روز گذشته در خبری جزییاتی از هدست واقعیت ترکیبی ویندوز سامسونگ را برای شما آشکار کردیم. دیشب در کنفرانسی که مایکروسافت برگزار کرد، هدست واقعیت ترکیبی شرکت سامسونگ که ادیسه نام گرفته رسما رونمایی شد. برای آگاهی از جزییات بیشتر این هدست همراه ما باشید.طی ماه های اخیر غول های سخت افزاری نظیر دل، اچ پی، ایسوس، ایسر و لنوو هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز خود را معرفی کردند. به‌نوعی جمع بزرگان سخت افزاری دنیا در پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت جمع بود اما در این میان یک نام بزرگ دیگر غایب بود که البته این شرکت نیز در شب گذشته به‌صورت رسمی به جمع سازندگان هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز اضافه شد.

طی کنفرانس شب گذشته مایکروسافت، به‌صورت رسمی از هدست واقعیت ترکیبی ویندوز شرکت سامسونگ که اودیسه نام گرفته رونمایی شد.هدست واقعیت ترکیبی سامسونگ به دو نمایشگر چشمی آمولد با میدان دید 110 درجه تجهیز گشته است. ویژگی های نمایشگر این هدست باعث شده که در قیاس با دیگر رقبا یک پله بالاتر قرار بگیرد، در وهله اول به‌لطف نمایشگر آمولد هدست قادر است تا عمق بیشتری در رنگ مشکی ارایه دهد و کنتراست بهتری در قیاس با هدست های مجهز به نمایشگرهای LED ارایه دهد، از سوی دیگر این هدست دارای میدان دید 110 درجه است که در قیاس با هدست های رقبا که زاویه دید 95 درجه ای دارند وضعیت بهتری خواهد داشت.در کنفرانس شب گذشته مایکروسافت النا کوتون مدیر کل Samsung Electronics آمریکا به الکس کیپمن خالق هالولنز ملحق شد تا وی را در معرفی محصولی که آینده را شکل خواهد داد، همراهی کند:

هنگامی که ما طراحی و مهندسی هدست اودیسه را با همکاری مایکروسافت آغاز کردیم، تنها یک هدف در ذهن داشتیم “طراحی هدستی که با کارکرد سطح بالا که راه‌‌اندازی آن ساده باشد و بتواند مردم را به دنیای افسانه ای واقعیت ترکیبی منتقل کند. این هدست به نمایشگرهای آمولد تجهیز شده که البته سامسونگ به‌واسطه این نمایشگرها شناخته شده است، بنابراین رنگ های شاداب با بالاترین روزلوشن ممکن در صنعت امروز پیش چشم کاربران قرار خواهند گرفت. به‌لطف هدفون های باکیفیت AKG، ردیاب های درونی دستگاه و کنترلرهایی با پاسخ‌دهی سریع، هدست اودیسه سامسونگ با میدان دید 110 درجه همراه کاربران خواهد بود تا مرزهای جدیدی از واقعیت ترکیبی ویندوز را تجربه کنند.

سامسونگ نسبت به فعالیت فراپلتفرمی خود را متعهد می‌داند تا بتواند فناوری پیشرو را ایجاد کند. ما از همکاری با مایکروسافت در جهت شکل‌دهی آینده واقعیت مجازی بسیار هیجان زده هستیم. البته بیش از هرچیز ما هیجان زده ایم تا شما خودتان هدست اودیسه سامسونگ را در دست بگیرید و خودتان آن را آزمایش کنید.

به‌نظر می‌رسد با توجه با استقبال و همکاری خوب شرکت های سخت افزاری از پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت و محتوای خوبی که تاکنون برای این پلتفرم توسعه داده شده، آینده بسیار درخشانی در انتظار آن باشد.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1039 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,