در چند روز گذشته بنیان‌گذار شرکت راک‌استار (Rockstar Games) تصمیم گرفته است تا در مورد یکی از جنجالی ‌ترین اخبار این شرکت بزرگ دست به شفاف‌ سازی بزند و توضیحاتی را برای هواداران و طرفداران خشمگین خود بدهد.

آقای دهن هوسر (Dan Houser) که به عنوان یکی از بنیان‌گذاران شرکت بزرگ راک‌استار شناخته می‌شود به تازگی نکات جالبی را پیرامون مراحل ساخت و توسعه عنوان فوق‌العاده Red Dead Redemption 2 منتشر کرده است. او در میان صحبت‌ هایش به این موضوع اشاره کرده است که کارکنان در برخی از هفته‌ های سال ۲۰۱۸ مجبور بودند تا هفته‌ای ۱۰۰ ساعت مشغول کار باشند؛ مسئله‌ای که بازخور های منفی بسیاری را هم دریافت کرده است و باعث خشم بسیاری از هواداران و طرفداران این شرکت نیز شده است.

هوسر برای رفع ابهامات پیرامون این مسئله در پاسخ به سایت خبری کوتاکو (Kotaku) بیان کرده است که این موضوع صرفا شامل برخی اعضای کلیدی تیم نویسندگان بوده است. او در ادامه گفته است:

بعد از کار بروی این عنوان به مدت هفت سال، تیم نویسندگان ارشد که شامل مایک آنزورث (Mike Unsworth) ، روپرت هومفریز (Rupert Humphries) ، لزلو (Lazlow)  و من می‌شود، مانند همیشه سه هفته کار بسیار سخت داشتیم تا همه چیز جمع‌بندی و نتیجه‌گیری شود. سه هفته، نه سه سال. ما حداقل ۱۲ سال می‌شود که با یکدیگر کار می‌کنیم و حس کردیم که لازم است همه چیز را به پایان برسانیم. بعد از سال‌ها سازماندهی و آماده ‌سازی‌های مختلف برای این پروژه، ما به این کار نیاز داشتیم تا کل کار جمع‌بندی شود و نتیجه‌گیری نهایی انجام شود.

همچنین آقای هوسر در مورد باقی توسعه‌ دهندگان این عنوان توضیح داد:

هیچ یک از اعضای گروه چه اعضای ارشد و چه رتبه های پایین‌‌تر با زور مجبور نشده‌اند تا سخت کار کنند. فکر میکنم که در بحث اهمیت به کارکنان و تبدیل شرکت به مکانی فوق‌العاده برای کار ما آوازه زیادی داریم و این آوازه را به راحتی خراب نخواهیم کرد.

فشرده کار کردن در یک بازه زمانی خاص چیز جدیدی در صنعت‌ بازی های ویدئویی نیست و تاکنون بارها استودیو های گوناگون دست به آن زده‌اند اما این مهم، همیشه تضمین کننده موفقیت هر کمپانی نیست. تیم باندی (Team Bondi) که بر روی عنوان L.A.Noire ( یکی از عناوین دیگر شرکت راک‌استار) کار می‌کرد چنین وضعیتی را پشت سر گذاشت اما در آخر تعطیل شد و تمام کار آنها از دست رفت. از طرف دیگر شعبه شهر سن‌دیگو شرکت راک‌استار در سال ۲۰۱۰ هم گزارش شد که ساعات کاری طولانی و پر استرسی دارد.

صرف نظر از خوب یا بد بودن وضعیت کارکنان شرکت راک‌استار برای عنوان Red Dead Redemption 2، این آخرین بار نخواهد بود که شاهد چنین فشرده‌ کاری ‌های سنگینی هستیم مخصوصا اگر پروژه‌ها و بودجه هزینه شده برای آن‌ها بالا باشد.

عنوان مورد انتظار Red Dead Redemption 2 درتاریخ ۴ آبان ۱۳۹۷ برابر با اکتبر ۲۰۱۸ برای کنسول ‌های پلی ‌استیشن ۴ و ایکس ‌باکس وان منتشر خواهد شد. به محض دریافت اخبار بیشتر در رابطه با عنوان Red Dead Redemption 2 آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

نظر شما در رابطه با این وضعیت ایجاد شده برای شرکت راک‌استار چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

GAMINGBOLT

264 پست
امیرحسین نورپور
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,