شاید زمانی که ساخت و توسعه نسخه دوم بازی Red Dead Redemption تایید شد، هیچ کدام از ما فکرش را هم نمی‌کردیم که این بازی یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های ساخته شده به دست راکستار تا امروز باشد. اما هر چه اطلاعات بیشتری از این بازی منتشر می‌شود می‌بینیم که این موضوع حقیقت دارد و Red Dead Redemption 2 واقعا بزرگ‌ترین عنوانی است که تا به حال راکستار ساخته.

خوشبختانه تا به حال اطلاعات زیادی از Red Dead Redemption 2 به دست آورده‌ایم و به لطف همین اطلاعات منتشر شده هم تقریبا به این حقیقت رسیده‌ایم که این بازی قرار است یکی از بزرگ‌ترین بازی‌هایی باشد که تا به حال به دست راکستار ساخته شده است طوری که حتی از عنوان محبوبی نظیر GTA V که یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ است، نیز ممکن است بزرگ‌تر و عمیق‌تر باشد. این اطلاعات به ما ثابت کردند که هیجان و انگیزه بالای ما برای تجربه این بازی کاملا منطقی است و ما قرار است نه تنها یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های تعطیلات پیش رو را تجربه کنیم بلکه احتمالا یکی از بهترین بازی‌های نسل هشتم را هم تجربه خواهیم کرد. در ویدیوی جدیدی که توسط PlayStation Access در کانال رسمی YouTube پلی‌استیشن بریتانیا منتشر شده، آن‌ها برخی از اطلاعاتی که تا به حال از این بازی تایید شده را گرد هم آورده‌اند و چیزهای بسیار جالبی را در این رابطه مطرح کرده‌اند.

برای عده‌ای که شاید تا به حال زیاد از Red Dead Redemption 2 نشنیده‌اند، باید اعلام کنم که این بازی قرار است یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های ساخته شده به دست راکستار باشد. خودتان می‌دانید که راکستار یکی از بزرگ‌ترین و بهترین شرکت‌های فعال در حوزه سرگرمی و ساخت بازی‌های ویدیویی است. بنابراین یقینا با یکی از بزرگ‌ترین و پرهزینه‌ترین بازی‌های تاریخ سر و کار داریم. این بازی قرار است بزرگ‌ترین دنیایی که تا به حال راکستار خلق کرده را داشته باشد که برای تحقق این موضوع، قطعا باید بزرگ‌ترین نقشه‌ای که تا به حال در بازی‌های راکستار ساخته شده را هم داشته باشد. همانطور که در ویدیوی زیر هم می‌تواند دید، کاملا غیر قابل تصور است که این بازی قرار است بزرگ‌ترین نقشه بین همه بازی‌های راکستار را داشته باشد، مخصوصا با این نکته که اغلب اوقات شما سوار بر اسب خود، در حال گشت و گذار در دنیای وسیع بازی هستید.

نکته جالب‌تر این جا است که راکستار حتی به این‌ها هم بسنده نکرده و در حال به کار گیری تمام سعی خود است تا هر چه بیشتر دنیای این بازی را زنده و پویا نشان دهد که در آن مردم دایما در حال تعامل با یکدیگر هستند. بی شک NPCهای پویا و غیر قابل پیش بینی که همانطور که در گذشته هم سازندگان این بازی اشاره کرده بودند، از نقش حیاتی و مهمی در Red Dead Redemption 2 برخوردارند، نقش بزرگی در تحقق این امر ایفا می‌کنند. اما اطلاعات اضافی و جدید این بازی هر بار نشان می‌دهند که موضوع از این که هست هم قرار است بزرگ‌تر و پیچیده‌تر باشد طوری که هیچ چیز در دنیای این بازی سطحی کار نشده باشد و در حد بالاترین استانداردهای ممکن کار شده است. برای مثال اجساد حیوانات (و احتمالا انسان‌های) مرده که به جای چال و دفن شدن در دنیای بازی به حال خودشان رها شده‌اند، به جای غیب شدن سر جای خود باقی خواهند ماند و به مرور زمان طعمه موش‌ها و حیوانات موزی دیگر می‌شوند تا دیگر اثری از آن‌ها باقی نماند که پس از آن هم باعث جمع شدن لاشخورهایی نظیر کایوت‌ها و یا حتی حشرات خواهند شد.

راکستار برای این که مطمئن شود بازی‌بازان از محیط بازی لذت تمام و کمال را می‌برند حالت HUD را هم به این بازی اضافه کرده تا محیط‌های واقعی تا حد ممکن واقعی و طبیعی به نظر برسند که البته شما می‌توانید در تنظیمات بازی هم این گزینه را خاموش کنید. اما از آنجایی که محیط‌های این بازی تا حد بسیار زیادی زیبا هستند، قطعا شما با خاموش کردن آن نشان می‌دهید که علاقه چندانی به طبیعت و محیط‌های زیبای بازی ندارید و هدفتان از انجام آن چیز دیگری است. البته زمانی که به جنگل‌های این بازی سر بزنید، شاید احساس کنید که خاموش کردن این گزینه برایتان بهتر باشد چون در این صورت نورپردازی بازی یکنواخت خواهد شد و دایما دچار تغییر نخواهد شد.

شما می‌توانید همه اطلاعاتی که تا به حال از این بازی تایید شده را در ویدیوی زیر مشاهده کنید. Red Dead Redemption 2 در تاریخ جمعه ۴ آبان ماه سال جاری برابر با ۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های اکس‌باکس، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

منبع :

GAMINGBOLT

752 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,