اخبار تازه همچنان از E3 امسال در حال فوران است. یکی از این اخبار، قابلیت بازی بین پلتفرمی عنوان Rocket League است که در آینده ای نزدیک در اختیار کاربران Xbox One، PC و Nintendo Switch قرار خواهد گرفت. اما وقتی بحث به بازی بین پلتفرمی کشیده می شود، نمی توان نقش مثبتی را برای کمپانی “سونی” متصور شد. در ادامه با وینفون همراه باشید

روز یکشنبه همین هفته، استودیو Mojang اعلام کرد عنوان همه کاربران Minecraft با بروز رسان تازه این عنوان خواهند توانست قارغ از پلتفرم خود با یکدیگر به بازی بپردازند. این بدان معناست که کاربران اکس باکس می توانند با  دارندگان Nintendo Switch به بازی بپردازند. اما در انتهای این اطلاعیه عنوان شد این قابلیت برای همه کاربران به جز دارندگان PlayStation 4 عرضه خواهد شد زیرا سونی اجازه ورود پلتفرم خود به این سرویس را نداده است.

حال پس از ماینکرفت، عنوان دیگری قابلیت بازی بین پلتفرمی را برای مخاطبین خود فراهم آورده است که باز هم دارندگان پلتفرم PlayStation از آن بی بهره مانده اند. Rocket League در تعطیلات پایان سال میلادی جاری برای Nintendo Switch عرضه خواهد شد و دارندگان کنسول Nintendo  قادر خواهند بود با کاربران PC و Xbox One به بازی بپردازند.

این موارد به هیچ وجه اخبار مثبتی برای کمپانی سونی به شمار نمی روند. وقتی حتی کمپانی نینتندو که تمرکز چندانی بر عناوین آنلاین ندارد، به ورود قابلیت بازی بین پلتفرمی چراغ سبز نشان داده است، پس دیگر جای هیچ توجیهی برای سونی باقی نمی ماند.

نظر شما چیست؟ آیا با تصمیم سونی مبنی بر بی اعتنایی به قابلیت بازی بین پلتفرمی موافق هستید؟

منبع :

Gamingbolt

28 پست
سیاوش امامی
زندگی یعنی هنر هفتم. آرامش یعنی موزیک کلاسیک. کمپانی یعنی مایکروسافت .
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
saeed_vb
پاسخ دهید پنجشنبه 25 خرداد 1396

سونی به خاطر قدرت بالاش در حال حاضر مغرور شده

mir3za
پاسخ دهید پنجشنبه 25 خرداد 1396

جیم رایان رئیس سونی :
“ما باید نسبت به ساختار فردی شبکه خودمان (کاربران PSN) احساس مسئولیت کنیم. همانطور که خود شما می‌دانید، افراد فراوان و مختلفی Minecraft‌ را بازی می‌کنند و در میان آن‌ها افراد کم سن و سال نیز هستند. ما در قبال افرادی که از شبکه PSN استفاده می‌کنند وظایفی داریم و اگر دسترسی جامعه طرفداران و مخاطبان کم سن ما به دیگر شبکه‌ها ایجاد شود، امکان کنترل و مراقبت از آن‌ها بسیار کم می‌شود و این چیزی است که باید خیلی به آن فکر کنیم”
بد حرفی هم نزده ولی خب بنظرم خیلی حرفش هم افراطی گرایانه هستش انگار که مثلا بقیه کنسول ها و شبک ها روی کاربرانش نظارت ندارن و فقط سونی اینکارو میکنه!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,