دو عنوان موفق و محبوب مونولیث پراکشنز (Monolith Production) یعنی Middle-Earth: Shadow of War و Shadow of Mordor دو تا از بهترین سورپرایزهای نسل کنون بوده‌اند. این دو عنوان را می‌توان بهترین بازی‌های ساخته شده براساس Lord of the Rings دانست. حال خبر آمده که پروژه بعدی آن‌ها نیز از سیستم نمیسیس بهره خواهد برد.

یکی از دلایل ستایش اکثر طرفداران و منتقدان از Shadow of War و Shadow of Mordor، سیستم نمیسیس (Nemesis) است. سیستم Nemesis همان چیزی بود که 2 ساخته زیبای مونولیث پراکشنز یعنی سری Middle-Earth را تبدیل به عناوینی بسیار خاص کرده است. نحوه برخورد دشمنان و واکنش‌های آنها، ساختن ارتش، خیانت، ارتقا و رشد کردن درجه سربازان و … مواردی بود که باعث شد بازی Shadow of Mordor جوایز بسیار زیادی را کسب کند و مورد تحسین واقع شود. این سیستم یک مکانیک منحصر به فرد و تازه که کل بازی را دربر می‌گیرد و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا تجربیاتی را داشته باشند که احساس فردی و منحصر به فرد را در هر بار که بازی را انجام می‌دهند، داشته باشند. اغراق نیست اگر بگوییم سیستم Nemesis یکی از بهترین مکانیک‌هایی است که در طی سال‌های گذشته در یک بازی دیده‌ایم و به صراحت کمی تعجب‌ آور است که از آن زمان تا به امروز بازی‌ای عرضه نشده که از سیستم مشابه Shadow of War و Shadow of Mordor استفاده کند.

بهرحال، صرف نظر از اینکه بازی‌های دیگر از این سیستم بهره خواهند برد یا خیر، مونولیث پراکشنز می‌خواهد بیشترین استفاده ممکن را از این سیستم ببرد. براساس آگهی استخدام که در وب‌سایت Game Watcher لحاظ شده، استودیو به دنبال مدیر هنرمند فنی است و وظیفه هرکس که این جایگاه را کسب کند: خلق کردن شخصیت‌های انسانی قابل باور است که با بازیکن در بازی بعدی آن‌ها که مبتنی بر سیستم نمیسیس است،تعامل خواهد داشت.

با این آگهی، استودیو رسما و مستقیما اعلام کرده که پروژه بعدی آن‌ها نیز دارای سیستم نمیسیس خواهد بود. اگر این برای‌تان کافی نیست، در آگهی دیگری که در وب‌سایت PC Games N لحاظ شده، که آن نیز به نوعی از مکانیک رویه‌ای اشاره می‌کند که سیستم نمیسیس از آن استفاده می‌کند. در پیش نیاز‌های این آگهی که برای یک نویسنده ارشد بازی است، اشاره شده که “یکی از مسئولیت‌های متقاضی شناسایی مشکلات در سیستم‌های روایت رویه‌ای، پیشنهاد راه‌حل‌های خلاقانه و کار با هم‌کار مرتبط برای پیاده سازی راه‌حل‌ها خواهد بود”.

تاحدی می‌توان اطمینان حاصل کرد که بازی بعدی استودیو مونولیث پراکشنز دنباله‌ای بر Shadow of Mordor خواهد بود اما از طرفی دیگر ممکن است آن‌ها روی عنوانی غیر مرتبط با Middle-Earth کار کنند که از سیستم نمیسیس بهره خواهد برد. در هر صورت، پروژه بعدی این استودیوی خوش ساخت دارای یکی از خلاقانه‌ترین و جذاب‌ترین ایده‌های چند سال اخیر صنعت بازی‌های رایانه‌ای خواهد بود.

بازی Middle-Earth: Shadow of War که در سال 2017 میلادی برای کنسول‌های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه و منتشر شد، توانست متای 81 را از سوی منتقدان دریافت کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر از پروژه بعدی مونولیث پراکشنز، وینفون را دنبال کنید.

منبع :

GAMINGBOLT

367 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,