surgical-hololens

قابلیت واقعیت میکس هالولنز در رشته های مختلف کاربرد دارد و در پزشکی نیز پتانسیل خوبی برای خودنمایی دارد و به خصوص در عرصه ی جراحی می تواند دید بهتری به جراحان بدهد و جراحی ها را آسان تر از قبل کند.. اکنون محققان دانشگاه Duke آمریکا بر روی توانایی های هالولنز در این عرصه کار می کنند.  با وینفون همراه باشید.

ایجاد ارتباط بین هالولنز و جراحان مغز اعصاب چیزی است که فعلا در حال تحقیق و بررسی است تا در مواقع اورژانس های جراحی مغز، عملی ساده تر و ایمن تر توسط جراحان انجام شود.

جراحی مغز یک عمل پرخطر و حساس در رشته ی پزشکی به حساب می آید و به علت وجود انواعی از ساختارهای بافتی و مایع مغزی نخاعی، رسیدن دقیق به محل مورد نظر بعضی اوقات به سختی صورت می گیرد. از طرف دیگر در زمان افزایش فشار داخل مغز، می توان با تخلیه مایع مغزی نخاعی و قراردادن یک وسیله داخل بطن های مغز  به بیمار کمک کرد تا از ضایعات بعدی در امان باشد، تخمین محل این فضاها نیز برای جایگزاری کاتتر کار سخت دیگری است. به همین دلیل دکتر شروین رحیم پور رزیدنت سال سوم جراحی مغز و دکتر کاتلر رزیدنت سال دو جراحی مغز این دانشگاه، به فکر افتاده اند به سراغ استفاده از تصاویر سه بعدی سی تی اسکن بروند تا بتوانند هدف های مدنظر در عمل های به اصطلاح “blond” را با استفاده از هدست مایکروسافت، پر رنگ تر و واضح تر کنند.

shervin-rahimpour-hololens

کاتلر در این زمینه می گوید: ” ممکن است شما برای رسیدن به یک فضای بسیار کوچک در مغز بارها تلاش کنید و نشانه گذاری فعلی امکان دسترسی دقیق به ما ندهد.  ما می توانیم بدون دست زدن به چیزی و اختلال در استریل بودن مایع مغزی نخاعی با استفاده از هالوگرام به آن چیزی که می خواهیم برسیم. تصاویر بیمار به طور مستقیم روی بیمار قرار داده می شود بدون آن که ما تصاویر روی صفحه نمایش بگذاریم. هالولنز برای انجام کارهایی که قبلا نمی توانستیم، بسیار کمک کننده است”

البته این دو پزشک معتقد هستند که هالولنز در موارد دیگر جراحی های مغز نیز کمک کننده است و باید بر روی دیگر جراحی ها نیز تحقیقات صورت گیرد. اما همانطور که در ویدیو نیز مشاهده کردید هنوز هالولنز برای این عرصه کامل نیست و به علت لرزش های آن و دقت پایین آن، زمان زیادی در این بین هدر می رود و باید ردموندی ها آن ها را برای استفاده در این رشته کامل کنند و دید تخصصی به آن بدهند.

منبع :

DUKE NEWS

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 20 مهر 1395

معلومه خیلیا با خبر بالا اونجاشون سوخته
پماد بزنید
ترول های بیکار

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,