طبق شایعه‌ای که مدتی پیش همه جا پخش شده، شرکت Rockstar Games ماه آینده بازی جدیدی در جشنواره E3 2019 معرفی خواهد کرد. این شایعه توسط یکی از کاربران Reddit پخش شده که ادعا می‌کند در حال کار کردن با شرکتی است که در حال ساختن صفحه جدیدی برای شرکت Take-Two برای عنوانی است که هنوز به طور رسمی معرفی هم نشده. جرئیات بیشتر را در این زمینه در ادامه این مطلب در اختیار شما قرار خواهم داد. با وینفون همراه باشید.

متاسفانه درست اینجا همان جایی است که اطلاعات ته می‌کشد و جزئیات دیگری در دست نیست. حتی هیچ کلمه دیگری نیز در دست نیست که نشان دهد این پروژه معرفی نشده کدام بازی است. با این وجود طبق بحث‌ها و شایعاتی که در فضای مجازی و اینترنت پخش شده، پیشبینی می‌شود که این پروژه می‌تواند عنوانی باشد که اکنون برای مدت بسیار طولانی است که شایعاتش به گوش می‌رسد و بحث آن برای مدت زیادی در محافل عمومی و خصوصی صنعت بازی‌های رایانه‌ای پیچیده؛ یعنی Bully 2. با این حال عده دیگری هم فکر می‌کنند که این پروژه Grand Theft Auto VI است. حتی برخی دیگر نیز یک سری چیزها از پیش خودشان درآورده‌اند که این پروژه دنباله‌ای بر بازی LA Noire است، یا حتی بازی Agent. حتی احتمال معرفی یک آی‌پی جدید نیز وجود دارد.

بی شک بزرگ‌ترین سوالی که اینجا باید وجود داشته باشد این نیست که این بازی چه چیزی می‌تواند باشد یا این که راکستار ممکن است چه عنوانی را در E3 به معرفی بگذارد. درست از زمانی که ماه می میلادی هر سال آغاز می‌شود، سرآغاز فصل غیر قابل اعتمادی است که پیش از E3 خود به خود به وجود می‌آید. شایعات، گزارشات و فاش شدن اطلاعات همه جا پخش می‌شود و هر جایی را که نگاه کنیم، می‌بینیم یکی از آن‌ها دوباره سر از آب بیرون آورده و با بازی کردن با احساسات گیمرها سعی بر تحریک کردن این افراد دارد که اغلب قریب به اتفاق آن‌ها نیز نادرست و غلط از آب در می‌آیند. اما خب با این حال برخی دیگر از آن‌ها نیز ممکن است دقیق از کار در بیایند. بنابراین با این شایعات باید چه کرد؟ غیر ممکن است که به طور قطع به یقین بتوانیم سر در بیاوریم و از الان بگوییم کدام یک درست و کدام یک نادرست هستند. حس ششم و قدرت ادراک بهترین ابزاری است که فعلا می‌توان به آن متکی بود تا بدانیم موضوع قرار است از چه قرار باشد.

با این حال سرنخ‌هایی هم وجود دارد که می‌تواند صحت یا عدم صحت این شایعه را بیشتر مورد بررسی قرار دهد که اولینِ آن نیز اشاره می‌کند که شرکت راکستار گیمز در طول تاریخ فعالیت خود در حوزه توسعه و ساخت بازی‌های رایانه‌ای هرگز در جشنواره E3 شرکت نکرده است و حضور نداشته است. آن‌ها همیشه اذعان کرده‌اند که فکر نمی‌کنند این نمایش برای معرفی و رونمایی از بازی‌های جدید آن‌ها مناسب و ایده‌آل باشد. چرا آن‌ها ناگهان باید این روند را تغییر دهند و سیاست‌های کاری خود را ناگهان ۱۸۰ درجه تغییر دهند؟

دوما این که آن‌ها همین اواخر عنوان بزرگ Red Dead Redemption 2 را عرضه کرده‌اند و با توجه به این که راکستار چطور این‌ روزها فعالیت‌های خودش را ساختار بندی و طبقه بندی می‌کند، و چطور این روزها بازی‌ها را عرضه می‌کند، احتمالا برای مدتی عنوان دیگری عرضه نخواهد کرد که این عنوان نیز به احتمال بسیار زیاد می‌تواند Grand Theft Auto VI باشد که پس از گذشت مدتی از عرضه Red Dead Redemption 2 به معرفی گذاشته شود و به فاصله یک یا دو سال پس از آن نیز عرضه شود.

دلیل سومی که می‌توانیم به این شایعه شک کنیم هم این است که این اطلاعاتی که فاش شده، منبع و اعتبار قابل شناسایی خاصی ندارد و کاملا نا مشخص است که از چه منبعی یا توسط چه کسی فاش شده است. همانطور که شما هم می‌توانید انتظار داشته باشید، این دست اطلاعات بدترین و غیر قابل اعتماد‌ترین شایعاتی هستند که به وجود می‌آیند چون هیچ منبعی برای اثبات صحت آن‌ها وجود ندارد. کار کاملا ساده‌ای است که وارد اینترنت شوید و زمانی که هیچ حس مسئولیت پذیری از طرف کسی وجود ندارد یا شهرت کسی پشت آن نیست، شروع به اظهار ادعاهای مختلفی کنید که هیچ منبع معتبر خاصی برای اثبات اعتبار و صحت آن‌ها وجود ندارد.

با وجود همه این مسائل و موضوعات، خودتان باید کمی پیاز داغ ماجرا را زیاد کنید. در حالی که ممکن است این شایعه صحت داشته باشد، اما به دلیل عدم وجود منبع خاصی برای اثبات آن، احتمال عدم وقوع آن بیشتر است. حتی اگر راکستار هم قرار باشد در E3 حضور داشته باشد، فرض می‌کنیم که ممکن است آن‌ها Red Dead Redemption 2 را برای پلتفرم رایانه‌های شخصی معرفی کنند؛ نه یک بازی کاملا جدید.

به هر حال شما درست مانند هر زمان دیگر کاملا آزاد هستید که نظر و عقیده خودتان را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا ما بدانیم نظر شما در این رابطه چیست و شما در مورد احتمال حضور راکستار در E3 2019 چطور فکر می‌کنید. آیا فکر می‌کنید راکستار قرار است ماه آینده در E3 2019 حضور داشته باشد؟ اگر چنین باشد، فکر می‌ کنید چه چیزی را معرفی خواهد کرد؟

منبع :

COMICBOOK

914 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,