پس از موفقیت‌های تجاری گسترده و عملکرد بی نظیر عنوان Resident Evil 2 Remake در جلب نظر منتقدان و اصحاب رسانه دنیای گیم، به نظر می‌رسد که این اوامر منجر به به‌وجود آمدن نتیجه‌ای غیر منتظره شوند که یک نسخه بازسازی شده از دنباله این بازی یعنی عنوان Resident Evil 3 نیز از راه برسد. احتمالا اگر فراموش کرده‌اید، باید یادآوری کنم که هر دوی این بازی‌ها متعلق به یک نسل کنسول‌های ویدیویی هستند و هر دوی آن‌ها نیز در شهر Racoon City جریان دارند (که البته این شهر در نسخه سوم این سری گسترش زیادی پیدا کرده بود).

همچنین چندی پیش نیز شایعات دیگری در این زمینه به گوش می‌خورد که اشاره می‌کرد عرضه نسخه بازسازی شده سومین نسخه سری Resident Evil تحت عنوان Resident Evil 3 Remake ممکن است بسیار زودتر از چیزی که ما انتظار داریم رخ دهد. با این حال اخیرا چند توییت جدید نیز از حساب رسمی سری Resident Evil که متعلق به شرکت کپکام (Capcom) می‌باشد نیز به انتشار رسیده که آن‌ها نیز ممکن است اشاره به عرضه این بازی در آینده‌ای نه چندان دور داشته باشند.

به هر حال پس از موفقیت‌های بسیار بزرگی که Resident Evil 2 Remake هم از نظر تجاری و هم از نظر عملکرد به دست آورد، بسیار منطقی است که ناشر آن به فکر بازسازی نسخه بعدی آن نیز باشند تا به موفقیت‌های تجاری بسیار بیشتری دست پیدا کنند. به هر حال بازسازی عناوین و بازی‌های کلاسیک گذشته و عرضه آن‌ها به شکل امروزی با جلوه‌های بصری و گرافیکی نسل هشتمی و متحول شده، ممکن است کار بسیار ساده‌تری برای سازندگان بازی‌های ویدیویی باشد چرا که حداقل از نظر سناریو و داستان پردازی کار ساده‌تری در پیش روی آن‌ها قرار می‌گیرد و دیگر نیازی نیست روی چنین بخش‌هایی تمرکز کنند تا داستان پردازی جدیدی شکل بگیرد چون داستان آن از پیش مشخص شده و فقط کافی است آن را به شکل امروزی دربیاورند. البته که انجام این کار هم خودش کار بسیار بزرگی است و به هیچ وجه منکر زحمات و منابع گسترده‌ای که باید برای آن صرف شود، نمی‌شوم اما حداقل یک تیکه از این پازل بزرگ از پیش حل شده است.

پیش از این ذکر کردم که توییت‌های جدیدی از طرف حساب رسمی سری Resident Evil به انتشار رسیده که اولین توییت سه روز پیش در تاریخ ۱۵ آوریل به انتشار رسیده که Jill را در بازسازی نسخه اول Resident Evil نشان می‌دهد (Jill شخصیت اصلی یا همان پروتاگونیست عنوان Resident Evil 3 بود) که در توضیح کپشن آن نیز عبارت “آیا هرگز حس کرده‌ای که کسی در حال تماشای تو است…؟” آورده شده است. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد ریز بین و نکته سنجی هستید که به کوچک‌ترین جزئیات ممکن نیز توجه می‌کنند، این عبارت ممکن است برای شما به معنی اشاره به شخصیت منفی منفور یا همان آنتاگونیست عنوان Resident Evil 3 داشته باشد که Nemesis نام داشت. Nemesis دشمنی از نوع Tyrant ها بود که به Mr. X در عنوان Resident Evil 2 شباهت داشت که همیشه در طول بازی در کمین Jill قرار داشت و در بدترین زمان ممکن در بدترین مکان ممکن به طور غیر قابل انتظاری ناگهان ظاهر می‌شد و ترس و وحشت را به جان بازی‌باز می‌انداخت. اساسا Nemesis نمونه اولیه‌ای از استالکرهای امروزی بود که این روزها در بازی‌های مدرن سبک وحشت بقا مشاهده می‌کنیم.

توییت دوم که یک روز پس از توییت اول به انتشار رسید، توسط حساب بازی Resident Evil به انتشار رسیده بود که Clair را به تصویر کشانده بود که در آن به سوراخی که روی دیوار وجود داشت خیره شده بود که در توضیح آن نوشته شده بود “واضح است که کسی یا چیزی مفهوم اولیه درها را درک نمی‌کند… شما فکر می‌کنید چه اتفاقی برای این دیوار افتاده است؟” موضوع مرتبطی که اینجا می‌توان پیدا کرد این است که Nemesis هم علاقه زیادی به درها (یا اگر برایتان مهم است، حتی پنجره‌ها) نشان نمی‌داد و به خاطر از بین بردن دیوارها و باز کردن راه خود از میان آن‌ها در عنوان Resident Evil 3 معروف بود.

شما می‌توانید در ادامه، در انتهای این مطلب این دو توییت را مشاهده کنید و درمورد آن‌ها فکر کنید. ممکن است موضوع فقط شوخی کردن حساب سری Resident Evil با بازی‌بازان باشد که خواسته با شایعاتی که این اواخر به وجود آمده کمی شوخی کند. اما اگر این روند همینطور ادامه پیدا کند و در آینده نیز اشاره‌های بیشتری پیدا کنیم که نشان از ساخت Resident Evil 3 Remake داشته باشند، قطعا موضوع حساسیت و جدیت بیشتری پیدا خواهد کرد که جنبه بررسی بیشتری پیدا خواهد کرد.

عنوان Resident Evil 3 در سال ۱۹۹۹ برای پلی‌استیشن اولیه به انتشار رسیده بود که پس از آن برای کنسول‌های مختلف بیشتری پورت شد و به آن‌ها نیز راه پیدا کرد تا افراد بیشتری شانس تجربه این عنوان جذاب را به دست بیاورند که جزو پیشگامان سبک وحشت بقا در صنعت بازی‌های ویدیویی بود. با وجود عرضه شدن عنوان Resident Evil 2 Remake در ژانویه گذشته، این بازی در حال حاضر آخرین نسخه باقی مانده این سری از دوران پلی‌استیشن اولیه است که هنوز نسخه بازسازی شده آن به طور رسمی عرضه نشده است. پس با ساخت Resident Evil 3 Remake دیگر پرونده بازسازی نسخه‌های اولیه سه گانه این سری بسته خواهد شد. در ادامه می‌توانید متن توییت‌های حساب سری Resident Evil را مشاهده کنید.

آیا هرگز حس کرده‌ای که کسی در حال تماشای تو است…؟

واضح است که کسی یا چیزی مفهوم اولیه درها را درک نمی‌کند… شما فکر می‌کنید چه اتفاقی برای این دیوار افتاده است؟

منبع :

GAMINGBOLT

852 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,