ipad-vs-surface-rt.0چند سال پیش وقتی تبلت های بر پایه پردازنده موبایلی در حال رشد بودند، سازندگان پی سی هیچ چیز در آستین نداشتند تا با آن ها به رقابت بپردازند. مایکروسافت تصمیم گرفت به جای آن که منتظر شرکای خود بماند تا محصولات نصفه و نیمه ای را برای رقابت عرضه کنند (مانند HP Slate که در زمان بالمر معرفی شد و شکستی تمام عیار در برابر آیپد بود)، خود آستین را بالا زده و به رقابت وارد شود.

آن ها در سال ۲۰۱۲ سرفس RT را برای رقابت با آیپد به بازار عرضه کردند. در آن برهه آیپد فروش سرسام آوری را تجربه می کرد. سرفس یک سیستم عامل موبایلی (RT) را بر روی پردازنده آرم خود داشت و تنها می توانست نرم افزارها را مانند iOS و اندروید از استور دریافت نماید. به دلیل استفاده از پردازنده آرم، عمر باتری سرفس مانند دیگر تبلت ها زیاد بود و در عین آن که کماکان یک دستگاه رایانه محور محسوب می شد، بیشتر از نسل کنونی سرفس به کار کسانی می آمد که به دستگاهی با مفهوم تبلت نیاز داشتند. سرفس RT حقیقتاً شایسته نام تبلت بود.

سرفس RT به خاطر بازاریابی بد، در تجارت شکست خورد. برند سازی بد که باعث سردرگمی مشتریان می شد (RT چه معنی می دهد؟) و این مسئله که شرکای مایکروسافت در آن زمان اقدام به تولید دستگاه های لمسی با نسخه کامل ویندوز ۸ می کردند و این کار ارزش سرفس RT را که از اپ های زیادی بهره مند نبود و همچنین قابلیت نصب اپ های شخص سوم را نداشت، مورد پرسش قرار می داد.

مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت که سرفس پرو های نوت بوک مانند خود را کماکان تبلت بنامَد. پانای در آن زمان گفت :

ما کماکان این دستگاه را (سرفس پرو ۳)، تبلت می نامیم. بازار تبلت هنوز سقوط نکرده است.

به نظر می رسد، برند سازی مایکروسافت از سرفس پرو به عنوان ی تبلت، آن هم دستگاهی با مشخصات پی سی به همراه صفحه کلید، کاملا برای دفاع و همچنین باز تعریف معنی تبلت برای مشتریان بوده است. آن هایی که با تبلت های اولیه نظیر آیپد بزرگ شده اند. مایکروسافت طبق گفته پانای اعتقاد دارد که بازار تبلت سقوط نکرده است و آن ها می خواستند تعریف تبلت و تصور مشتریان از بهره وری تبلت ها را تغییر دهند.

مشکل اینجاست که تقریبا هیچ دارنده سرفسی، آن را به عنوان یک تبلت نمی شناسد. بلکه آن را یک نوت بوک-پی سی قابل حمل می داند، گرچه اسم آن تبلت باشد. آن ها دستگاه خود را به عنوان یک نوت بوک خریده و ابتدا به شکل یک نوت بوک از آن استفاده می کنند. در واقع استفاده جانبی آن ها از دستگاه به عنوان تبلت است. اگر این استدلال صحیح است، آیا زمان آن نیست که مایکروسافت سرفس پرو را به جای تبلتی که می تواند جایگزین لپتاپ شود، به عنوان لپتاپی بفروشد که می تواند جایگزین تبلت شود؟ به خصوص که بازار فروش تبلت ها رو به افول گذاشته و برچسب نوت بوک با ویژگی های تبلت مفیدتر می نماید؟

Ipad pro vas Surface pro4اپل گویا با خواندن آیپد پرو به عنوان یک رایانه، نه یک تبلت، مایکروسافت را به تمسخر گرفته است. اگر شما به سایت آنها و بخش آیپد پرو مراجعه کنید (دستگاهی که بر پایه پردازنده موبایلی است و نرم افزارهای دسکتاپ را نمی تواند اجرا کند)، در هیچ قسمت، نامی از تبلت نمی بینید! آن ها آیپد ایر ۲ را تبلت می دانند. اپل می خواهد آیپد پرو را که یک دستگاه پردازشی موبایلی است به عنوان رایانه نام گذاری کند و همان دستگاه را با صفحه نمایش کوچک تر به عنوان تبلت به فروش برساند! در حالی که مایکروسافت، دستگاه سرفس پرو خود را که یک رایانه واقعی است به عنوان تبلت می فروشد. دنیا بر عکس شده است!

منبع :

THE VERGE

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید سه شنبه 1 شهریور 1395

استاد فریب کاری اپله

    ramin
    پاسخ دهید سه شنبه 1 شهریور 1395

    اپل کافیه ملاغه بسازه اسمشم بذاره iMalaghe اولین مشتریاش ایرانیان که بگن ما هم آره. حالا دیگه مردم بلاد کفر و غرب و اینا بماند. اپل تو زمینه موبایل صد در صد بالاتر از بقیه س ولی تو زمینه لپ تاپ و سیستم عامل کامپیوتر و تبلت به نظرم ضعیف تره. فقط خیلی خوب بلده خر رو رنگ کنه جای قناری بفروشه

Samalra
پاسخ دهید سه شنبه 1 شهریور 1395

با سلام . دوستانی که گوشی لومیا ۶۳۵ با رم ۵۱۲ دارند و مایلند آپدیت رداستون را دریافت نمایند چه در بیلد ۱۰۵۸۶.۱۰۷ باشند و چه در ویندوز ۸.۱ می توانند به پست الکترونیکی زیر ایمیل زده و آموزش را دریافت نمایند.

vaja.alra@hotmal.com

ali
پاسخ دهید سه شنبه 1 شهریور 1395

وای از بخش تبلیغات و بازاریابی مایکروسافت

ali
پاسخ دهید سه شنبه 1 شهریور 1395

سرفیس در واقع تبلت نیست بلکه سرفیسه دستگاه جدیدی هست قدرتمند تر از تبلت و ضعیفتر از لپ تاپ و پی سی

sayan
پاسخ دهید سه شنبه 1 شهریور 1395

سرفیس دستگاهی است که کم کم جای لپ تاب را خواهد گرفت همانطور که لپ تاب جای کامپیوتر های شخصی رو گرفته .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,