search-windows-10 Cropped

گاهی به ندرت دیده می شود که دستیار هوشمند ویندوز یعنی کرتانا قادر به جستجوی عبارات مورد نظر ما نیست و به درستی کار نمی کند. در این پست قصد معرفی روش های بسیار ساده ای را داریم تا با انجام آن ها این اشکالات و ایرادات جستجو در ویندوز ۱۰ را به سادگی رفع کنید. با ما در وینفون همراه باشید.

همان طور که گفتیم این روش ها بسیار ساده هستند و احتمالا بسیاری از شما عزیزان با آن ها آشنایی دارید و هدف از بیان آن ها رفع مشکلاتی است که به دلیل وجود برخی باگ ها در ویندوز ۱۰ وجود دارند و کاربران مجبور نباشند تا ویندوز سیستم خود را دوباره و از نو نصب کنند.

راه اندازی مجدد کرتانا

راه اندازی مجدد کرتانا راحت ترین راه ممکن برای رفع مشکلات مربوط به جستجو و کرتانا است. برای این کار با کلیک راست بر روی نوار ویندوز و انتخاب Task Manager وارد محیط آن شده و در تب Processes کرتانا را پیدا کنید. سپس بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه ی End Task را انتخاب کنید. پس از انجام این کار کرتانا به صورت خودکار راه اندازی می شود و در اغلب موارد مشکلات مربوطه حل خواهد شد.

search-2

سرویس جستجوی ویندوز

اگر روش فوق کار ساز نبود با این روش شانس خود را امتحان می کنیم. برای انجام این کار کلید های ترکیبی Window + R را فشار دهید تا وارد فضای Run شوید. سپس عبارت services.msc را وارد و بر روی OK کلیک کنید. در پنجره ی ظاهر شده سرویس Windows Search را پیدا کرده و بر روی آن کلیک راست نموده و گزینه ی properties را انتخاب کنید. در پنجره ی بعدی و در قسمت Startup Type گزینه ی Automatic را انتخاب و سپس بر روی OK کلیک کنید.

search-3

 استفاده از Indexing Options

کمی غیر ممکن به نظر می رسد ولی اگر باز هم در جستجوی ویندوز ۱۰ دچار مشکل هستید می توانید دست به دامن ابزار Indexing Options شوید!برای انجام این کار به کنترل پنل ویندوز ۱۰ رفته و ابزار مورد نظر را پیدا کنید. پس از اجرای این ابزار بر روی گزینه ی Advanced کلیک کنید. سپس در پنجره ی بعدی بر روی Rebuild کلیک کنید. پس از انجام این کار اگر مشکل شما رفع نشد بر روی گزینه ی Troubleshoot search and indexing کلیک کنید تا دستور و العمل های رفع مشکل خود را مشاهده کنید.

search-5

نظر شما چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حمیدرضا
پاسخ دهید سه شنبه 11 مرداد 1395

سلام خیلی مفید بود ممنون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,