چیزی در حدود 2 سال است که مایکروسافت زبان طراحی فلوئنت را معرفی کرده است. طی این مدت این زبان طراحی مدرن راه خود را به بسیاری از محصولات نرم‌افزاری این شرکت و به خصوص ویندوز 10 باز کرده است. اخبار جدید حکایت از این دارند که این زبان طراحی در نیمه دوم سال جاری و احتمالا در به‌روزرسانی 20H1 رسما رونمایی خواهد شد.

در کنفرانس بیلد 2 سال پیش بود که مایکروسافت زبان طراحی فلوئنت را برای اولین برای معرفی کرد. از آن زمان تاکنون این زبان طراحی مدرن در بسیاری از محصولات نرم‌افزاری این شرکت و بالاخص ویندوز 10 خودنمایی کرده است. طی این چند سال بسیاری از نرم‌افزارهای بومی مایکروسافت در کنار بخش‌های مختلف ویندوز 10 با این زبان طراحی به‌روز شده‌اند.

خبر خوش برای کاربران ویندوز 10 این که مرورگر فایل یا فایل اکسپلورر بومی ویندوز 10 نیز بالاخره قرار است بیش از گذشته از این زبان طراحی بهره گیرد. در اینجا بد نیست یادآوری کنیم که فایل منیجر ویندوز از زمان ویندوز 7 تاکنون تقریبا بدون تغییر مانده و افزوده شدن رنگ مشکی به تم آن بزرگترین تحول آن در چند سال اخیر بوده است.

اخبار و شایعات حکایت از آن دارند که سال جاری زمانی است که قرار است بالاخره Fluent Design به‌صورت گسترده راه خود را به فایل اکسپلورر ویندوز 10 باز کند. دومین به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 10 یعنی20H1 که در فصل پاییز از راه خواهد رسید این تحول بزرگ را در فایل اکسپلورر ویندوز 10 ایجاد خواهد کرد.

با این تغییر بخش‌های مختلف ویندوز 10 هماهنگی بیشتری با یکدیگر پیدا خواهند کرد که یقینا در بهبود تجربه کاربری و نمای کلی این سیستم عامل نقشی بزرگ خواهد داشت. 

در حال حاضر مشخص نیست که ظاهر فایل اکسپلورر بعد از دریافت این به‌روزرسانی چگونه خواهد شد. شاید طرح مفهومی که مایکل وست پیشتر طراحی کرده و در این خبر قابل مشاهده است، آشکارترین چیزی باشد که می‌توانیم تصور کنیم.

برای مشاهده و تجربه کار با فایل اکسپلورر جدید البته لازم نیست تا فصل پاییز صبر کنیم، چرا که کاربران ویندوز اینسایدر به‌زودی در بیلدهای آزمایشی این به‌روزرسانی بدان دسترسی خواهند داشت.

منبع :

MSPU

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
MojtabaHere
پاسخ دهید دوشنبه 6 فروردین 1398

به به بالاخره مشکل برطرف شد 🙂
رابط کاربری توییتر آپدیت شده.

yasahr
پاسخ دهید دوشنبه 6 فروردین 1398

سلام خسته نباشید
تقویمی ک هر سال درست می کردید واسه ویندوزامسالم درست کنید لطفا خیلی خوب بود

محسن توکلی نیا
پاسخ دهید چهارشنبه 8 فروردین 1398

سلام یاشار جان، این تقویم رو اسفند ماه در سایت زدیم. از این لینک می‌توانید مطلبش رو مشاهده کنید.
http://winphone.ir/1398-calendar-events/

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,