“Roblox” یک بازی آنلاین چند نفره است که در سال 2006 برای نخستین بار توسط شرکت roblox corporation منتشر شد که این بازی قابل اجرا روی اندروید، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز، آی‌اواس و مواردی دیگر است. این بازی به گونه‌ای طراحی شده که کاربران می‌توانند هرآنچه میخواهند را انجام دهند.در ادامه با وینفون همراه باشید.

دقیقا مانند ماینکرفت، اینجا هم کاربران تجربه‌های زیادی از کشف و بررسی در شهرها به دست می‌آورند. Roblox ماهانه 64 کاربر فعال دارد که این بازی ویژگی دارد که کاربران می‌توانند محتوای بازی را خلق کنند. اما توسعه‌دهندگان امروز ویژگی مهم دیگری را برای آن اعلام کردند.
با توجه به اطلاعاتی که منابع اصلی دریافت کرده‌اند، اطلاعات حاکی از این موضوع است که Roblox قابلیت بازی همزمان بین تمام دستگاه‌ها از ایکس‌باکس وان گرفته تا کامپیوترهای شخصی و تلفن‌های همراه را دریافت خواهد کرد. قابلیت کراس-پلی برای ایکس‌باکس وان در هفته آینده فعال خواهد شد که کاربران می‌توانند Roblox را با بازیکنان دستگاه‌های مختلف به صورت همزمان بازی کنند.

این اولین‌بار است که کاربران ایکس‌باکس وان قادر هستند با کاربران دستگاه‌های دیگر همبازی شوند. تاکنون بازیکنان ایکس‌باکس وان تنها قادر بودند با آنهایی همبازی شوند که دقیقا از کنسول ایکس‌باکس وان استفاده می‌کردند.این موضوع تعداد کاربرانی که از Roblox در ایکس‌باکس وان خود استفاده می‌کردند را به شدت کاهش می‌داد حتی اگر توسعه‌دهندگان به این نکته اشاره کنند که Roblox ماهانه میلیونها کاربر دارد. درست مانند ماینکرفت بعد از به‌روزرسانی Better Together ، طرفداران Roblox هم می‌توانند به راحتی با بازیکنان دیگر بدون در نظر گرفتن پلتفرمی که استفاده می‌کنند همبازی شوند. یعنی شما می‌توانید با استفاده از اسمارت‌فون خود به راحتی با کسی که ایکس‌باکس وان دارد Roblox بازی کنید.

Roblox در ژانویه 2016 برای ایکس‌باکس وان به صورت رایگان در دسترس قرار گرفت، که قطعا یکی از بهترین بازی‌های رایگان به شمار می‌رود. تعداد کسانی که از ایکس‌باکس وان استفاده می‌کنند تقریبا حدود 80,000 نفر می‌شوند. و با گسترش قابلیت کراس-پلی در ایکس‌باکس وان حدودا 1.9 میلیون نفر به تعداد بازیکنان Roblox در آینده اضافه خواهد شد و این موضوع بسیار مهمی است. به نظر می‌رسد که کراس-پلی راه طولانی در آینده پیش رو خواهد داشت.

آیا شماهم یکی از علاقه‌مندان به بازی Roblox هستید ؟ نظرات خود را با وینفون به اشتراک بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,