نمایشگرهای منعطف یکی از ترندهایی هستند که مطمئنا آینده نمایشگرها را در دستگاه‌های مختلف رقم خواهند زد. سامسونگ به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پنل نمایشگر گوشی‌های هوشمند، تلویزیون و … در این عرصه سرمایه‌گذاری زیادی کرده است. اخبار جدید حکایت از این دارند که اولین لپ‌تاپ سامسونگ با نمایشگر منعطف در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.

دستگاه‌ها و گجت‌هایی که استفاده می‌کنیم در گذر زمان به سمت کوچکتر و نازک‌تر شدن در حال حرکت هستند. یکی از موارد مهمی که در تعیین اندازه و حالت یک گجت تاثیر دارد، نمایشگر آن است. سازندگان عمده پنل‌های نمایشگر در دنیا با علم به این موضوع پیوسته در تلاش هستند تا ضخامت نمایشگر را کاهش داده و حتی نمونه‌هایی از نمایشگرهای منعطف را معرفی کرده‌اند.

ال جی و سامسونگ به‌عنوان دو تولیدکننده بزرگ پنل‌های نمایشگر در دنیا، سرمایه‌گذاری زیادی در این عرصه داشته‌اند و تاکنون چندین نمونه از نمایشگرهای منعطف خود را معرفی کرده‌اند. این دسته از نمایشگرها را باید آینده نمایشگرهای کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند دانست. چرا که شرکت‌های سخت‌افزاری میل زیادی برای ایجاد تحول در اندازه و طراحی دستگاه‌های خود دارند و انعطاف‌پذیر بودن نمایشگر گامی مهم در رسیدن به این هدف محسوب می‌شود.

ال جی راه مختص خود را برای رسیدن به این هدف دنبال می‌کند، این شرکت اخیرا با برخی از بزرگترین سازندگان کامپیوترهای شخصی نظیر لنوو و دل وارد مذاکره شده تا نمایشگرهای منعطف خود را به آنها بفروشد. در نقطه مقابل رقیب بزرگ این شرکت یعنی سامسونگ نیز ظاهرا بیکار ننشسته است و نمی‌خواهد این عرصه مهم را به رقیب هموطن خود واگذار کند.

شب گذشته مدیر بازاریابی شرکت سامسونگ خبر از تلاش این شرکت برای تولید لپ‌تاپی با نمایشگر منعطف داده است. در حال حاضر تولید گوشی‌های هوشمند با نمایشگر منعطف به یکی از ترندهای بسیار نوآورانه تبدیل شده و شرکت‌هایی نظیر سامسونگ، هواوی و حتی لنوو درصدد عرضه گوشی هوشمند با نمایشگر تاشو هستند. ظاهرا این رویه به بازار لپ‌تاپ‌ها نیز سرایت خواهد کرد.

در ادامه باید ببینیم ورود نمایشگرهای منعطف به بازار لپ‌تاپ چه تاثیری بر بازار کامپیوترهای شخصی خواهد گذاشت و شرکت‌های سخت‌افزاری چه قابلیت‌هایی برای چنین دستگاه‌هایی ایجاد خواهند کرد.

منبع :

MSPU

1310 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,