_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

حجم Resident Evil 2 روی PC مشخص شد

به عنوان یک پروژه بلند پروازانه و یک عنوان بازسازی شده که روی یکی از بهترین و قدرتمندترین موتورهای گرافیکی حال حاضر بازار ساخته شده است، شاید انتظار داشته باشید که Resident Evil 2 هم نیازمند فضای مورد نیاز زیادی باشد و حجم زیادی روی سیستم شما اشغال کند. به هر حال درست است که این روندی است که کپکام (Capcom) در اکثر بازی‌های خود دنبال می‌کند اما به نظر می‌رسد که این بار مثل همیشه نیست و قضیه Resident Evil 2 فرق می‌کند. در ادامه جزئیات بیشتری از حجم نسخه رایانه شخصی این بازی در اختیار شما قرار خواهم داد.

هنوز مدت زمان زیادی نگذشته که ما فهمیدیم این بازی نیاز به ۲۱ گیگابایت فضای خالی روی کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس وان دارد. به همین ترتیب، فضای مورد نیاز این بازی روی پلتفرم رایانه شخصی نیز اعلام شده که رقم مشابهی را تقریبا نشان می‌دهد.

همانطور که اشاره کردم، حجم این بازی روی پلتفرم رایانه‌های شخصی تقریبا نزدیک به نسخه ایکس‌باکس وان آن است و زیاد تفاوتی بین آن دو وجود ندارد. در واقع تنها تفاوتی که اینجا وجود دارد این است که نسخه رایانه شخصی Resident Evil 2 Remake کمی حجم بیشتری دارد که با توجه به نسخه‌ی بازی، منطقی هم به نظر می‌رسد چون معمولا نسخه رایانه شخصی دارای مشخصاتی است که آن را حجیم‌تر از سایر نسخه‌های بازی می‌کند. اگر بخواهم دقیق‌تر اشاره کنم، عنوان Resident Evil 2 Remake نیاز به ۲۶ گیگابایت فضای خالی روی حافظه سیستم شما دارد. این را صفحه‌ی رسمی این بازی در شبکه استیم نشان می‌دهد. به طور شگفت انگیزی، این حجم برای یک عنوان AAA کم به نظر می‌رسد، مخصوصا برای عنوانی که تا این حد بلند پروازانه ساخته شده است. خوب است که بدانید نباید آنچنان حجم زیادی را قبل از این که به انجام بازی بپردازیم، برایش دانلود کنیم؛ چیزی که مدتی طولانی است توسط استودیوهای سازنده بازی‌های ویدیویی فراموش شده است و از یاد برده‌اند که هنوز هم می‌توان عناوین بزرگ و AAA با کیفیتی با حجم معقول ساخت.

با این حال هم همین اواخر ما متوجه شدیم که نسخه رایانه شخصی عنوان Resident Evil 2 از قفل Denuvo DRM استفاده خواهد کرد و همینطور لیست تروفی و اچیومنت‌های آن نیز پیش از این که به عرضه رسمی برسد، در فضای مجازی لو رفته و باعث شده که بخشی از بازی برای عده‌ای که پیگیر هستند، فاش شود اما ما برای جلوگیری از اسپویل، آن را تا زمان عرضه رسمی بازی پوشش نخواهیم داد.

عنوان Resident Evil 2 در تاریخ ۵ بهمن ماه سال جاری برابر با ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی به انتشار خواهد رسید اما با این حال و با وجودی که فاصله زیادی با عرضه بازی نداریم، اما تا چند روز آینده می‌توانیم منتظر عرضه نسخه‌ای آزمایشی (دمو) از این بازی باشیم که سی دقیقه فرصت بازی به شما خواهد داد و برای هر سه پلتفرم مقصد این بازی نیز به انتشار خواهد رسید. با تجربه این نسخه آزمایشی می‌توان به درک تقریبی از این بازی رسید که نشان می‌دهد با چطور عنوانی رو به رو هستیم.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,