اخیرا نادلا مصاحبه‌ای را با وب‌سایت بیزینس اینسایدر انجام داده که در آن در مورد فرهنگ کاری مایکروسافت و رویه این شرکت در توسعه‌ تکنولوژی‌های جدید سخن گفته است. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر با وینفون همراه باشید.

نادلا در ادامه‌ی این مصاحبه نقطه‌نظرات خود را درباره‌ی حوزه‌هایی که مایکروسافت در آن‌ها فعالیت می‌کند بیان می‌کند. او می‌گوید که شرکت متبوعش همیشه درصدد این است تا فراتر از مرزهای مرسوم تکنولوژی حرکت کند. او می‌گوید که این ایده ممکن است در گاهی از اوقات باعث هدایت ما به سمت شکست نیز شود.

اگر قصد دارید تا از فرهنگ ریسک‌پذیری در شرکت‌تان استفاده کنید، در واقع شما نباید به هر شکستی که پیش آید به چشم شکست نگاه کنید. شما باید قادر باشید تا به هر شکست به عنوان یک فرصت یادگیری بیاندیشید.

او در ادامه اضافه کرد که این بخشی از فرآیند نوآوری محسوب می‌گردد.

ممکن از برخی از مردم این روش را “آزمایش سریع‌السیر” بپندارند اما ما آن را “آزمایش فرضیه‌ای” می‌نامیم. [در این روش] به جای اینکه فرد بگوید “من یک ایده دارم”، چیزی که می‌گوید این است که “من فرضیه‌ی جدیدی دارم، بیاین بریم آزمایشش کنیم و ببینیم آیا معتبر هست یا نه. اگه عملی باشه چطوری عملی کنیمش.” حال اگر آن فرضیه معتبر نبود، به فکر فرضیه‌ی بعدی باشد.

در این بین اگر فرضیه اجرایی نباشد، هیچ شکستی در پی نخواهد بود. به باور من کنار آمدن با راه‌های جدید، راه‌های جدیدی را برای شناخت شکست و موفقیت در پیش‌ِروی شما قرار می‌دهد. دستیابی به موفقیت در گرو مواجهه با مجموعه‌ای از شکست‌ها و همین “فرضیه آزمایش” است.

در ادامه بیزینس اینسایدر از نادلا پرسید که ممکن است خیلی از کاربران تصور کنند که مایکروسافت در زمینه‌ی ویندوز ۱۰ موبایل، در حال حرکت به سمت شکست است و نادلا اهمیتی به بخش موبایل نمی‌دهد. نادلا در ادامه پاسخ داد:

چیزی که ما از بابتش هیجان‌زده هستیم، دسته‌ی جدیدی از دستگاه‌هایست که رایانش شخصی(Personal Computing) انجام می‌دهند. امروزه اکثرا فکر می‌کنند فرم فاکتوری که توسط ما استفاده می‌شود تنها به دستگاه‌های موبایل خلاصه می‌شود. اما این دیدگاه برای امروز صدق می‌کند، درست مانند دیدگاهی که در مورد رایانه‌های شخصی در سال‌های گذشته شاهدش بودیم. اما سوال اینجاست که اتفاق بزرگ بعدی چیست؟ دسته‌بندی جدید بعدی کدام است؟

ما از ساخت دسته‌بندی جدیدی به نام دستگاه‌های ۲ در ۱ بسیار هیجان‌زده‌ایم. این دستگاه‌ها از رایانه‌های شخصی سنتی رشد به مراتب سریع‌تری را داشتند. ما از ساخت سرفس‌ استودیو و معنای جدیدی که این دستگاه به رایانه‌های رومیزی داد هیجان‌زده هستیم. همچنین سرفس‌هاب که برای اتاق جلسات تهیه شده است و هدست هالولنز و ماهیت تکنولوژی واقعیت ترکیبی نیز هیجان زیادی در ما ایجاد کرد. بنابراین برای ما ساخت فرم جدیدی از دستگاه‌ها برای مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است. این در حالی است که در عین اینکه برای ما کارکرد مستقل هرکدام از این دستگاه‌ها مهم است، اما ما به این موضوع که همه‌ آن‌ها حس استفاده از دستگاه‌های یکپارچه را به شما منتقل کند نیز فکر می‌کنیم و برای ما اهمیت بالایی دارد.

مسئله حمل‌پذیری و پویایی دستگاه شماست. قابلیتی که به شما اجازه می‌دهد تا کارهایتان را به صورت انفرادی یا تیمی انجام دهید. زمانی که ما از ویندوز ۱۰ سخن می‌گوییم، از سیستم‌عامل اختصاصی برای یک دستگاه خاص سخن نمی‌گوییم. ویندوز ۱۰ سیستم‌عاملی برای تمام دستگاهایتان است. بنابراین ما نه‌تنها برای خلق دستگاه‌های جدید تلاش می‌کنیم، بلکه سعی داریم تا پیچیدگی استفاده از چندین دستگاه مختلف برای کارهای متفاوت را نیز از میان بر داریم.

دیدگاه خود را درباره‌ی سخنان اخیر نادلا با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

362 پست
كيان زرعكانی
دبیر بخش اکس‌باکس در وب‌سایت وینفون
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
siamaktehrani
💔 22 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

دلمون رو به کیا خوش کردیم، کلا زورشون میاد یا چیزی ازشون کم میشه یا پدرکشتگی دارن که یه جمله در مورد ویندوز موبایل و آینده اش صحبت کنن، همه اش حرف های کلی ای که ۲۰۰ بار تا حالا شنیدیم
فقط سر جماعتی رو با ویندوز موبایل کلاه گذاشتن، و از زیر بار مسئولیت شونه خالی کردن
به همه پیشنهاد میکنم منتظر مایکروسافت نمونین و با اولین پولی که دستتون میاد یه گوشی دیگه تهیه کنین، چون آینده ای وجود نداره

کاظم فلاحی خواه
💔 35 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

من به ساتیا نادلا ایمان دارم
بزودی با معرفی سرفیس موبایل تحولی در دنیای گوشی ها ایجاد میشود

H@med
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

چرا بازم واضح صحبت نکرده ؟! ازش درباره ویندوز موبایل پرسیده ، درباره دستگاه های ۲ در ۱ جواب داده و سرفس استدیو و … منظورش اینه که دارن دستگاهی با دسته بندی ای جدید میسازن ؟ چرا اسمشو نمیگه ، چرا رسما کار روی این دستگاه رو تایید یا رد نمیکنه ؟!

  sadegh
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  من خودم به شدت اعصابم از این وضعیت نامعلوم و مبهم خورده
  ولی اگر مایکروسافت برنامه‌ی خاصی برای بیلد داشته باشه قاعدتا نباید الان چیزی بگه دیگه
  مگر اینکه کار عاقلانه و مشتری پسند فیل اسپنسر (در مورد پروژه‌ی اسکوربیو) رو میکردن و از سال پیش میگفتن که میخوایم یه چیزی با این توان تولید کنیم
  ولی اگه کاری نکنه که اوج نامردی و پستیه
  این همه آدم رو الاف کنن آخرش هم هیچی…
  امیدوارم برای بیلد ۲۰۱۷ برنامه‌ی خوبی داشته باشن شفاف کنن سیاستشون رو…

seyed
💔 20 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

درسته شاید ب صراحت در مورد آینده ی ویندوز موبایل صحبت نکرده ولی ب شخصه از نوع پاسخ دادنش خوشم اومد،بنظر من این ایدش واقعا آینده نگرانس ،من اینطور برداشت کردم ک ینی داره بصورت غیر مستقیم میگه ک : واقعا فکر میکنید در آینده این دستگاه های موبایل ب همین شکل کافی خواهند بود ؟؟جواب یقینا نه هست چرا ک با پیشرفت تکنولوژی این ک یک گوشی موبایل فقط کارایی صرفا یک موبایل رو داشته باشه دیگه مشتری هارو راضی نگه نخواهد داشت چون با پیشرفت روز افزون تکنولوژی مشتریا چیزی فراتر از ی گوشی میخان و این دقیقا چیزیه ک ماکروسافت داره انجام میده ساخت ی چیز جدید ک در ظاهر شاید یک موبایل باشه اما فراتر از یک موبایله و یک دسته بندی جدید رو اضافه میکنه ب دنیای تکنولوژی ک شاید ما فعلا با دیوایس های ۲ در یک بشناسیم ولی این ک دسته بندیه جدیدی نیست !!!
پس قطعا چیز دیگه ای خواهد بود…
باید همچنان صبر کنیم…
واقعا از نوع جواب دادنش خوشم اومد….

حسام
💔 22 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

بابا داره میگه که در حال کار رو یه دسته بندی جدیدی در حوزه موبایله، ولی بنظرم تا الان که مبهم حرفشو میزنه منتظرتکمیل پوسته جدید ویندوزه بروی تمامی دستگاهای ویندوزی اعم از دسکتاپ و موبایله . احتمالا بفکر راهی در مورد اجرای برنامه های کلاسیک بروی دیواسهای موبایلیه…منتظر خبرای خوب میمونیم

هانی
💔 9 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

داره میگه ما هیچ ابایی از آزمایش و شکست نداریم، لذا شما هم هیچ ابایی از موش آزمایشگاهی شدن و شکست خوردن نداشته باشید. چون امکان داره ۲، ۳ ، یا ۵ سال دیگه یه چیزی شبیه اون چیزی که الان تو ذهنتونه بیاریم واستون…
والا
چه اهمیتی داره که سفت و سخت و متعصب تا موقع معرفی محصول جدید و مطمئن به پای ویندوز فون بسوزیم ؟!!!
من که شاید یه نوکیا جدید گرفتم تا وقتی سرفیس فون یا هرچیزی که درست حسابی بود معرفی بشه و برگردم به مایکروسافت

alireza
💔 20 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

واقعا نادلا مدیر لایقی هست

Morteza
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

یارو ازش پرسیده که بعضی ها میگن که مایکروسافت در زمینه ویندوز موبایل شکست خورده نظر شما چیه؟
بعد ساتیا نادلا بدون اینکه این حرف رو رد کنه شروع میکنه در مورد شاخه جدید صحبت کردن و دستگاه های سرفیس
نامرد حتی زورش میاد این فرضیه شکست ویندوز موبایل رو رد کنه.ما ها همه دقیقا همون موش آزمایشگاهی هستیم
من گوشیم ۹۵۰ایکس ال هست ولی ازش راضی هستم اما این رضایت من چه قدر ادامه داره؟من از کجا بدونم توسعه دهنده ها تا کی منو ساپورت میکنن؟ همش منتظر اینم که یه اتفاقی بیفته که ویندوزفون یکم بیشتر عمر کنه خب من واسه این گوشی هزینه کردم.من از اون هایی نیستم که بگم ویندوزفون به درد نخوره اتفاقا بسیار سیستم عامل خوبیه ولی این خوب بودن مدت کمی دوام خواهد آورد.وقتی سرفیس فون بیاد ما مجبوریم گوشی هامون رو بندازیم دور چون دیگه نرم افزار هایی که تولید میشن برای سرفیس فون خواهد بود یعنی یه استور دیگه واسه اون گوشی درست میکنن یعنی دقیقا همون رفتاری رو با ما میکنن که با ویندوز هفتی ها و ویندوز۸.۱ها کردن☹☹☹

  hosseinad
  💔 5 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  یعنی با اومدن سرفیس فون ویندوز۱۰موبایل جمع میشه؟من میخوام ۹۵۰xlبخرم،ویندوز ۱۰موبایل که تموم نمیشه و ویندوز۱۱نمیاد،اصلا ویندوز۱۰چقدر دوام میاره؟
  بخدا دیگه گیج شدم

   siamaktehrani
   💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

   خودتون میگین گیج شدین، پیشنهاد میکنم این کار رو نکنین، حداقل دست نگه دارین و فعلا از گوشی ای که دارین استفاده کنین تا ببینیم طرح و برنامه مایکروسافت در زمینه ویندوز موبایل چیه، خوشبینانه نگاه کنیم فعلا آینده ای واسش متصور نیست، اگر نگیم کاملا شکست خورده و رو به قهقراس

امیرعباس
💔 3 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

اینا همش لاف اضافی هستش ، مرد تیکه تو اگه بیل زنی باغچه خودت رو بیل بزن ، تو خودت گند کشیدی به بخش موبایل شرکت سهم ویندوزفون تا ۶ درصد رسیده بود کلا الان شده ۰.۳ ٪ نباید هم عبا از شکست داشته باشی چون تو شکست تو زمینه موبایل داری دست و پا میزنی ، اینا به خاطر اینه که نه تو ساتیا ویندوزفون رو قبول داری نه اون زن بیشرف هندی دونا سرکار وقتی مدیرهای ارشد یه شرکت محصول خودشون رو قبول ندارن و استفاده نمیکنن نه از مشکلات و کمبودهاش خبر دار میشن نه مسائل دیگه ، این میشه که افول پیدا میکنه یه محصول به این ارزشمندی.

  siamaktehrani
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  متأسفانه اپلیکیشن هایی که مایکروسافت واسه اندروید و آی‌اواس منتشر میکنه، بهینه تر و روون تر از اختصاصی خود ویندوز موبایله، فقط کافیه آفیس ها رو با هم مقایسه کنیم
  مایکروسافت واسه بقیه مادره واسه بچه خودش زن بابا

payam303
💔 7 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

به این قسمت های حرف های نادلا با دقت بیشتری توجه کنید و با پتنت های ثبت شده اخیر مایکروسافت مقایسه کنید. دستگاهی که هم موبایل باشه و هم اینکه تبدیل به تبلت بشه : “مسئله حمل‌پذیری و پویایی دستگاه شماست. قابلیتی که به شما اجازه می‌دهد تا کارهایتان را به صورت انفرادی یا تیمی انجام دهید. زمانی که ما از ویندوز ۱۰ سخن می‌گوییم، از سیستم‌عامل اختصاصی برای یک دستگاه خاص سخن نمی‌گوییم. ویندوز ۱۰ سیستم‌عاملی برای تمام دستگاهایتان است. بنابراین ما نه‌تنها برای خلق دستگاه‌های جدید تلاش می‌کنیم، بلکه سعی داریم تا پیچیدگی استفاده از چندین دستگاه مختلف برای کارهای متفاوت را نیز از میان بر داریم.”

نیما
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

جواباش شبیه جوابای احمدی نژاده.خب دیگه آسیایه.از بزرگترین شرکت نرم‌افزار دنیا بعید تو حوزه موبایل که الان بزرگترین چیز مورد استفاده بشر انقدر سردرگم باشه.آدم آینده نگر باشه خوبه ولی حال رو‌نباید ازدست داد چونکه ممکنه محاسباتمون واسه آینده غلط در بیاد

javad
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

درست فرمایش کردین مدیر لایقی برای سر کار گذاشتن

Lumia 950xl
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

دهنت سرویس نادلا
هر وقت گوشی با سیستم عامل شرکت خودت گرفتی دستت ، منم لومیا۹۵۰ ایکس ال رو از توی کمد برمیدارم و ازش استفاده میکنم

وااالا
طرف خودش میدونه چه خبره خخخخخ

فرهاد
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

خوب یه مقدار هم تقصیر خبرنگارا هست وقتی با همچین جواب سردرگم کننده ای روبرو میشن میتونن بپرسن که لطفا سیاست مشخص خودتون رو در بخش موبایل به صراحت اعلام کنین تا با جوابی گیج کننده تر مواجه بشن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام