اصطبل بلاک‌واتر

در شهر بلاک‌ واتر و تا قبل از بخش داستانی Epilogue، باونتی بزرگی روی سر خود خواهید داشت، به همین دلیل این گزینه تا انتهای داستان بازی در دسترس قرار نمی‌گیرد. اما پس از اینکه به بخش اپیلوگ رسیدید، می‌توانید بهترین اسب‌ها را در اصطبل بلاک‌ واتر پیدا کنید.

در تصویر پایین دو نمونه از اسب‌های اصطبل بلاک‌ واتر را مشاهده می‌کنید. اشاره کنم که دو اسبی که مشاهده می‌کنید، درست مانند سنت دنیس، کاملا تصادفی در اولین ورود ما به اصطبل بلاک‌ واتر قرار داشتند، بنابراین شاید در اولین ورود خود با این اسب‌ها رو به رو نشوید.

در مقایسه دو اسب بالا، اسب هندلینگ استاندارد یعنی اسب یورتمه‌رو میسوری (تصویر اول) با 950 دلار از سرعت بیشتری برخوردار است اما در مقابل، اسب الیت یعنی اسب عرب (تصویر دوم) دارای استقامت بیشتر و شتاب سریع‌تری است. از میان این دو اسب، بسته به سلیقه خود باید یکی را انتخاب کنید.

ارتقا اسب

برای اینکه سرعت و شتاب یک اسب را افزایش دهید، باید اسب خود را به آیتم‌های Hooded Stirrups (رکاب روپوش‌دار) مجهز کنید. با مجهز کردن این آیتم‌، Speed و Acceleration اسب را به مقدار دو پوینت افزایش می‌دهید (تصویر پایین). با این حال، این آیتم‌ها هسته استقامت اسب را سریع‌تر خالی می‌کنند. برای حل این مشکل، آیتم تحریک کننده اسب (Stamina Tonics) را به مقدار بالا خریداری کنید تا در حین سواری قادر باشید استقامت اسب خود را کاملا بازیابی کنید. در تصویر پایین Statهای نهایی اسب 950 دلاری یورتمه‌رو میسوری را مشاهده می‌کنید که به Hooded Stirrup مجهز شده است.

همچنین جدا از اصبل‌های این دو شهر، به طور خاص یکی از خریداران مال دزدی (Fence) که در سراسر نقشه پیدا می‌شوند، به دنبال خرید اسب‌های شما با قیمتی بالاتر هستند. Horse Fence را می‌توانید بالای اردوگاه‌تان در فصل سوم پیدا کنید. جایی که در یکی از چالش‌های بازی باید 6 اسب را دزدیده و به این مال‌خر بفروشید.

آیتم‌های کاربردی

برخی آیتم‌ها منحصرا برای اسب‌ها طراحی شده‌اند و می‌توانید با خریداری آن‌ها از فروشگا‌‌ه‌ها شرایط و پارامترهای (آمار) اسب‌تان را بهبود ببخشید. شماری از این آیتم‌ها را می‌توانید از پایین مشاهده کنید:

 • نوع آیتم: Horse Reviver، کاربرد: احیا اسب، هزینه: 9.50 دلار
 • نوع آیتم: Classic Oatcakes، کاربرد: افزایش اندک سلامت، Dead Eye، سلامت اسب و استقامت اسب: 4 دلار
 • نوع آیتم: Potent Horse Stimulant، کاربرد: افزایش متوسط استقامت اسب، هزینه: 4 دلار
 • نوع آیتم: Potent Horse Medicine، کاربرد: افزایش متوسط سلامت اسب، هزینه: 3 دلار
 • نوع آیتم: Horse Stimulant، کاربرد: افزایش اندک استقامت اسب، هزینه: 2.50 دلار
 • نوع آیتم: Horse Medicine، کاربرد: افزایش اندک سلامت اسب، هزینه: 1.50 دلار
 • نوع آیتم: Fresh Peach، کاربرد: افزایش متوسط استقامت اسب، هزینه: 9.50 دلار
 • نوع آیتم: Local Carrot، کاربرد: افزایش اندک سلامت، Dead Eye، سلامت اسب و استقامت اسب، هزینه: 0.50 دلار
 • نوع آیتم: Bartlett Pear، کاربرد: افزایش اندک سلامت، Dead Eye، سلامت اسب و استقامت اسب، هزینه: 0.65 دلار
 • نوع آیتم: Orchard Apple، کاربرد: افزایش اندک سلامت، Dead Eye، سلامت اسب و استقامت اسب، هزینه: 0.40 دلار
 • نوع آیتم: Hand Picked Corn، کاربرد: افزایش اندک سلامت، Dead Eye، سلامت اسب و استقامت اسب، هزینه: 0.40 دلار

آتوپایلت اسب

رد دد ریدمپشن 2 ویژگی ریزی دارد که بازی شما را در جریان آن قرار نمی‌دهد؛ شما می‌توانید روی هر قسمت از نقشه علامت‌گذاری کنید و به اسب‌تان اجازه دهید تا شما را به صورت خودکار و بدون دخالت شما به آنجا ببرد. اما می‌گویید چگونه این کار امکان پذیر است؟ جواب را در ادامه بیابید.

روی نقشه هر مکان راکه خواستید بروید، علامت گذاری کنید، سپس سوار اسب خود شوید و با دکمه :x: پلی استیشن 4 / :a: ایکس باکس وان شروع به سواری کنید، در آخر Touchpad :touchpad: پلی استیشن 4 / View-Button :view: ایکس باکس وان را نگه دارید تا صحنه سینماتیک مربوطه نمایش داده شود و پس از آن دستتان روی از روی تمام دکمه‌ها بردارید تا اسب به طور اتوماتیک و بدون دخالت دست به مکان علامت گذاری شده برود. این روش همان فست تراول نیست اما تقریبا بسیاری شبیه به هم هستند. اشاره کنم که باید روی خیابان‌ها این روش از مسافرت را انجام دهید تا به درستی جوابگو باشد.

این مسافرت خودکار یک جنبه منفی نیز دارد؛ اگر در طول مسیر توسط حیوانات شکارچی یا دشمنان مورد حمله قرار گرفتید، اسب‌تان ممکن است از ترس شما را به زمین پرت کند بنابراین نگاه‌تان به نمایشگر باشد تا از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید.


زنده کردن اسب

در رد دد ریدمپشن 2 اسب شما ممکن است به دلایل بسیاری کشته شود. اگر این اتفاق شامل حال اسب شما شد، می‌توانید با Horse Reviver آن را زنده کنید. به یاد داشته باشید که همیشه چندتا از این آیتم‌ها را در اینوتوری خود داشته باشید. در ادامه چگونگی به دست آوردن Horse Reviver را در ادامه یاد بگیرید.

شما به سادگی می‌توانید با پرداخت 9.50 دلار یک Horse Reviver را در اصطبل‌های شهرها خریداری کنید. هر یک از اصطبل‌ها این آیتم را زیر بخش Horse Provisions به فروش می‌‍رسانند. حداکثر تعدادی که می‌توانید از این آیتم داشته باشید 99 تا است. اسب‌تان به دلایل بساری شاید کشته شود، از این موارد سه تای آن را اینجا لحاظ کرده‌ام.

 • زمانی که در حال حرکت در جنگل هستید، هرگونه برخورد سنگین با درخت یا هر مانع دیگری مانند پرچین یا سنگ، ضربه‌ی زیادی به سلامت اسب‌تان می‌زند. در نتیجه با دقت در محیط‌ها شلوغ حرکت کنید.
 • سقوط از ارتفاع، باید نهایت دقت را در زمان سفر در ارتفاعات داشته باشید، زیرا در کنار مرگ اسب، امکان مرگ شما نیز وجود دارد و نتیجه از دست دادن اسب‌تان خواهد بود.
 • حمله مستقیم خرس، گرگ یا حیوانات وحشی دیگر یا حمله مستقیم دشمنان با سلاح

تصویر پایین آیتم Horse Reviver در منوی اصطبل‌ها را نشان می‌دهد.

یک نکته مفید: برای اینکه تمام اصطبل‌ها را مشاهده کنید، نقشه جهان بازی را باز کنید، دکمه :x::square: را فشار و سپس تا اینکه به آیکون اصطبل‌ها  می‌رسید، اسکرول داون کنید، در آخر با دکمه‌های :right: و :left: بین تمام اصطبل‌ها سوییچ کنید.


شکار کردن

چگونه شکار کنید

شاید شکار کردن در بازی کار چندان سختی به نظر نرسد. وقتی در حال تاخت و تاز با اسب خود هستید، گوزنی در کنار راه می‌بینید، اسلحه خود را از غلاف درمی‌آورید و تا زمانی که دیگر جانی در بدن گوزن بیچاره نمانده است، پیاپی به سمتش شلیک می‌کنید. بله، این هم اسمش شکار است، اما آیا این گونه شکار کردن در بازی ارزشی هم دارد؟ قطعا اگر داشت الان چنین مقاله‌ای را نمی‌نوشتم. پس اگر می‌خواهید راه و رسم درست شکار را بیاموزید و بالاترین بهره ممکن را از شکارهای خود به‌دست آورید، بهتر است حتما نکاتی را که در این بخش ذکر می‌شود، به خاطر بسپارید.

1. پیدا کردن حیوانات

در جهان رد دد ردمپشن 2، چیزی نزدیک به 200 گونه جانوری وجود دارد و به همین دلیل هم هر موقع از شهر یا اردوگاهی که در آن حضور دارید خارج می‌شوید، حتما با گونه‌های مختلفی رو به رو خواهید شد و همیشه چیزی برای شکار کردن وجود خواهد داشت. بهترین راه برای آغاز شکار، این است که سوار اسب خود شوید و با سرعتی آرام در مراتع یا جنگل‌های اطراف چرخی بزنید تا حیواناتی که در نزدیکی شما هستند، بدون فرار کردن، خودی نشان بدهند. با اینکه راه ساده‌ای به‌نظر می‌رسد، اما مطمئن باشید که این موثرترین قدم برای شروع شکار و پیدا کردن جانوران است. نکته مثبت اینجا است که در مناطقی که یک گونه جانوری بیشتر در دسترس باشد، نمادی از آن در نقشه آرتور هم ثبت می‌شود تا کار شما را برای پیدا کردن شکار موردنظرتان راحت‌تر کند.

برای شناسایی جانوران دو راه مختلف وجود دارد. اول اینکه به اندازه کافی به آن‌ها نزدیک شوید و چند ثانیه دوربین را روی آن‌ها نگه‌دارید تا گزینه Study در گوشه پایین سمت راست ظاهر شود، اما خب بیشتر حیوانات نزدیک شما نمی‌ایستند و با دیدن‌تان فرار می‌کنند. به همین دلیل هم بهتر است که بدون پیاده شدن از اسب، دوربین شکاری خود را در دست بگیرید و با زوم کردن روی جانوران، منتظر نمایان شدن علامت Study باشید. نکته جالب این است که وقتی از دوربین خود استفاده می‌کنید، حتی اگر چیزی هم در دوربین دیده نشود، امکان شناسایی حیوانات وجود خواهد داشت و گزینه مطالعه بیشتر روی گونه مدنظر به نمایش درمی‌آید که با فشار دادن دکمه RB:r1: فعال می‌شود.

جدا از این، راه‌های هیجان‌انگیزتری هم برای کشاندن جانوران به سمت شما وجود دارد. با مراجعه به فروشگاه‌های شهری یا General Storeها می‌توانید طعمه‌هایی مخصوص برای کشاندن شکارهای خود به یک نقطه خاص خریداری کنید. البته خودتان هم می‌توانید از طریق سیستم کرفتینگ این طعمه‌ها را درست کنید اما راستش را بخواهید دو مشکل در مورد این طعمه‌ها وجود دارد. اول اینکه زمانی که باید منتظر بنشینید کمی طولانی است و دوما هم این طعمه‌ها هر جانوری را می‌تواند به سمت خودش جذب کند، در نتیجه ممکن است به جای گونه‌ای که شما در صدد شکارش هستید جانور دیگری به سمت این طعمه حرکت کند. دیگر چیزی که در حین شکار به‌دردتان می‌خورد، ماده‌ای به اسم Cover Scent Lotion است که باعث می‌شود تا بوی شما برای حیوانات قابل درک نباشد. اگر در حالت ایگل آی با دقت بیشتر به مسیر حرکت آرتور نگاه کنید، هاله‌ای آبی رنگ مشاهده خواهید کرد که در واقع بوی آرتور را نمایش می‌دهد. برای تهیه این ماده نیز می‌توانید از طریق فروشگاه‌های عمومی اقدام کنید.

2. مطالعه حیوانات

مطالعه جانوران به طور کلی اطلاعات مفیدی درباره آن‌ها به دانش‌نامه شما اضافه خواهد کرد که خواندشان قطعا می‌تواند به شما کمک کند تا نسبت به هر حیوانی شکار درستی را در پیش بگیرید. یکی از این اطلاعات مهم، بهترین سلاح برای از پای درآوردن آن جانور است که قطعا تاثیر مستقیمی روی ارزش مادی شکار شما خواهد داشت. در کنار این، چیزی که اهمیت مطالعه را بالاتر می‌برد این است که گونه‌ها شناخته شده و برخی ویژگی‌های آن مثل ارزش پوستش، از طریق دوربین شکاری شما چه در حالت عادی و چه در حالت «چشم عقاب» (Eagle Eye) قابل شناسایی خواهد بود. برای مطالعه جانوران نیز علاوه بر دو روشی که در بالا اشاره کردیم، می‌توانید با نشانه‌گیری اسلحه به سوی یکی از گونه‌ها یا به شکلی ساده‌تر و با شکار یکی از آن‌ها، مشخصات و اطلاعاتش را مطالعه کنید.

پس از شناسایی و مطالعه، وقتی با دوربین خود به سمت جانور نگاه کنید، در گوشه پایین سمت چپ، ارزش پوستش به ترتیب صعودی با یک، دو یا سه ستاره نشان داده می‌شود. هر چه تعداد این ستاره‌ها بیشتر باشد، از یک سو ارزش مادی پوست بالاتر خواهد بود و با قیمت بالاتر (به اصطلاح خودمانی چرب‌تری) می‌توانید آن را به قصاب‌های شهر بفروشید، از طرفی هم اگر به جای فروش، قصد استفاده برای ارتقا یا ساخت چیزهای جدیدی داشته باشید، پوست‌های سه‌ستاره می‌توانند آیتم‌های بیشتری برای‌تان دربر داشته باشند.

3. تعقیب حیوانات

اول از همه اینکه برای تعقیب جانوران باید همواره از اسب خود پیاده شوید و با گام‌هایی آرام طعمه خود را دنبال کنید، اما یکی از مواردی که همیشه در این زمینه به دردتان خواهد خورد، حالت چشم عقاب است که نه‌تنها جانوران موجود در محیط را با رنگی روشن‌تر برای شما هایلایت می‌کند، بلکه مسیری را هم که این جانداران طی کرده‌اند نمایش می‌دهد تا بتوانید به خوبی طعمه خود را تعقیب کنید. در کنار این، اگر اطلاعات گونه تحت تعقیب‌تان را از پیش مطالعه کرده باشید، ارزش پوست و نوع گونه را نیز می‌توانید در حالت Eagle Eye مشاهده کنید. برای فعال کردن ایگل آی، کافی است تا دو آنالوگ (فرمان‌های :r: و :l:) خود را به طور همزمان به داخل فشار دهید تا بازی حالتی صحنه آهسته به خود بگیرد و رد پاها نمایان شود.

4. شکار جانوران

شکار کردن جانوران که آخرین گام شما است، کمی دقت بیشتری نیاز خواهد داشت. اولا اینکه سعی کنید تا برای شکار هر حیوانی از اسلحه مخصوص خودش استفاده کنید و اگر هم اطلاعات لازمه را ندارید، حتما تیروکمان را در اولویت خود قرار دهید. درست است که نحوه شکار شما، تاثیری بر بیشتر شدن یا کمتر شدن ستاره‌های جانور نمی‌گذارد، اما شکار با اسلحه نامناسب می‌تواند ارزش حیوان را از لحاظ مادی یا بهره‌ای که از آن می‌برید، کاهش دهد.

البته به این نکته هم اشاره کنم که برای جانورانی با جثه متوسط یا بزرگ، می‌توانید از کمند مخصوص آرتور هم استفاده کنید که بدون هیچ شلیکی باعث خفه شدن جاندار می‌شود و به نوعی می‌توان آن را پاک‌ترین نوع شکار دانست. بهترین نقاط برای شلیک، گردن و سر جانور هستند که درجا کار را یک‌سره می‌کنند، اما اگر طعمه موردنظرتان سرش را طوری در میان مراتع خم کرده باشد که دیدنش ناممکن بشود، در این حالت با فشار دادن دکمه X:square: می‌توانید او را صدا کنید تا برای چند لحظه سرش را بالا بیاورد. فقط توجه داشته باشید که صدا کردن بیش از حد حیوانات باعث ترسیدن و فرار کردن آن‌ها خواهد شد، پس سعی کنید از فرصت‌های خود بهترین استفاده را ببرید.

با دانستن این‌ها، سوالی که پیش می‌آید این است که شما از کجا باید اندازه جانوران را تشخیص دهید. برای این مورد، بهترین روش تجربه و دقت به کاری است که آرتور با لاشه حیوانات می‌کند. اگر آرتور پس از کشتن جانور او را داخل کیف خودش بگذارد، آن جاندار به دسته اول تعلق دارد. اگر پس از شکار آن را از یک طرف اسب خود بیاویزد، قطعا متعلق به دسته دوم است. جانوران دسته متوسط و بزرگ هر دو در پشت اسب قرار می‌گیرند و به همین دلیل تشخیص‌شان شاید فقط با مقایسه اندازه‌هایشان قابل درک باشد. در نهایت هم نوبت به جانداران غول‌پیکر می‌رسد که علاوه بر جثه بزرگ‌شان، بهترین راه برای تشخیص این است که آرتور اصلا نمی‌تواند گوشت این دسته از حیوانات را همراه خود حمل کند و فقط پوست آن را با خود برده و به پشت اسبش می‌اندازد.

با شکارهای خود چه کار کنید

حالا که با این همه زحمت و مشقت بهترین شکارها را نصیب خود کردید و آرتور هم به یکی از شکارچیان ماهر غرب وحشی تبدیل شد، نوبت آن است که ببینیم چه کارهایی می‌شود با این پوست‌ها و جانداران ارزشمند انجام داد. بازی گزینه‌های مختلفی را پیش روی شما می‌گذارد که به ترتیب به هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

 1. اولین و راحت‌ترین گزینه خوردن گوشت جانوران است. شما می‌توانید با ایجاد یک کمپ در هرجایی، گوشت حیواناتی را که شکار کرده‌اید، بپزید و میل کنید.
 2. راه‌حل بعدی، فروختن این شکارها به قصاب‌هایی است که در هر شهری می‌توانید یکی پیدا کنید. دقت کنید که همواره جنازه کامل یک جاندار بیشتر از فقط پوستش ارزش خواهد داشت. همچنین تعداد ستاره‌های پوست نیز در پولی که به‌دست می‌آورید دخیل هستند. نکته مهم دیگر که شاید خیلی به‌دردتان بخورد، این است که فروش حیواناتی که در برخی نقاط کمیاب هستند، پول بیشتری ازآن شما خواهد کرد. به همین دلیل، اگر جانداری را در نزدیکی یک شهر شکار کردید، بهتر است آن را در شهر دیگر و در جایی به فروش برسانید که گونه موردنظر جزو جانوران نادر تلقی شود. برای مثال، گوزن‌های موس که بزرگ‌ترین نوع گوزن‌ها هستند، در شهر سنت دنیس گونه بسیار کمیابی محسوب می‌شوند و به همین دلیل هم ارزش بالایی دارند.
 3. اگر فکر می‌کنید که آرتورِ شما نباید خیلی هم به فکر جیب خودش باشد، پس بهتر است شکارهای خود را به اردوگاه ببرید و به تنها قصاب آشنای خود یعنی پیرسون اهدا کنید. گوشت حیواناتی که اهدا می‌کنید آمار غذای کمپ را بالا می‌برد و با جمع کردن تعدادی پوست هم می‌توانید چادرها و دیگر لوازم کمپ را ارتقا دهید.
 4. در نهایت نیز اگر به دنبال آیتم‌ خاصی هستید، می‌توانید شکارهای خود پیش مال‌دزدها (Fence) ببرید تا برای شما لوازم ویژه‌ای را از طریق این پوست‌ها بسازند که در جاهای دیگر پیدا نمی‌شود. البته توجه داشته باشید که امکان مراوده با مال‌خرها پس از پشت سر گذاشتن مرحله The Spines of America در فصل دوم بازی ایجاد خواهد شد.
 5. پس از صید ماهی‌های لجندری، سریعا و قبل از اینکه خراب شوند آن‌ها را به اداره پست ببرید و به فروش برسانید. توجه کنید که ماهی‌های لجندری نیز همانند جانوران لجندری فقط یک بار قابل صید هستند.

شکار جانوران لجندری

با وجود تمام مواردی که تاکنون برای بالابردن کیفیت شکار اشاره کردیم، ارزشمندترین موجودات و شکارها در دنیای رد دد ریدمپشن 2 مربوط به جانداران لجندری است که در مجموع 16 مورد از آن‌ها وجود دارد که 10 موردشان به طور آزادانه و پس از فصل اول در دسترس هستند، اما باقی موارد در جریان مراحل یا چالش‌های مستر هانتر آزاد می‌شود.

 • خرس گریزلی لجندری با وارد شدن به مرحله Exit Pursued By a Bruised Ego در فصل دوم آزاد می‌شود.
 • شیر کوهی، گوزن شاخ‌چنگالی و بوفالوی لجندری نیز همگی با به پایان رساندن فصل ششم بازی در جهان بازی قابل دسترسی خواهند بود.
 • پلنگ جیاگارو لجندری با رسیدن به رتبه 9 در مستر هانتر قابل شکار خواهد بود.
 • تمساح بول‌گیتور لجندری با پشت سر گذاشتن مرحله Country Pursuits در فصل چهارم در دسترس قرار می‌گیرد.

علاوه بر اینکه از فروش پوست حیوانات لجندری پول زیادی به جیب می‌زنید، بلکه آیتم‌هایی که از کرافت کردن آن‌ها به‌دست می‌آید بسیار کمیاب هستند؛ به‌ویژه اگر آن‌ها را پیش مال‌دزدها و بازار سیاه ببرید، می‌توانید لوازم وسوسه‌کننده‌ای را برای خود دست و پا کنید. با این حال، شکار این نوع جانداران چندان آسان نیست و باید پیش از شروع، مقدماتی را فراهم کنید.

مقدمات لازم برای شکار جانداران لجندری:

شکار این دسته از جانوران تفاوت‌هایی با شکارهای عادی خواهد داشت. اولا اینکه اگر جاندار موردنظر درنده باشد، قطعا تهدید بزرگی برای جان شما به حساب می‌آید و باید سعی کنید قبل از اینکه خودتان تبدیل به یک طعمه شوید، کار حیوان را تمام کنید. نکته مثبت اینجا است که نحوه شکار کردن در مورد جانوارن لجندری هیچ تاثیری روی کیفیت نهایی شکار و ارزش آن ندارد و به همین دلیل هم آزاد هستید تا با هر روشی از پرتاب دینامیت گرفته تا به رگبار بستن حیوانات بیچاره، آن‌ها را از پای درآورید و باز هم صاحب یک پوست باارزش و کمیاب شوید. با این حال، هنوز هم قبل از رفتن به سراغ یکی از لجندری‌ها باید حتما نگاهی به قابلیت‌ها و آیتم‌های خود داشته باشید.

اول از همه، حتما نوار مربوط به توانایی Dead Eye را تا آخر پر کنید تا در شرایط اضطراری که در معرض حمله جانور هستید، به خوبی از این قابلیت برای ضربه زدن به جانور استفاده کنید. همچنین بهتر است که در ویژگی دد آی به سطح 4 دست پیدا کنید تا در هنگام استفاده به شما نشان دهد که شلیک به کدامیک از اندام‌های جاندار می‌تواند صدمه‌ای اساسی به آن وارد کند. علاوه بر این، حتما با سلاح‌هایی قوی مثل شاتگان، اسنایپر رایفل یا تیروکمان با تیرهای ارتقایافته و سمی سراغ شکار لجندری‌ها بروید تا سریع‌تر کار را یک‌سره کنید. در نهایت هم حتما به خاطر داشته باشید که شما فقط و فقط یک بار می‌توانید جانوران لجندری را شکار کنید، بنابراین پس از شکار بدون هیچ فوت وقتی پوست و بقیه اندام‌های به‌دردبخور جانور را بردارید و اگر قصد کرفت کردن آیتم‌های ویژه‌ای را دارید، سریع به سمت Fenceها حرکت کنید. البته اگر شما یک حیوان لجندری را بکشید ولی آن را لوت نکنید، آیتم‌هایی که از طریق این شکار قابل دست‌یابی هستند به منوی فروشنده‌هایی که با نام Trapper در بازی شناخته می‌شوند، اضافه خواهد شد.

دیگر مواردی که باید رعایت کنید، به پر بودن نوارهای استقامت و سلامتی مربوط می‌شود. همچنین همیشه یادتان باشد که پیش از پیاده شدن از اسب خود، تمام سلاح‌های ضروری را با خودتان حمل کنید و حتما هم به اندازه کافی در اسب‌تان جای خالی داشته باشید تا بتوانید تمامی اندام‌های به‌دردبخور جانور را با خود حمل کنید. به یاد داشته باشید که جانوران لجندری همواره بزرگ‌تر از گونه‌های مشابه خود هستند و معمولا هم رنگشان سفید است. همیشه برای شکار لجندری‌ها باید مسیری که آن‌ها طی کرده‌اند را به کمک توانایی Eagle Eye دنبال کنید تا در نهایت به محلی که جاندار قرار دارد برسید و توجه داشته باشید که این مسیر را به حالت خم شده و آرام طی کنید. اگر در حین کشتن یک جانور لجندری جان خود را از دست بدهید، دوباره در همان نزدیکی زنده خواهید شد، اما ممکن است که جاندار کمی دورتر فرار کرده باشد. ضمنا، سعی کنید در نزدیکی‌های محل حیوانات لجندری با دیگر جانوران درگیر نشوید، چرا که باعث می‌شود مسیر حرکت لجندری برای مدتی ناپدید شود.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مهدی
پاسخ دهید یکشنبه 3 شهریور 1398

سلام چرا من وقتی که میرم اصطبل سنت دنیس اسب عرب سیاه نیستش

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,