مرورگر مایکروسافت اج جدید که بر پایه‌ی کرومیوم توسعه یافته است، قرار است تا از شباهت‌های خود به گوگل کروم بکاهد و بیشتر شبیه به نسخه‌ی کلاسیک اج شود. این وعده‌ای است که مایکروسافت با اضافه کردن ویژگی‌های اج قدیمی به نسخه‌ی جدیدتر، به آن جامه‌ی عمل پوشانده است. اکنون یکی دیگر از قابلیت‌های نسخه‌ی قدیمی اج، برای نسخه‌ی کرومیوم منتشر شده است. با وینفون همراه باشید.

یکی از جدیدترین ویژگی‌هایی که مایکروسافت اخیراً به مرورگر در حال توسعه‌ی خود اضافه کرده است، ادغام آن با منوی اشتراک گذاری ویندوز 10 است. کاربران منتخب کانال Canary مایکروسافت اج اکنون به گزینه‌ی اشتراک گذاری (Share) در منوی محتویات، با یک کلیک راست ساده درسترسی دارند.

البته نسخه‌ی قدیمی اج هم چنین قابلیتی را داشت، اما نحوه‌ی دسترسی به آن متفاوت بود. مایکروسافت تصمیم گرفته بود تا آیکون اشتراک گذاری را کنار نوار جست‌وجو قرار دهد.

البته باید اشاره کنیم که پیش از این تنها راه اشتراک گذاری صفحات وب در مرورگرهای کرومیوم، کپی کردن آدرس آن‌ها بود. اما اکنون به کمک یک پارچگی با منوی اشتراک گذاری ویندوز، شما می‌توانید صفحات را به صورت مستقیم با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید یا از طریق برنامه‌ی Your Phone به موبایل اندرویدی خود بفرستید.

همان‌طور که گفته شد این ویژگی اکنون برای کاربران منتخب کانال Canary در دسترس است. بنابراین اگر در این کانال هستید و هنوز این مورد جدید را مشاهده نمی‌کنید، باید چند روزی بیشتر صبر کنید.

مایکروسافت در حال تجربه‌ی اولین تلاش خود برای توسعه‌ی یک مرورگر کرومیوم است. پس هر زمانی که مرورگر جدید آن‌‌ها آماده باشد، جایگزین نسخه‌ی قدیمی آن در ویندوز 10 خواهد شد.

نظر شما چیست؟

منبع :

MSPU

105 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,