یکی از نقاط کلیدی در شیوه جدید کسب درآمد مایکروسافت تمرکز ویژه بر تجارت ابری است، ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت شعار “ابرهوشمند” را برای سال گذشته انتخاب کرده بود. جدیدترین بررسی‌های از وضعیت بازار تجارت ابری نشان می‌دهد که مایکروسافت توانسته موفقیت بسیار چشمگیری در این عرصه کسب کند.

مایکروسافت و آمازون در غول دنیای فناوری به تنهایی بخش عمده از تجارت ابری دنیا را در اختیار دارند، از زمان روی کار آمدن نادلا در مایکروسافت، این شرکت توجه ویژه‌ای به این فناوری داشته و به‌تبع آن میزان درآمد ردموندی‌های از این تجارت رشد چشمگیری پیدا کرده است. اکنون تجارت ابری نقش گاو شیرده این شرکت را پیدا کرده و به پرسودترین بخش از تجارت این شرکت تبدیل شده است.

برطبق جدیدترین بررسی‌های موسسه کی بانک، مایکروسافت نه‌ تنها توانسته درآمد تجارت ابری خود را افزایش دهد، بلکه توانسته بخشی از بازار تنها رقیب مطرح خود در این عرصه یعنی آمازون را نیز از آن خود کند. ظاهرا مایکروسافت اَژور توانسته در سه ماهه انتهایی سال 2017 بخشی از مشتریان سنتی پلتفرم ابری آمازون را به‌سوی خود جلب کند.برطبق بررسی‌های این موسسه سهم پلتفرم ابری آمازون یعنی AWS در سه ماهه آخر سال گذشته به 62 درصد کاهش یافته است، این در حالی است که میزان سهم این شرکت از این بازار پرسود در سال 2016، 68 درصد بوده است که به‌معنی کاهش 6 درصدی سهم این شرکت در بازار بوده است. در همین بازه زمانی نیز سهم پلتفرم ابری مایکروسافت در بازار از 16 درصد به 20 درصد افزایش پیدا کرده است، که در عمل نشان‌دهنده این مسئله است که مایکروسافت توانسته بخش قابل توجهی از سهم رقیب قدر خود در بازار تجارت ابری را ببلعد.

موسسه کی بانک برآورد کرده که میزان درآمد مایکروسافت از تجارت ابری در سال گذشته میلادی 3.7 میلیارد دلار بود که در قیاس با سال گذشته افزایش حیرت آور دو برابری را نشان می‌دهد. موسسه گارتنر که از دیگر رصدکنندگان بازارهای مالی دنیا است نیز در مجموع روند رو به رشد تجارت ابری را در سراسر دنیا پیش‌بینی کرده و باور دارد که این رشد در سال جدید میلادی نیز ادامه خواهد داشت.

 

منبع :

MSPU

844 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,