به تازگی Positive Technologies، شرکت فعال در حوزه امنیت، موفق به رمز گشایی فایهای قفل شده توسط باج افزار پتیا شده است. این شرکت امیدوار است تا این کار آنها راه حلی برای بسیاری از کاربرانی باشد.

این شرکت در بلاگ خود گفته است:

به نظر سازندگان NotPetya در اجرای الگوریتم Salsa20  دچار اشتباه شده اند. به همین علت نیمی از کد های کلیدی رمز گذاری به هیچ عنوان استفاده نشده اند. کوتاه شدن طول کلیدها از ۲۵۶ به ۱۲۸ بیت، هنوز هم باعث امیدواری در کم شدن زمان رمز گشایی نشده است. اما به دلیل نحوه اجرای خاص الگوریتم Salsa20 اجازه بازیابی اطلاعات بدون کلید را داریم.

در اوایل حملات این باج افزار سرویس پست الکترونیکی Posteo  تصمیم با بستن سرویس ایمیل هکرها کرد تا تاییدیه ای از سمت کاربران به منظور بازیابی اطلاعات ارسال نشود.

هم اکنون این ایده جدید برای بازیابی اطلاعات به میان آمده و به واسطه آن ابزار هایی برای رمز گشایی ساخته می شود که برای بسیاری که فایلهای آلوده و آسیب دیده دارند جای امیدواری است. بسیاری از کاربران که امید در پاکسازی سیستم خود با نصب مجدد سیستم عامل داشتند نیز می توانند از این ایده با آسودگی استفاده کنند.

منبع :

NEOWIN

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,