زمانی که صحبت از ساخت دنیای بازی‌ها می‌شود، فکر نمی‌کنم که بتوان شرکت دیگری به جز راکستار (Rockstar) را به خاطر آورد که به این اندازه به طراحی جزئیات بازی‌های خود توجه و وسواس نشان دهد. بله شرکت‌هایی نظیر نینتندو، بتزدا و حتی سی‌دی پراجکت رد هم هستند که بازی‌های پرجزئیاتی ارایه می‌کنند اما احتمالا شما هم با هم هم‌عقیده هستید که راکستار در صدر آن‌ها قرار دارد.

در حقیقت شرکت‌هایی که نام برده شد، همه و همه بازی‌های بسیار ارزشمند و بسیار خوبی در طی سال‌های گذشته در اختیار ما قرار داده‌اند اما حقیقتا راکستار را باید در راس آن‌ها قرار داد.

به نظر می‌رسد که Red Dead Redemption 2 قرار است باز هم راکستار را به نوک قله‌های افتخار برساند چرا که توجه به جزئیات در این بازی به حدی رسیده که واقعا دیگر دیوانه کننده است. اکنون ما مثال دیگری هم برای اثبات این موضوع در اختیار داریم. وبسایت IGN در پیش نمایش خود از این بازی آورده است که حیات وحش این بازی رفتار خود را بر اساس این که در چه زمانی از سال قرار داریم، تغییر خواهد داد. مثلا رفتار یک خرس می‌تواند در طول زمستان تهاجمی‌تر از فصل‌های دیگر که شکار زیادی در دسترس دارد، باشد. معمولا زمستان فصلی است که برخی از حیوانات به خواب زمستانی می‌روند که بر این اساس غذای کم‌تری وجود دارد و ممکن است باعث وحشی‌تر شدن برخی از حیوانات دیگر شود. این فقط یک نمونه مثال از این موضوع است. مثال‌های دیگر را خودمان تا کم‌تر از یک ماه دیگر متوجه خواهیم شد.

این موضوع واقعا یک موضوع جزئی است. اگر چنین چیزی در بازی وجود نداشت، واقعا چه کسی متوجه آن می‌شد؟ حقیقتا بازی‌های راکستار را چندین قدم جلوتر از سایر بازی‌ها می‌توان دانست که به خوبی باعث پیشرفت این صنعت می‌شوند؛ این موضوع غیر قابل انکار است. این نمونه مسائل نشان می‌دهد که چرا بازی‌های راکستار به چنین سطحی از موفقیت دست پیدا می‌کنند و یکی از یکی بهتر هستند. نمونه بارز آن Grand Theft Auto V است که پس از گذشت حدود ۶ سال از عرضه‌اش، هنوز جزو پرفروش‌ترین بازی‌های دنیا است. البته خود راکستار توقع ندارد که Red Dead Redemption 2 به اندازه Grand Theft Auto V فروش کند اما خب قطعا با یکی از پرفروش ترین بازی‌های نسل هشتم رو به رو هستیم.

Red Dead Redemption 2 کم‌تر از یک ماه دیگر یعنی در تاریخ ۴ آبان ماه برابر با ۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی برای ایکس‌باکس وان و پلی‌استشین ۴ عرضه خواهد شد. عرضه این بازی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی هنوز مشخص نیست اما به احتمال زیاد شاهد عرضه آن برای رایانه‌های شخصی نخواهیم بود.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,