_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

فروش کلی سری Resident Evil از ۹۰ میلیون نسخه گذشت

سری Resident Evil برای مدتی روزهای سخت و تاریکی را سپری می‌کرد اما موفقیت دو جانبه آخرین نسخه‌های منتشر شده از این سری یعنی عناوین Resident Evil 7 و Resident Evil 2 که نسخه‌ای تماما بازسازی و متحول شده از نسخه سال ۱۹۹۸ این بازی به حساب می‌آمد، موفق به ایجاد موفقیت‌های بسیار خوب و با ارزشی برای شرکت ناشر خود یعنی کپکام (Capcom) شدند که به نظر می‌رسد ضمن احیای دوباره این سری، باعث جوانه زدن مجدد آن شدند. اکنون رکورد تازه‌ای از فروش کلی این سری در دنیا به دست آمده که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

در به‌روزرسانی وبسایت رسمی نسخه‌هایی که قرار است از این سری روی کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ عرضه شوند (که شامل بازی‌های Resident Evil 0, Resident Evil Remake و همینطور Resident Evil 4 می‌شود که در ماه می سال جاری میلادی برای سوییچ به انتشار خواهند رسید)، شرکت کپکام (Capcom) اعلام کرده که سری Resident Evil از ابتدای دوره فعالیت و عرضه خود که برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ انجام شده، تا به حال، موفق به فروش بیش از ۹۰ میلیون نسخه شده است. این میزان، یک تعداد شگفت انگیز از نسخه‌های به فروش رسیده تنها در یک سری است. مخصوصا زمانی که به خاطر بیاورید بازی‌های سبک وحشت-بقا معمولا به آن سطح از موفقیت نمی‌رسند تا ادامه دهنده یک موفقیت دنباله دار باشند، می‌بینید که فروش ۹۰ میلیون نسخه‌ای سری Resident Evil در کل دوره حضور این سری در بازار، واقعا یک رکورد تاثیر گذار و قابل احترام است که از اهمیت بسیار زیادی نیز برخوردار می‌باشد.

با فرض کردن این که کپکام این سطح از کیفیت را همانطوری که در آخرین نسخه‌های این سری یعنی Resident Evil 7 و Resident Evil 2 Remake، حفظ کرده بود، در نسخه‌های آینده این سری نیز باقی نگه دارد و به آن ادامه دهد، فکر می‌کنم می‌توانیم تقریبا مطمئن باشیم و انتظار داشته باشیم که ببینیم این تعداد ۹۰ میلیون نسخه‌ای در سال‌های آینده نیز با سرعت هر چه بیشتر ادامه پیدا کند و زمینه ساز ایجاد موفقیت‌های تکرار نشدنی و دست نیافتنی بیشتر برای این سری باشد. البته همه این‌ها در صورتی است که این سری دوباره مانند دوره تاریک خود، کیفیت واقعی خودش را از دست ندهد و همیشه در اوج موفقیت بدرخشد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,