عناوین مجموعه Resident Evil حتی در بدترین شرایط ممکن نیز موفق به داشتن عملکردی بسیار عالی و فوق العاده شده‌اند طوری که حتی عناوینی نظیر Resident Evil 5 یا حتی Resident Evil 6 که توسط طرفداران این سری به بدترین نسخه‌های این فرانچایز معروف شده‌اند، به ذات و طبیعت اکشن خود وفادار ماندند. با این حال حتی آن‌ها هم جزو پرفروش‌ترین و بهترین نسخه‌های سری Resident Evil به شمار می‌روند. جزئیات بیشتری از مقدار فروش آخرین نسخه این سری و کل مجموعه آن به دست آمده که در ادامه می‌توانید جزئیات آن را مشاهده کنید.

شرکت ناشر این سری یعنی کپکام (Capcom) اخیرا صفحه بازی‌های پلاتینیوم خود را به‌روزرسانی کرده که در آن اقدام به لیست کردن تمام بازی‌های پرفروشی که توسط آن‌ها به انتشار رسیده و موفق به داشتن فروش‌های میلیونی شده‌اند، کرده. همچنین این شرکت در این گزارش آخرین وضعیت عناوین مختلف خود را نیز به‌روزرسانی کرده است.

جالب است که بدانید حتی با وجود عملکرد نه چندان خوب و مثبت Resident Evil 5 این بازی همچنان تا امروز دومین عنوان پرفروش این ناشر بزرگ است که این جایگاه را پس از Monster Hunter World که پرفروش‌ترین بازی این شرکت است، به دست آورده. شرکت کپکام در این راستا اعلام کرده که مقدار فروش کلی Resident Evil 5 در مجموع در کل دنیا به مقدار ۱۱ میلیون نسخه رسیده است که توانسته آن را در رده دومین بازی پرفروش تاریخ کپکام قرار دهد. مقدار فروش نسخه اصلی این بازی به میزان ۷.۴ میلیون نسخه‌ی به فروش رسیده دست پیدا کرده و نسخه Gold Edition آن نیز ۲.۳ میلیون نسخه به آن اضافه کرده و عرضه دوباره این بازی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ نیز فروش نسخه نسل هشتمی این بازی را نیز به مقدار ۱.۳ میلیون نسخه رسانده تا در مجموع ۱۱ میلیون نسخه از این سری در کل دنیا به فروش رسیده باشد. در این بین عنوان Resident Evil 6 نیز هنوز در مجموع به میزان ۸.۸ میلیون نسخه فروش دست پیدا کرده که ۱.۶ میلیون نسخه از آن از میزان فروش نسخه‌های نسل هشتمی این بازی روی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان به دست آمده است.

همچنین ذکر این نکته نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که Resident Evil 7 نیز از نظر مقدار فروش جهش بسیار خوبی از آخرین آمار قبلی خود به دست آورده است. این بازی که در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی به فروش ۵ میلیون نسخه‌ای رسیده بود، اکنون در مجموع موفق به فروش ۶.۱ میلیون نسخه در کل دنیا شده است که یک جهش بسیار خوب را برای این بازی نشان می‌دهد.

در این بین آخرین نسخه منتشر شده از سری Resident Evil که همین چند وقت پیش به انتشار رسیده نیز به نظر می‌رسد که در حال دستیابی به فروش بسیار خوبی است. اگر چه این شرکت هنوز مقدار دقیق به فروش رسیده از عنوان Resident Evil 2 را اعلام نکرده است، اما این نسخه بازسازی شده تا کنون موفق به ارسال ۳ میلیون نسخه در کل دنیا شده است. این آخرین جزئیاتی است که ما از مقدار فروش این بازی بسیار خوب به دست آورده‌ایم به همین خاطر نیز احتمال وقوع این موضوع بسیار زیاد است که این بازی نیز به زودی به کاتالوگ بازی‌های پلاتینیوم شرکت کپکام اضافه شود.

منبع :

GAMINGBOLT

836 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,