اخبار

سه اپلیکیشن از پنج اپلیکیشن برتر تجاری موبایل متعلق به مایکروسافت است اپلیکیشن های تجاری در تسخیر مایکروسافت

بحث حضور مایکروسافت در بازار گوشی های هوشمند یکی از آن موارد بسیار داغی است که همواره توجه شما مخاطبان عزیز وینفون را به‌خود جلب کرده است. عدم ارایه دستگاه جدید و به‌روزرسانی های عمده مسئله ای که باعث گله بسیاری از کاربران گوشی های ویندوزی شده است. تمام این موارد البته به معنی عدم حضور مایکروسافت در کلیت بازار گوشی های هوشمند نیست، چرا که در حال حاضر سه اپلیکیشن از پنج اپلیکیشن برتر تجاری متعلق به مایکروسافت است، که در نوع خود آماری جالب است

ویندوز 10 موبایل در شرایط مطلوبی به‌سر نمی‌برد، پلتفرم موبایل مایکروسافت در حال حاضر حضور بسیار کمرنگی در بازار گوشی های هوشمند دارد، اما این مسئله به‌معنی عدم حضور این شرکت در کلیت این بازار نیست. در حال حاضر سه اپلیکیشن از پنج اپلیکیشن برتر تجاری متعلق به مایکروسافت است که به‌خوبی نشان از توان نرم افزاری بسیار بالای این غول نرم افزاری دارد.

مایکروسافت را می‌توان شرکت شماره یک دنیا در عرصه تولید اپلیکیشن های موبایل دانست، این مسئله بالاخص در زمینه اپلیکیشن های تجاری و سازمانی نمود دارد و مایکروسافت و اپلیکیشن های آن را باید انتخاب شماره یک کاربران سازمانی دانست.

برطبق گزارشی که اخیرا موسسه CCS منتشر کرده، مایکروسافت اکنون صاحب سه اپلیکیشن از پنج اپلیکیشن موبایل محبوب میان مشتریان سازمانی است. گل سرسبد اپلیکیشن های تجاری این شرکت مجموعه آفیس 365 است که با اقتدار در صدر پرکاربردترین و محبوب ترین اپلیکیشن های تجاری موبایل قرار دارد،  این اپلیکیشن توسط 39 درصد از کارمندان شرکت ها و سازمان ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. رتبه دوم این فهرست نیز متعلق به مایکروسافت است، اپلیکیشن لینکدین با 35 درصد در رده دوم قرار دارد. دیگر اپلیکیشن محبوب این شرکت نسخه تجاری اسکایپ است که در واقع گزینه شماره یک سازمان ها برای برقراری جلسات مجازی آنلاین محسوب می‌شود.

البته اپلیکیشن های ذکر شده تنها اپلیکیشن های مایکروسافت در این عرصه نیستند، چرا که این شرکت اپلیکیشن های دیگری نظیر Yammer و Microsoft Teams نیز از در شمار محصولات ردموندی ها محسوب می‌شوند. البته این موفقیت نقطه توقف مایکروسافت نخواهد بود، چرا که این شرکت همچنان در پی توسعه اپلیکیشن های مختلف تجاری برای طیف گسترده ای از تجارت ها است. برای مثال تنها در 12 ماه گذشته این شرکت اپلیکیشن های تجاری زیر را عرضه کرده است:

  • Microsoft Connections: اپلیکیشنی برای تسهیل استفاده از سرویس بازاریابی ایمیل.
  • Microsoft Listings: اپلیکیشنی برای انتشار اطلاعات یک کسب و کار در سایت های پر مخاطب.
  • Microsoft Invoicing: اپلیکیشنی برای انجام امور مالی که صدور فاکتور و دریافت هزینه ها را بسیار ساده کرده است.
  • Microsoft Bookings: اپلیکیشنی برای نوبت دهی و تنظیم قرار ملاقات با مشتریان سازمان و شرکت.
  • Outlook Costumer Manager: اپلیکیشنی مناسب برای مدیریت هوشمند مشتریان، به خصوص در کسب و کارهای کوچک.
  • MileIQ: اپلیکیشنی پیشرو در زمینه ردیابی و سنجش مسافت طی شده.

در آینده باید انتظار اپلیکیشن های موبایل بیشتری از سوی مایکروسافت را داشت. این مسئله در نهایت باعث تداوم حفظ جایگاه مایکروسافت به‌عنوان غول نرم افزاری دنیا خواهد شد.

منبع :

MSPU

1145 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,