روز گذشته مایکروسافت گزارش مالی سه ماهه چهارم سال مالی 2018 خود را اعلام کرد. یکی از بخش‌هایی که در این مدت مانند دیگر بخش‌های شرکت عملکرد درخشانی داشته، بخش گیمینگ و ایکس باکس بوده است. ساتیا نادلا مدیرعامل خوش‌فکر مایکروسافت ضمن اعلام گزارش مالی این شرکت، از عملکرد تیم ایکس باکس اظهار رضایت کرده و عنوان داشته که سرمایه‌گذاری گسترده مایکروسافت در این بخش با شدت ادامه خواهد یافت.

روز گذشته مایکروسافت گزارش مالی سه ماهه چهارم سال مالی 2018 خود را اعلام کرد. طی این مدت مایکروسافت توانسته درآمد 30.1 میلیارد دلاری و سود خالص 8.9 میلیارد دلاری را از آن خود کند. در مجموع سال مالی 2018 با عملکرد بسیار خوب بخش‌های مختلف این شرکت به پایان رسید، اما یکی از بخش‌هایی که عملکرد بسیار درخشانی از خود نشان داده بخش گیمینگ و ایکس باکس بوده است. در سال 2018 بخش گیمینگ این شرکت توانسته درآمد تحسین‌برانگیز 10 میلیارد دلاری را از آن ردموندی‌ها کند.

ساتیا نادلا در پاسخ به عملکرد خوب این بخش از شرکت و آمار و ارقام منتشر شده در مورد میزان درآمد آن، تاکید کرده که مایکروسافت شدیدا نسبت به برند ایکس باکس و آینده آن متعهد است. وی در بخشی از سخنان خود عنواند داشته که مایکروسافت به شکلی کاملا مجدانه سرمایه‌گذاری خود در جهت تولید محتوا، جامعه گیمرها و سرویس‌های ابری برای بازی‌ها را افزایش خواهد داد.

در عرصه گیمینگ ما پیگیر شیوه تولید و خلق بازی‌ها، نحوه توزیع آنها و در نهایت شکلی که بازی و مشاهده می‌شوند هستیم، این مسئله باعث شده تا میزان درآمد ما (در بخش گیمینگ) برای اولین بار به عدد فراتر از انتظار 10 میلیارد دلار برسد. ما مجدانه سرمایه‌گذاری خود در تولید محتوا، جامعه گیمرها و سرویس‌های ابری برای بازی‌ها را افزایش خواهیم داد تا گیمرها کیفیت بهتر و ارتباط عمیق‌تری با یکدیگر پیدا کنند.

ترکیب سرویس ایکس باکس لایو و میکسر باعث جابجا شدن رکورد تعداد کاربران و ساعات بازی آنها شده است… PlayFab باعث خواهد شد تا خواسته ما مبنی بر ایجاد یک پلتفرم ابری در سطح جهان در میان دستگاه‌های مختلف اعم از گوشی‌های هوشمند، کامپیوترها و کنسول‌ها با شتاب بیشتری تحقق یابد.

افزوده شدن پنج استودیو جدید باعث تقویت عناوین بومی و انحصاری ما خواهد شد تا پشتیبانی مناسبی از سرویس‌های گیمینگ در حال رشد ما فراهم شود.

تصمیمات ساتیا نادلا و مایکروسافت باعث خوشحالی و دلگرمی بیشتر ایکس باکسی‌ها خواهد شد، چرا که وی نشان داده تمام قد پشت پلتفرم ایکس باکس و توسعه بیشتر بخش گیمینگ مایکروسافت ایستاده است. نکته جالب در میان سخنان نادلا اشاره وی به استودیوهایی است که این شرکت خریداری کرده، این مسئله نشان می‌دهد که در آینده نزدیک استودیوهای بیشتری زیر چتر مایکروسافت استودیوز قرار خواهند گرفت.

خروجی نهایی این تصمیمات در نهایت افزایش تعداد انحصاری‌های ایکس باکس وان و در نهایت رشد بیش از پیش این کنسول در بازار داغ گیمینگ خواهد بود. مورد مهم دیگر در صحبت‌های مدیرعامل هندی‌تبار مایکروسافت، اشاره وی به پلتفرم ابری جدیدی است که برای گیمینگ در حال توسعه است. تاکنون ما اطلاعات زیادی در مورد جزییات این پلتفرم ابری نمی‌دانیم، اما ظاهرا مایکروسافت قصد دارد پلتفرم ابری واحد برای کنسول‌ها، کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند فراهم آورد تا در نهایت طیف بیشتری از کاربران لذت بازی با یکدیگر را تجربه کنند.

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,