شرکت سگا بر روی عنوان بازسازی شده Shenmue  کار می‌کرد اما در حال حاضر به دلایل مختلقی توسعه این عنوان لغو شده است.

در ماه گذشته شرکت بزرگ سگا عناوین Shenmue 1 & 2 HD را که بازسازی شده بر اساس دنیای کلاسیک این مجموعه است رابه بازار عرضه کرد و حال طرفداران این مجموعه بی ‌صبرانه منتظر این هستند تا جدیدترین نسخه‌ آن یعنی عنوان Shenmu 3 را نیز تجربه کنند. اما جالب است بدانید که شرکت سگا قبل از اینکه پروژه‌ دو عنوان Shenmue 1 & 2 را آغاز کند بر‌روی ساخت نسخه‌ بازسازی شده‌ عنوان Shenmu کار می‌کرده است.

وب‌سایت خبری یوروگیمر (Eurogamer) به تازگی از این موضوع خبر داده است که شرکت سگا زمانی قصد داشت تا نسخه‌ اول مجموعه Shenmue را به طور کامل بازسازی کند. این پروژه مدتی در دست ساخت بود تا زمانی که تیم سازنده به این نتیجه رسید که بودجه و منابع کافی برای ساخت این پروژه وجود ندارد بنابراین شرکت سگا نیز ساخت آن را متوقف کرد. نسخه بازسازی شده قرار بود تغییرات عمده‌ای در زمینه‌ گرافیکی به همراه داشته باشد که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به سایه‌ زنی و رندرینگ و جلوه های بصری بهتر، رزلوشن بالاتر و کیفیت بهتر بافت‌ها، بهبود طراحی شخصیت‌ های غیر قابل بازی (NPC)، همچنین استفاده از تکنیک ‌های جدید نورپردازی به مانند امبینت اکلوژن (Ambient Occlusion) و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد و این عنوان قرار بود تا قبل از نسخه سوم این مجموعه منتشر شود.

اگرچه این پروژه به طور کلی متوقف شد اما شرکت سگا تفکرات خود را تا حدودی دردو عنوان Shenmue 1 & 2 HD  پیاده کرده است تا تجربه این بازی ‌های کلاسیک را برای طرفداران این مجموعه لذت‌بخش‌تر کند البته این دو عنوان بسیار ضعیف‌تر پروژه بازسازی اصلی نسخه اول آن است. به تازگی تریلری نیز از این پروژه‌ منتشر شده است که شما می‌توانید تریلر مورد نظر را در ادامه مشاهده کنید:

جدیدترین نسخه از مجموعه Shenmue یعنی عنوان Shenmue 3 در تاریخ سه شنبه ۵ شهریور ماه برابر با ۲۷ آگست ۲۰۱۹ میلادی برای  کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌ های شخصی منتشر خواهد شد. به محض دریافت اخبار بیشتر در مورد این مجموعه جذاب آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

نظر شما در مورد عنوان Shenmue Remake چیست؟ آیا علاقه داشتید تا آن را تجربه کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

منبع :

GAMINGBOLT

264 پست
امیرحسین نورپور
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,