طبق گزارش‌های جدید، شرکت چند ملیتی ژاپنی شارپ که در زمینه تولید دستگاه‌های باکیفیت مختلف از قبیل تلویزیون و… مشهور است، توافق کرده است که کسب و کار کامپیوترهای شخصی توشیبا را با پرداخت 36 میلیون دلار به دست بیاورد. به واسطه این معامله، شارپ 80.1 درصد سهام شرکت توشیبا را در اختیار خواهد گرفت. در ادامه با وینفون همراه باشید.

دو شرکت توشیبا و شارپ امروز توافقنامه‌ای را در مورد این انتقال سهام امضا کردند و قرارداد نهایی تا اکتبر بسته خواهد شد. بر اساس این توافق، تمامی شرکت‌های تابعه‌ی توشیبا که با بخش کامپیوترهای شخصی مرتبط هستند، به گروه شارپ منتقل خواهند شد. با این حال، توشیبا همچنان به ارائه مجوز برند برای کامپیوترها و تجهیزات تولید شده توسط TCS ادامه خواهد داد.

این خبر برای هر دو شرکت سودمند بوده است، چرا که آنها شاهد افزایش قیمت سهام خود بوده‌اند. توشیبا در چند سال گذشته با مشکلات زیادی در بازار کامپیوترهای شخصی مواجه بوده است و این معامله مطمئناً وضعیت آنها را بهبود خواهد بخشید.

از آنجا که کمپانی شارپ در سال 2016 توسط فاکسکان تصاحب شد، با این خرید، فاکسکان موفق شده یکی دیگر از شرکت‌های مطرح را به لیست خود اضافه کند و همچنان به قدرت خود بیفزاید. حالا باید ببینیم آینده‌ی این معامله چه دستاوردی برای شارپ خواهد داشت و آیا ما شاهد لپ‌تاپ‌هایی جدید از این شرکت خواهیم بود.

نظر شما در مورد این نقل و انتقال چیست؟

منبع :

MSPU

2226 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,