با ساخته شدن و کنار رفتن عنوان Red Dead Redemption 2 به عنوان یک پروژه تکمیل شده، عده بسیار زیادی از مردم به دنبال دانستن این هستند تا متوجه شوند پروژه بعدی شرکت راکستار (Rockstar Games) قرار است چه چیزی باشد. عده زیادی از مردم حس می‌زنند که این شرکت در حال کار روی نسخه بعدی سری Grand Theft Auto است که یک پیشبینی مطمئن و ایمن است. اما ظاهرا این شرکت یک پروژه دیگر نیز در دست ساخت داد. که جزئیات آن را در ادامه در اختیار شما قرار خواهم داد. با وینفون همراه باشید.

آیا پروژه ساخت و توسعه نسخه بعدی سری Grand Theft Auto VI تنها برنامه شرکت راکستار به عنوان بازی بعدی آن‌ها است؟ در طی گذشت سال‌های اخیر شرکت راکستار همیشه خودش را به عنوان شرکتی در بین عموم مردم و کاربران نشان داده که درآن واحد فقط روی یک پروژه فعالیت می‌کند. با این حال تعداد زیادی شایعه مختلف وجود دارد که اشاره می‌کند این بار قضیه با دفعات قبل فرق می‌کند و این شرکت در واقع دو بازی معرفی نشده در دست توسعه و ساخت دارد.

پیش از این که عنوان Red Dead Redemption 2 حتی عرضه هم شود، شایعات، گزارشات و اطلاعات زیادی به بیرون درز کرده بود که ادعا می‌کرد شرکت راکستار دو پروژه دیگر نیز در اختیار دارد تا روی آن‌ها کار کند. این اواخر رزومه یکی از کارکنان شعبه هند این شرکت نشان می‌دهد که راکستار چند عنوان معرفی نشده در اختیار دارد که روی آن‌ها در کار کار کردن است و روند توسعه و ساخت آن‌ها را پیش می‌برد. اکنون نیز فرد دیگری از میان کاربران وبسایت Reddit پیدا شده که ادعا می‌کند به مدت دو سال کارمند شرکت راکستار بوده است. وی چنین می‌گوید که در میان مراحل نهایی ساخت و توسعه عنوان Red Dead Redemption 2 راکستار نه یک بازی در حال ساخته شدن، بلکه دو تا دارد که در حال توسعه پیدا کردن هستند. این کاربر نیز برای دلیل عدم معرفی این بازی‌ها تا به حال نیز چنین گفته که آن‌ها به خاطر یک سری از توافقاتی که به انجام رسانده‌اند و در گذشته امضا کرده‌اند، هنوز نمی‌توانند از این دو پروژه رونمایی کنند. اما با این حال این موضوع با یک سری از شایعات و حرف و حدیث‌هایی که در گذشته به گوش خورده بود نیز همخوانی دارد.

به طور عادی هر کسی می‌تواند با چشمان بسته و با خیال راحت چنین شایعه‌ای را رد کند و باور نداشته باشد که شرکتی مثل راکستار که در کل تاریخ فعالیت خود همیشه فقط روی یک بازی کار می‌کرده است، در حال کار کردن روی دو بازی به صورت همزمان است و هر دوی آن‌ها در حال پیشروی هستند. از طرفی دیگر هم هر کسی می‌تواند در سایت Reddit ثبت نام کند و با وارد شدن به حساب کاربری خود ادعا کند که کارمند سابق شرکت راکستار است و شروع به گفتن صحبت‌های بی پایه و اساس کند که هیچ دلیل عقلی با منقطی پشت آن‌ها وجود ندارد و کاملا بر خلاف سیاست‌های همیشگی شرکتی مثل راکستار است.

با همه این اوصاف همه ما برای مدتی است که در حال شنیدن یک سری از چیزها هستیم که می‌گوید راکستار در حال کار کردن روی عنوان Grand Theft Auto VI است اما این بازی قرار نیست بازی بعدی آن‌ها باشد. این جا باز هم این سوال سر و کله‌اش پیدا می‌شود که پس این بازی چه پروژه‌ای قرار است باشد و آن‌ها در حال کار کردن روی چه عنوانی هستند؟

متاسفانه تنها کاری که از دست همه ما بر می‌آید این است که پیشبینی کنیم. گفتنش ساده است که راکستار گیمز در حال حاضر در حال کار روی نسخه بعدی سری Grand Theft Auto است اما این تنها پیشبینی مطمئنی است که می‌توانیم درمورد پروژه بعدی این شرکت انجام دهیم. شاید هم در حال ساختن بازی دیگری هستند. شاید این بازی Bully 2 باشد. همه ما یک سری چیزها در این زمینه شنیده‌ایم اما هیچ چیزی وجود ندارد که با قاطعیت به ما ثابت کند. شاید هم منظور از ساخت و پیشبرد دو پروژه به موازات هم این است که شرکت راکستار علاوه بر کار روی یک بازی جدید (که یا نسخه بعدی سری Grand Theft Auto است و یا Bully 2)، نسخه رایانه شخصی بازی Red Dead Redemption 2 را نیز پورت ‌میکند تا به عرضه برساند.

 

 

منبع :

COMICBOOK

936 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,