دیگر برای هیچ کس غافلگیر کننده نیست که بگویم عنوان بی نظیر Red Dead Redemption 2 چپ و راست در حال شکستن رکوردهای تازه و باورنکردنی جدید است و همه شما دیگر تا امروز حداقل یک بار خبر موفقیت‌های بی شمار این بازی را شنیده‌اید. پس از این که این بازی توانست موفق‌ترین شروعِ هفته اول را در تاریخ مدیاهای سرگرمی به نام خودش به ثبت برساند و پس از آن هم تنها با فروش هشت روز خود توانست ۱۷ میلیون نسخه به فروش برساند و رکورد کل فروش نسخه قبلی خود را بشکند، امروز رکورد جدیدی ثبت کرده است.

حال خبرهای تازه‌ای از این بازی به دستمان رسیده که موفقیت‌های تجاری بیشتر و بزرگ‌تر این بازی را نشان می‌دهد. مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، یکی از معروف‌ترین تحلیلگران صنعت بازی‌های ویدیویی، که در گروه آماری آمریکایی NPD مشغول به کار است، (از طریق VentureBeat) اظهار کرد که عنوان Red Dead Redemption 2 توانسته در اولین ماه عرضه خود در آمریکا، ۳ برابر بیشتر از نسخه اولیه خود یعنی Red Dead Redemption که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ به انتشار رسیده بود، به فروش برسد تا کم کم از هر نظر موفق‌تر و پرفروش‌تر از نسخه قبلی خود عمل کند.

نکته عجیب و باورنکردنی و در واقع شگفت انگیز این موضوع این جا است که این میزان از فروش، تنها با وجود محاسبه ۹ روز از فروش این بازی به حساب آمده است و این بازی برای این که به فروش ۳ برابری نسبت به نسخه اولیه خود برسد، تنها ۹ روز از ۳۰ روز ماه، فرصت نیاز داشته است که واقعا شگفت انگیز و نشان دهنده عظمت این بازی است. همچنین پیسکاتلا به این موضوع نیز اشاره کرده است که در نتیجه این، عنوان Red Dead Redemption 2 بلافاصله پس از عرضه خود تبدیل به دومین بازی پرفروش در آمریکا شده است و در یک قدمی عنوان Call of Duty: Black Ops 4 قرار گرفته که هر دو جزو پرفروش‌ترین بازی‌های ماه اکتبر ۲۰۱۸ نیز در آمریکا بوده‌اند؛ با این تفاوت که RDR 2 تنها فروش ۴ روز خود را در ماه اکتبر به ثبت رسانده و Black Ops 4 فرصت بسیار بیشتری نسبت به آن داشته و به همین جهت هم در این لیست بالاتر از آن قرار گرفته است.

باید ببینیم که در ادامه سال و جدی‌تر شدن رقابت این دو رقیب سرسخت، کدام یک موفق می‌شود به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۸ در آمریکا به انتخاب برسد. مت پیسکاتلا در مورد آمار فروش RDR 2 گفت:

فقط با حساب ۹ روز از فروش آن، Red Dead Redemption 2 دومین بازی پرفروش ماه اکتبر ۲۰۱۸ است و همینطور تا الان هم دومین بازی پرفروش امسال. فروش ماه اول Red Dead Redemption 2 بیش از ۳ برابر بیشتر از نسخه اولیه آن بوده است که در ماه می سال ۲۰۱۰ به انتشار رسیده بود.

اگر برایتان سوال است که دلیل این همه سر و صدا و جنجالی که این بازی به وجود آورده چیست، کافی است فقط نگاهی داشته باشید به نقد و بررسی این بازی که توسط همکارم تهیه و نوشته شده است و یا میانگین نمرات آن را از این آدرس مشاهده کنید تا کاملا قانع شوید که این همه شلوغی برای چیست. Red Dead Redemption 2 عنوانی است که توانسته بالاترین میانگین نمرات را در بین همه بازی‌های نسل هشتم، هم از نظر منتقدین و هم از نظر کاربران و بازی‌بازان به دست بیاورد. با این حال با نزدیک شدن به زمان عرضه Red Dead Online، آنچنان هم بی راه نیست که انتظار داشته باشیم موفقیت‌های این بازی برای مدتی طولانی همینطور ادامه داشته باشد و تکرار شود. چنین بازی‌هایی شاید در هر نسل فقط یک یا دوبار دیده شوند پس بهتر است هر طور که هست، نهایت لذت را از آن‌ها ببریم چون دیگر مشخص نیست که نمونه آن را چه زمانی تجربه کنیم.

منبع :

GAMINGBOLT

760 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,