در مقاله ” کنفرانس بیلد 2019 احتمالا شاهد ورود Windows Core OS و Lite نخواهد بود.” که در روز سه شنبه در سایت وینفون منتشر شد گزارش شده که مایکروسافت در مورد ویندوز لایت (Windows Lite) و Windows Core OS در بیلد 2019 صحبتی به میان نیاورده است، و اظهار می‌دارد که این سیستم عامل به این زودی منتشر نخواهد شد.

اکنون Zac Bowden نویسنده سایت WC جزئیات بیشتری به این خبر اضافه کرده است. برطبق منابع وی، ویندوز لایت هنوز قادر به اجرای اپلیکیشن‌های Win32 نیست، و این مسئله بسیار مهمی است چرا که مرورگر جدید اج مبتنی بر کرومیوم، چنین اپلیکیشنی است و این مرورگر بخش جدایی ناپذیر این سیستم عامل است.

بنا به گزارش، از بین بردن مرورگر اج (Edge) قدیمی چوب لای چرخ گذاشتن توسعه ویندوز لایت بوده، که کاملا با اج تجمیع شده بود.

آنها همچنین گزارش میکنند، از آنجایی که این سیستم عامل مبتنی بر فریمور، مانند ویندوز موبایل است نسبت به سیستم عاملی مانند ویندوز 10 که مبتنی بر ISO است، ممکن است پیش نمایش عمومی قبل از انتشار نداشته باشد، . بنا به گزارش‌های رسیده این سیستم عامل بر روی سرفیس گو (Surface Go)، سرفیس پرو 4 ، 5 و 6 (Surface Pro) آزمایش شده است.

ویندوز لایت ممکن است در تابستان تحت آزمایشات داخلی گسترده‌تری قرار بگیرد، اما ممکن است در اوایل سال 2020 تنها یک انتشار عمومی بر روی دستگاه‌ها ، و احتمالا لپ تاپ دو نمایشگر Centaurus دریافت کند.

این گزارش شامل چندین خبر بد کوچک هم می‌باشد، و آن اینکه به نظر می‌رسد کار بر روی آوردن اپلیکیشن‌های win32 به Windows Core OS در مراحل اولیه باشد، که نشان می‌دهد کاری بسیار پیچیده است و بنابراین بی ثبات تر از آن است که انتظار می‌رفت. دومین خبر این است که در حال حاضر هیچ طرح قابل اطمینانی برای آزمایش عمومی وجود ندارد، و این بدان معناست که احتمالا مایکروسافت محصول اولیه ایده‌آلی ارائه نخواهد کرد.

کاربران عزیز وینفون آیا به مایکروسافت اعتماد دارید که چیز مفیدی با ویندوز لایت ارائه کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hamed
پاسخ دهید جمعه 13 اردیبهشت 1398

ویندوزی كه اپ وین 32 اجرا نكنه قطعا محصولی كه ارائه میشه با اون سیستم عامل مورد اقبال قرار نمیگیره و می بازه نمونش زیاده ویندوزارتی ویندوز اس كه تبدیل شد به اس مود و ویندوزموبایل و…و چه خوب كه كنار گذاشته شدن ادج قدیم باعث شده ویندوز لایت تعویق بخوره و تا تبدیل به یه ویندوز واقعی بشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,